درمان خشکی پوست در سگ ها و 6 اقدام ضروری

خارش، سوزش و قرمزی روی پوست سگ نشان دهنده ی خشک شدن سطح پوست است که می تواند هم برای سگ ها و هم برای صاحبان آن ها، آزادهنده باشد. تعیین دلیل اصلی این مشکل می تواند دشوار باشد و باید جهت کنترل علائم آن با یک سری بیماری مبارزه نمود. اما خوشبختانه خشکی پوست، به خودی خود یک بیماری خاص محسوب نمی شود بلکه یک علامت از بیماری است. علل خشکی پوست بسیار متفاوت است اما این مسئله، معمولا قابل درمان می باشد. با برخی از روش های موثر خانگی می توانید این عارضه را برطرف کنید، در ادامه این بخش توصیه های ما را درباره درمان خشکی پوست در سگ ها و 6 اقدام ضروری برای این کار بخوانید.

درمان خشکی پوست در سگ ها

خشکی پوست در سگ

خشکی پوست در سگ ها در اغلب موارد بر اثر عوامل محیطی، حمام کردن بیش از اندازه حیوان و یا بیماری به وجود می آید. خشکی پوست خارش را به همراه دارد و باعث ناراحتی سگ و تغییر شکل مو های حیوان می گردد.

خشکی پوست خطرناک نمی باشد اما می تواند عامل به وجود آمدن سایر بیماری های پوستی دیگر گردد. درمان خشکی پوست در اغلب موارد آسان می باشد، به دلیل این که شما فقط باید رفتار پت خود را زیر نظر گرفته و عامل بیماری را پیدا کرده و آن را از بین ببرید.

درمان خشکی پوست در سگ ها

درمان خشکی پوست در سگ ها (تغییر برنامه شست و شوی حیوان)
تغییر برنامه شست و شوی حیوان برای درمان خشکی پوست در سگ ضروری است.

راه های بسیاری برای درمان خانگی خشکی پوست در سگ ها وجود دارند اما بهتر است در صورتی که به وجود داشتن مشکلی شک دارید با دامپزشک مشورت نمایید، به علت این که ممکن است دلیل خشکی پوست بیماری های نهان و یا سایر مشکلات پوستی باشد.

درمان خشکی پوست در سگ ها

زمانی که دلیل خارش پوست سگ شما خشکی پوست تشخیص داده شود و احتمال وجود تمامی بیماری های دیگر (عفونت های باکتریایی و قارچی، انگل ها، آلرژی ها و یا سایر بیماری های نهان) از بین برود می توانید درمان حیوان را به صورت زیر آغاز نمایید:

  • انتخاب شامپوی مناسب و طبیعی: خشکی پوست با انتخاب یک شامپوی مناسب و با کیفیت، آرام آرام کاهش یافته و در نهایت رفع می گردد.
  • از بین بردن عوامل تهدید کننده محیطی
  • تغییر برنامه شست و شوی حیوان: گاهی شست و شوی بیش از اندازه ی حیوان موجب خشکی پوست می گردد، به هر حال سغی کنید سگ خود را زیاد حمام نبرید تا پوست حیوان خشک نشود. 
  • استفاده از خمیر جو دو سر
  • ماساژ دادن پوست حیوان با روغن: یکی از اقدامات لازم در درمان خشکی پوست در سگ ها ماساژ دادن حیوان با استفاده از روغن می باشد. این عمل موجب نرم شدن بودن و در نتیجه از بین رفتن خشکی پوست می گردد.
  • اعمال تغییر در رژیم غذایی حیوان
درمان خشکی پوست در سگ ها (ماساژ دادن پوست حیوان با روغن)
ماساژ دادن پوست حیوان با روغن موجب نرم شدن و رفع خشکی پوست سگ می گردد.

بیشتر بدانید: آب برای سگ و 6 مورد مرگبار یا خطرساز آن برای حیوان

علاقه مندان به مجله ی پزشکی آسان طب؛ فراموش نکنید انجام همه این اقدامات به مرور موجب از بین رفتن و رفع خشکی پوست سگ شما خواهد شد. به یاد داشته باشید جهت درمان باید صبر و حوصله به خرج دهید و به صورت مداوم این اعمال را انجام دهید.

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫3 دیدگاه ها

  1. سگم چند روزه زیر شکمش پوسته میده انگار خشکی زده چون زیر موهاش بود متوجه نشدم اما الان داره جاهای دیگه هم میشه چیکار میتونم کنم ؟ چه روغنی خوبه واسه ماساژ

  2. سلام..
    من یک توله سگ آوردم خونه دیدم موهایش از طرف چپ زیر شکم ودست چپش ریخته وبعضی نقطه های از پوستش تیره شد و دانه های قرمز رنگ کوچکی دارد. لطفا راهنماییم کنید. چه دارویی استفاده کنم تا خوب شود..متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا