کتاب وداع با اسلحه اثر جاودانه ارنست همینگوی

کتاب وداع با اسلحه در سال 1929 منتشر شد. این رمان، داستانی رمانتیک را در غالب یک زمینه خشن و به شدت غیر رمانتیک بیان می کند. ماجراهای پس از جنگ جهانی اول و انزجار از خشونت و بی رحمی های جنگ به قلم توانمند و تاثیر گذار ارنست همینگوی که دارای شیوه ای منحصر به فرد در روایت ماجراهاست، خواننده را تا صفحات پایانی کتاب با خود همراه کرده و حتی سخت گیرترین منتقدان نیز درباره موضوع و نثر کتاب وداع با اسلحه ، وادار به تحسین و تمجید شده اند. فردریک هنری، قهرمان کتاب وداع با اسلحه ، جوانی است که در جنگی خونین و بیهوده گرفتار شده و تا مغز استخوان دچار پریشانی و سرگردانی است. هیچکس معنای این جنگ را نمی فهمد و با آن موافق نیست و در این میان ناگهان فردریک هنری زخمی شده و به بیمارستان انتقال می یابد و پرستار او کسی نیست جز کاترین بارکلی که عشقی سودایی در انتظار هر دوی آنهاست. شکوه و عظمت بی تکرار کلمات و روایت منحصر به فرد ارنست همینگوی در کتاب وداع با اسلحه ، باعث شد که این اثر در لیست صد کتاب برتر تاریخ به انتخاب گاردین، صد رمان برتر به انتخاب کتابخانه مدرن و صد رمان برتر تاریخ به انتخاب دانیل برت جای گیرد. آسان طب خواندن این شاهکار را به همه دوستداران ادبیات اصیل دعوت می نماید.

کتاب وداع با اسلحه

از متن کتاب وداع با اسلحه

آخرهای تابستان آن سال، ما در خانه ای در یک دهکده زندگی می کردیم که در برابرش رودخانه، ریگ ها و پاره سنگ ها، زیر آفتاب، خشک و سفید بود. آب زلال بود و نرم حرکت می کرد و در جاهایی که مجرا عمیق بود، رنگ آبی داشت. نظامی ها از کنار رودخانه در جاده می گذشتند و گرد و خاکی که بلند می کردند روی برگ های درختان می نشست. تنه درخت ها هم گرد و خاکی بود. آن سال برگ ها زود شروع به ریختن کرد و ما می دیدیم که قشون در طول جاده حرکت می کرد و گرد و خاک بر می خاست و برگ ها با وزش نسیم می ریخت و سربازها می رفتند و پشت سرشان جاده لخت و سفید به جا می ماند و فقط برگ روی جاده به چشم می خورد…

درباره نویسنده

ارنست میلر همینگوی در 21 ژوئیه سال 1899 در ایالات متحده آمریکا متولد شد. همینگوی از بزرگترین نویسندگان معاصر در آمریکا بوده و دریافت کننده جایزه نوبل ادبیات می باشد. او در سال 1952 کتاب معروف پیرمرد و دریا را به نگارش در آورد. از آثار بزرگ و برجسته او می توان به برف های کلیمانجارو، برای که زنگ ها به صدا در می آید، مرگ پس از نیمروز، در زمان ما، تپه های سبز آفریقا، کلبه سرخپوستان و… اشاره نمود. ارنست همینگوی در سال 1961 چشم از جهان فرو بست.

مشخصات کتاب      

A farewell to arms

کتاب وداع با اسلحه

نویسنده: ارنست همینگوی

مترجم: نجف دریابندری

انتشارات: نیلوفر

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا