خرافات در مورد گربه ها و آگاهی از 3 مورد آنها

با وجود این که برخی از افراد دنیا به شدت به گربه ها بسیار علاقه مند می باشند ، اما این مسئله دلیل آن نمی گردد خرافاتی که در مورد گربه ها شنیده می شود کم رنگ گردند. البته ممکن است با دانستن واقعیت زندگی گربه ها بتوانید زندگی بهتری برای آن ها فراهم ساخته و جان آن ها را از خطرات بیشماری نجات دهید. در این بخش به بررسی برخی از این خرافات در مورد گربه ها خواهیم پرداخت.

خرافات در مورد گربه ها

خرافات در مورد گربه ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ هزاران سال است که گربه ها خواسته یا ناخواسته روی انسان ها تاثیر گذاشته اند. آن ها برای برخی افراد منبع الهام یا احترام بوده اند ولی موجب ترس و وحشت در افراد خرافاتی و عامی هم شده اند. اما گربه ها چه به عنوان دوستان نزدیک ما و چه به عنوان شخصیت های شرور و بد ذات، سال هاست که میلیون ها نفر را در سراسر جهان سرگرم می کنند و با وجود این که برخی از افراد دنیا به شدت به گربه ها بسیار علاقه مند می باشند ، اما این مسئله دلیل آن نمی گردد خرافاتی که در مورد گربه ها شنیده می شود کم رنگ گردند.

خرافات در مورد گربه ها

خرافات در مورد گربه ها درباره 9 جان بودن

می گویند گربه ها ۹ تا جان دارند، این خرافه شاید به دلیل اسکلت انعطاف پذیر گربه ها ساخته شده است. بدن گربه ها به گونه ای طراحی شده است که امکان خزیدن و خروج آن ها را از فضا های بسیار تنگ فراهم می کند. آنچه موجب طول عمر گربه ها می گردد رژیم خوب و مراقبت از آن ها از جمله بررسی و چکاب منظم آن ها در دامپزشکی می باشد.

گربه هایی که درون خانه ها و در کنار انسان ها زندگی می کنند به طور متوسط بین ۱۲الی ۱۴ سال عمر می کنند. بیشترین طول عمر ثبت شده برای گربه ها ۳۵ سال می باشد. البته طول عمر گربه های خیابانی بسیار کوتاه تر از طول عمر گربه های خانگی می باشد. این امر به دلیل وجود حوادث و خطرناک در بیرون از خانه نظیر تصادف، قرار گرفتن در آب و هوای بد و همین طور ابتلا به برخی از بیماری می باشد.

خرافات در مورد گربه ها

بیشتر بدانید : پریدن غذا در گلوی گربه و اقدامات لازم پس از آن

خرافات در مورد گربه ها در مورد فرود آمدن

می گویند گربه همیشه روی پایش فرود می آید . هنگامی که گربه ای از فاصله کوتاهی پرش می کند می تواند بدنش را طوری تنظیم نماید که روی چهار پای خود به روی زمین بیاید. اما این حقیقت در مورد ارتفاع های بلند صادق نمی باشد و سقوط از ارتفاع بلند موجب مرگ و رسیدن صدمات جدی و برخی از اوقات جبران ناپذیری به گربه ها می گردد.

خرافات در مورد گربه ها

بیشتر بدانید : امید به زندگی در گربه ها و عوامل حیاتی در تعیین آن

پنجره بدون حفاظ یا پنجره ای که به خوبی بسته نشده باشد می تواند برای گربه ها کشنده باشد. برخی از حوادث نیز زمانی که کولر پشت پنجره را برای تمیز کردن و یا تعمیر از جای خود بردارید برای آن ها رخ می دهد. بالکن های خانه نیز تهدید جدی برای گربه ها به حساب می آیند، به علت این که گربه ها معمولا زمانی که در حال تعقیب حشرات می باشند از بالکن به پایین پرت می شوند.

خرافات در مورد گربه ها

سد کردن همه راه های خروج برای گربه ها در خانه هایی که در ارتفاع بالا وجود دارند و کسب آگاهی در مورد خطراتی که جان گربه ها را تهدید می کند موجب می گردد این حیوانات بیشتر زندگی کنند.

خرافات در مورد گربه ها

خرافات در مورد گربه ها و دید در شب

می گویند گربه ها در شب هم می توانند می بینند. گربه ها در تاریکی مطلق ، دید ندارند اما قوه بینایی آن ها در شب از انسان ها بسیار بهتر می باشد. دید آن ها در نور بسیار کمتر از دید انسان ها است و در نور متوسط در شب قوی تر می باشد.

خرافات در مورد گربه ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ در صورتی که خواهان حفاظت از دید گربه ها می باشید نباید هیچ گاه غذای سگ ها را به آن ها دهید. اسید آمینه برخلاف سگ ها در بدن گربه ها تولید نمی گردد و نبود این اسید موجب ایجاد مشکلات بینایی در گربه ها می گردد. گربه ها نسبت به سگ ها به میزان بیشتری پروتئین نیازمند می باشند.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا