بازی برای گربه ها و 7 نوع آنها برای حیوانات خانگی پشمالو

یافتن اسباب بازی ها و بهترین بازی برای گربه ها های خانگی دوست داشتنی که البته با جیب شما نیز کاری نداشته باشند، ممکن است کمی سخت باشد. اما نگران نباشید چاره این مشکل را در ادامه این مقاله مشاهده خواهید کرد. در این بخش از قسمت حیوانات خانگی و مقالات مربوط به گربه ها بازی هایی را معرفی خواهیم نمود که شما و گربه‌تان عاشقشان می‌ گردید و علاوه بر این با بودجه شما نیز کاری ندارند!

بازی برای گربه ها و 7 نوع آنها برای حیوانات خانگی پشمالو

بازی برای گربه ها

گربه ها عاشق وسایلی هستند که بتوانند با آن ها بازی کنند و از چرخ زدن و همین طور گشتن در اطراف شما لذت می برند. ساده ترین نوع اسباب بازی های گربه می تواند سرگرم کننده ترین برای آن ها باشند. از بین وسایلی که روزانه دور می ریزید نیز می توانید اسباب بازی هایی ساده برای بازی گربه ی خود تهیه کنید. در این مقاله به چند مورد از این وسایل و بازی ها اشاره می کنیم.

بازی برای گربه ها و 7 نوع آنها برای حیوانات خانگی پشمالو

بازی‌ های تبلت

در صورتی که تبلت دارید می توانید از  صد ها بازی برای گربه‌ ها استفاده کنید. بسیاری از این بازی‌ها مجانی هستند و برای باقی نیز نیاز نیست پول زیادی بپردازید. به عنوان نمونه برخی از این بازی‌ها عبارتند از :

  • Paint for Cats
  • Games for Cats
  • Friskies Jitterbug

بعضی از این بازی ها حتی برای آیفون نیز مجانی می باشند.

پازل جعبه کفشی از بهترین اسباب بازی برای گربه ها

بازی برای گربه ها و 7 نوع آنها برای حیوانات خانگی پشمالو

جهت انجام این بازی به یک جعبه کفش قدیمی، اسباب بازی محبوب گربه‌تان و مقداری خوراکی نیاز دارید. با استفاده از یک کاتر (تیز بر) سوراخ‌هایی به سایز های مختلف در جعبه کفش ایجاد کنید. سپس درون جعبه کفش را پر از خوراکی، اسباب بازی و علف گربه نموده و در جعبه را ببندید و سپس آن را با استفاده از چسب محکم نمایید. سپس جعبه را در کنار گربه‌تان قرار بدهید. از اینجا به بعد شما دیگر کاری ندارید به جز این که تماشا کنید گربه‌ ی شما چگونه با این اسباب بازی جدید و کم خرجش به بازی می‌پردازد!

بهترین اسباب بازی برای گربه ها با پر و نخ

این بازی برای گربه‌های پر انرژی بسیار عالی است! برای این بازی می توانید یک اسباب بازی عصا مانند خریده و یا خودتان با استفاده از سیخ‌های چوبی (یا هر چیز دیگری) یک چوب‌دستی تهیه کنید. وسایل دیگری که نیاز دارید شامل نخ و پر یا یک زنگ می باشد. پر یا زنگ را به وسیله ی نخ به انتهای چوبدستی وصل کرده و آن را بالای سر گربه‌ خود حرکت بدهید و سپس او را تشویق به پرش و گرفتن آن کنید.

برای این که جذابیت بازی بیشتر شود، چوب دستی را به آرامی از جلوی چشم گربه‌تان دور نمایید و مواظب باشید که ممکن است ناگهانی به طرف آن پریده و یا زیر مبلمان قایم شود و شما را با یک حمله غافلگیر سازد! برای این بازی اتاقی با فضای خالی زیادی برگزینید تا گربه‌تان حسابی جای فعالیت داشته باشد و به وسایل خانه نیز آسیبی وارد نشود. مطمئنا نمی‌خواهید گربه تان به اشیای قیمتی خانه آسیب وارد کند و یا آن ها را بشکند!

بیشتر بدانید: علاقه گربه ها به صاحبان خود و 8 راه بروز آن

 

کاغذ مچاله شده نمونه ای از وسایل بازی برای گربه ها

اگر به دنبال وسیله‌ای ساده برای بازی با گربه‌تان می‌گردید چیزی وسوسه انگیز تر از کاغذ مچاله نمی‌یابید. تنها کافی است یک تکه کاغذ را مچاله و گرد کنید، به طوری که بر روی زمین قل بخورد. گربه‌ ها از چیزی که روی زمین راه برود خوششان می‌آید و به آن علاقه نشان می‌دهند، همین طور از صدایی که کاغذ های مچاله شده ایجاد می‌کنند. فقط حواستان باشد پس از بازی کاغذ را از روی زمین بردارید تا گربه‌تان خانه را پر از کاغذ هایی تکه پاره شده نکند!

بازی شکار، نمونه بهترین بازی برای گربه ها

برخلاف باور عمومی این بازی فقط برای سگ‌ها جذاب نمی باشد. بازی شکار غریضه شکارگری گربه‌تان را بیدار کرده و برای او بسیار جذاب است. حتما تا به حال متوجه شده اید گربه‌تان تا چه اندازه این شکار بازی را دوست دارد. برای این که حس شکار را در گربه بیدار کنید، اسباب بازی را از گوشه‌ای از خانه به به گوشه‌ی دیگری پرت کنید.

بازی برای گربه ها و 7 نوع آنها برای حیوانات خانگی پشمالو

همراهان آسان طب؛ فراموش نکنید از اسباب بازی نرم برای این کار استفاده کنید تا هم در اثر پرت شدن نشکند و هم گربه‌تان بتواند به راحتی آن را گاز بگیرد و با دندانش حملش کند (زیرا حتما این کار را می‌کند!). اکنون ببینید گربه‌تان چگونه اسباب بازی را تعقیب می‌کند و در آخر با گرفتن آن خود را روی زمین انداخته و چند لگد نیز نثار اسباب بازی بیچاره می‌کند! شاید تعجب کنید هنگامی که بینید دوست پشمالو‌ی شما اسباب بازی را چند بار پیش شما برمی‌گرداند! او می‌خواهد دوباره بازی را با او تکرار نماید. این رفتار گربه‌تان را با دادن جایزه یا خوراکی به او، تشویق کنید.

قایم موشک از بهترینهای بازی برای گربه هید

بازی مثل قایم موشک هم غریضه شکار را در گربه‌تان بیدار می کند. بازی بدین صورت است که شما در جایی، پشت مبل، زیر میز و یا هر جای دیگری قایم می‌شوید و گربه‌تان دنبال شما می‌گردد و سپس شما را می‌گیرد (در اینجا شما طعمه گربه‌تان هستید).

کیسه کاغذی

خوشبختانه لازم نیست برای گربه‌تان اسباب بازی‌های گران و عجیب غریب بگیرید تا او را خوشحال کنید. به جای خرید اسباب بازی‌های گران، می توانید به راحتی کیسه‌های کاغذی خرید را به یک اسباب بازی خوب برای گربه‌تان تبدیل کنید. کیسه را از یک طرفش روی زمین بخوابانید تا گربه‌تان بتواند به درون آن بخزد و سپس در همین زمان به سطوح بیرونی کیسه ی کاغذی ناخن بکشید و به آن سیخونک بزنید.

 

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‏‫(6 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا