تعیین جنسیت همستر ها در 2 نوع سوری و کوتوله

همستر، از آن دسته از جوندگانی است که امروزه طرفداران بسیاری به عنوان پت و حیوان خانگی دارد. برای برخی از افراد جنسیت همسترشان سوال است که با خواندن این مطلب پاسخ آن را می یابند. از مهم‌ترین نشانه‌ ها جهت تعیین جنسیت همستر ها، علائم مرتبط با آناتومی بدن آن ها می‌ باشد.

تعیین جنسیت همستر ها

تعیین جنسیت همستر

در حقیقت تعیین جنسیت در همستر ها می تواند مشکل باشد، به‌ خصوص وقتی که آن ها بسیار جوان می باشند. برخی از حیوانات هر چه کوچکتر باشند تعیین جنسیت آن ها به دلیل اندازه ی چثه ی آن ها دشوار تر می گردد.

نحوه ی تشخیص یا تعیین جنسیت همستر ها

تعیین جنسیت همستر ها

مطالعه بفرماییید: نگهداری از بچه همستر های کوتوله و رعایت 5 مورد

جهت تعیین جنسیت همستر سوری باید بگوییم که مردان سوری معمولا واضح تر هستند. هنگامی که آن ها به سن چهار هفتگی رسیده باشند، بیضه های قابل توجهی خواهند داشت که عقب بدن پایین تر از قسمت انتهایی قرار دارند. معمولا در همستر های نر با لمس ناحیه ی پرینه می‌ توانید بیضه‌ ها را لمس کنید اما در همستر ماده چیزی لمس نمی‌ گردد.

تعیین جنسیت همستر ها

همستر های کوتوله ی نر نیز دارای بیضه می باشد، اما تشخیص آن ها سخت تر است و کمتر واضح می باشند. همچنین نرهای مردانه دارای یک غده عصبی در نزدیکی بند ناف هستند. تمام همسترهای مرد قادر به جمع کردن بیضه ها خود به شکم می باشند.

تعیین جنسیت همستر ها

همستر های زن سوری، اگر مو هایشان به اندازه کافی کوتاه باشد، نوک سینه قابل توجهی خواهند داشت. دو ردیف از نوک پستان ها که به طور موازی در هر طرف شکم مشاهده می شوند وجود دارند. همستر های کوتوله ی زن نیز دارای نوک پستان هستند، اما نوک پستان آن ها معمولا بسیار کوچک تر است و بسیار سخت تر مشاهده می شود.

تعیین جنسیت همستر ها
تعیین جنسیت همستر سوری

همراهان مجله ی آسان طب؛ ساده ترین راه برای تشخیص این که آیا همستر شما یک مرد یا زن است، این است که به فاصله بین دو سوراخ عقب نگاه کنید. این مسئله در همه ی همستر ها، چه مرد و چه زن یکسان است.

تعیین جنسیت همستر ها
تعیین جنسیت همستر کوتوله

در مردان، مقعد (باز کردن دفع مدفوع) و قسمت خارجی دستگاه تناسلی یا آلت تناسلی مرد (که درون آن چیزی شبیه به بازویی کوچک نگهداری می شود) بیشتر از هم فاصله دار هستند و در اطراف سوراخ تناسلی نرها برجستگی تناسلی وجود دارد. در زنان، مقعد (باز کردن دفع مدفوع) و محل واژن (جایی است که اندام های زن در آن قرار دارد) در مقایسه با مردان بسیار نزدیک تر می باشد. در نر ها فقط مقعد و نوک آلت تناسلی مشاهده می‌ شود در حالی که در ماده مجرای خارجی ادرار، دهانه واژن و مقعد مشاهده می‌ گردند.

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫3.7/5 ‏‫(6 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا