Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
چگونگی درمان با شیوه تغذیه خام گیاهخواری – مجله آسان طب

چگونگی درمان با شیوه تغذیه خام گیاهخواری

درمان با خام گیاه خواری و این شیوه تغذیه در حقیقت اعتماد به طبیعت برای درمان است. اما آیا واقعا می‌توان با تغذیه طبیعی درمان شد؟ برای همه‌ی ما بارها پیش آمده که بوته‌های گلدانی خانه‌مان به هر دلیلی شکسته‌اند، معمولا آن بخش شکسته ساقه‌دار را در لیوان آب می گذاریم و پس از مدتی انتهای ساقه در اب یا سر پیوندهای آن، ریشه‌های سفید رنگی می‌زند و یک ماه بعد گیاه شکسته شده آماده کاشته شدن در گلدان تازه‌ای می‌شود! آیا این اتفاق برای بدن ما هم می‌افتد؟ آیا آسیب‌های درونی و جسمی ما که با عنوان انواع بیماری‌ها می‌شناسیم با خام گیاه خواری درمان می‌شود؟ بهتر است کمی در این رابطه بدانیم شاید توانستیم با اعتماد به طبیعت بهبود پیدا کنیم.

درمان با خام گیاه خواری

تعریف بیماری در چگونگی درمان با خام گیاه خواری

از نگاه و منظر کلی، بیماری خارج شدن روند طبیعی بدن از حالت طبیعی خودش است. نکته مهم این است که سلول به خودی خود تغییر روال طبیعی نمی دهد و الزاما عواملی باعث این اتفاق می شوند و همانگونه که عنوان شد تغذیه و ورودی های جسم تنی یکی از راههای تغییر این نظم طبیعی به غیر طبیعی است. برای مثال پس از ورود سم مار به بدن تاثیر این مواد شیمیایی پس از ورود به خون از همان سلول های خونی آغاز و انتشار می یابد، غذا هم به مثال همین عمل فقط با این تفاوت که خوراک در طولانی مدت تاثیر خودش را بر جای می نهد و باعث تغییر کاربری طبیعی روند فعالیت سلولی می شود. در نهایت به این اصل می رسیم که بیماری معلول علت هایی است که یکی از مهمترین این علت ها تغذیه است لذا در ادامه به بررسی روند تغذیه و بیماری خواهیم پرداخت.

تغذیه نادرست و ابتلا به بیماری‌های مختلف

درمان با خام گیاه خواری

در مباحث شناخت بدن دریافتیم که بیش از 70 درصد بدن را آب تشکیل داده و این جریان آبی در تمامی بدن در حال جابجایی و کنش است. بیاییم فرض کنیم یک لیوان آب داریم، درون این یک لیوان هر ماده حل شدنی بریزیم تاثیری کامل و یک دست بر روی کل آب موجود می گذارد مثلا شما در آب، شکر می ریزید، نمک می ریزید، گلاب می ریزید به همین سادگی تاثیری مستقیم بر روی آب موجود می گذارید در بدن به همین شکل اتفاق می افتد. سیستم گردش خون انتقال دهنده هر ورودی خوراکی یا هوایی به بدن است. ما در لیوان آبمان اما چه میریزیم؟ مواد نگهدارنده غذاهای کنسروی؟ فست فودها؟ نان سفید؟ درصد بالای شکر یا نمک؟ موادی خوراکی که به شکل خودکار PH بدن را اسیدی می کنند؟ تفاله های غذایی که فاقد هر گونه ویتامین های آب حلال هستند؟ روغن های بی کیفیت و …؟

ما درون آب حیات بخش بدنی مان چه می ریزیم؟ همانگونه که در بخش ویتامین های حلال در آب خواندیم نیاز بدن به مواد حیاتی بسیار اندک است و اگر خالص این مواد به بدن برسد بدن به راحتی سیکل خود را تنظیم می کند، اما بدن با ورود حجم بسیار زیاد روغن و برنج و خورشت در یک وعده با ترشی، ماست، دوغ و … چه باید بکند؟ انتقال مواد سمی وارد شده به بدن و عادات غذایی نامناسب انتقال دهنده مواد سمی است به تک تک سلول ها، این انتقال و تغییر روال طبیعی سلولی آرام آرام تیدیل به تغییر یا ناکارآمدی بافتی شده و چون چرخه دستگاه های بدنی کاملا کارخانه وار است، کم کاری یا ناتوانی هر بخش تاثیر کاملا روشنی بر باقی ارگان ها می گذارد لذا بیماری اتفاق می افتد! به نظرتان سرطان یک بیماری است که یک دفعه و یک آن بوجود می آید؟ وارد نمودن فشار طولانی به چرخه آب تنی بدن و تحریک سلولی به واسطه مواد ناسالم شروع کننده تغییر رفتاری سلولی و بیماری هاست که سرگل آن سرطان شده است …

نحوه درمان با خام گیاه خواری

درمان با خام گیاه خواری

در درمان با خام گیاه خواری چند نکته بسیار مهم وجود دارد که این چند نکته مهمترین دلایل استنادی به اعتماد کردن به شیوه طبیعی برای درمان بیماری های غیر اورژانسی است.

♦ 70 درصد آب بدن و بستر آبی بدن نیازمند پاک سازی و تبدیل شدن به آبی است که بتواند به شکلی درست در چرخه حیاتی انجام وظیفه کند. مثالی بزنیم، شما صاحب مزرعه ای هستید که چند وقتی است به دلایل مختلف محصول خوبی ندارد… برای محصول خوب اولین نیاز آب است، به مزرعه شما آبی وارد می شود که می گویند از چشمه ای از فلان نقطه جاری است. به سراغ سر چشمه می روید می بیند که در طول مسیر این آب به واسطه فاضلاب ها، فضولات و … آلوده می شود در اینجا مطمئن می شوید برای بدست آوردن هر محصولی نیاز به آب سالم دارید و تا این آب سالم نباشد حتی اگر بهترین خاک یا بهترین بذر را هم داشته باشید هیچ محصولی برداشت نمی کنید. در پروسه درمان با خام گیاه خواری اولویت اول سالم سازی آب بدن با آبی پاک، سالم و کاملا طبیعی است.

♦ تنظیم سیستم گوارش اولویت دوم این نوع نگرش بوده و در مقالات تغذیه و بررسی سیستم گوارش آسان طب به شکلی کاملا اختصاصی این دستگاه عظیم در حال موشکافی است. شما در ماشینتان بنزین سوپر بریزید اما اگر احتراق مناسب در موتور خودرو نباشدو همچنین اگر تنظیم پیستونی در ترکیب مواد با هم نباشد ماشین شما یا حرکت نمی کند یا همیشه یک تابلو اعزام به تعمیرگاه پشت و جلوی خودرو نصب است. سیستم گوارش با انجام 2 عمل حیات بخش هضم و جذب می تواند به فعالیت طبیعی خود با آرامش رسیدگی کند و این مهمترین بخش های درمان با خام گیاه خواری است.

♦ اجازه بازگشت روال طبیعی فعالیت سلولی، بافتی و هویت نقض شده سلولی به واسطه تغذیه اشتباه (این بخش به دلیل تخصصی بودن در مقاله جداگانه ای مورد بررسی قرار می گیرد).

♦ تامین مواد دست اول برای احیاء و تولد دوباره بافت های عمل کننده بدن. در درمان با خام گیاه خواری شما به واسطه تغذیه طبیعی مواد دست اول را با بهترین کیفیت خود به بدن می رسانید، سیستم گوارشی با تفکیک عناصر پایه و حیاتی این مواد را به واسطه خون به بافت ها و سلول ها انتقال می دهد طولی نمی کشد که با استمرار این اتفاق سلول شروع به زایشی تازه و دوباره می کند. این روال پروسه ای زمان بر است اما با برنامه درست خام گیاهخواری می توان سرعت این روند را بیشتر کرد.

آسان طب با مجموعه فعال خود در تلاش است که آنچه برای خود می خواهد برای همه نیز بخواهد این علاقه و دوست داشتن از تلنگرهای درست برای تفکر بر روی سلامتی آغاز می شود، در درمان با خام گیاه خواری با مقاله های ما همراه باشید تا بیشتر بدانیم و با هم بیشتر تجربه کنیم.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35