واکسینه شدن حیوانات جهت دریافت مجوز خروج از کشور

واکسینه شدن حیوانات ، مسئله بسیار مهمی است که برای حفظ سلامتی آن ها و جلوگیری از بروز برخی از بیماری ها بسیار ضروری می باشد. اما همین واکسیناسیون حیوانات خانگی در شرایطی مثل دریافت مجوز خروج حیوانات از کشور اجباری می باشد، در غیر اینصورت شما قادر به دریافت مجوز نخواهید بود و به شما اجازه خروج حیوان مورد علاقه‌تان را نمی دهند.

واکسینه شدن حیوانات جهت دریافت مجوز خروج از کشور
واکسینه شدن حیوانات جهت دریافت مجوز خروج از کشور

واکسینه شدن حیوانات

به سفارش اغلب شرکت های تولید کننده واکسن، واکسن های پلی والان را پس از اولین تزریق باید بعد از سه الی چهار هفته مجددا  تزریق کرد که البته دامپزشکان به این موضوع واقف هستند و این کار را انجام می دهند.

موضوع جالب توجه دارندگان حیوانات خانگی این است که اگر به هر دلیلی تزریق واکسن های حیوانات خانگی را فراموش کنند و از زمان تزریق سالیانه آن ها نیز مدتی گذشته باشد فقط باید در اسرع وقت به دامپزشک مراجعه نموده و نسبت به تزریق آنها اقدام کنند.

متأسفانه مشاهده شده برخی از دامپزشکان از این موضوع سوء استفاده کرده و برای صاحبان حیوانات توجیه می کنند که این شرایط بسیار مشکل زا است و برای جبران آن باید هزینه های هنگفتی به بهانه ی تزریق واکسن ها و دارو های خاصی پرداخت کنند.

شناسنامه بهداشتی بین المللی با درج واکسینه شدن حیوانات

واکسینه شدن حیوانات جهت دریافت مجوز خروج از کشور
دریافت شناسنامه بهداشتی بین المللی برای خروج حیوانات خانگی

همراهان مجله پزشکی آسان طب؛ در صورتی که حیوان خانگی خود را می خواهید همراه با خود به سفر خارجی ببرید باید اقداماتی انجام دهید و مدارکی تهیه نمایید. شرایط دریافت شناسنامه بهداشتی بین المللی برای خروج حیوانات خانگی به شرح زیر می باشد:

  • اصل گواهی سلامت حیوان که توسط مراکز درمانی دامپزشکی دولتی یا خصوصی صادر شده باشد.
  • اصل و کپی شناسنامه بهداشتی حیوان که برای صدور آن باید حداقل ده روز از تزریق آخرین واکسن هاری آن گذشته باشد.
  • اصل و کپی پاسپورت صاحب حیوان خانگی
  • اصل و کپی مدرک مربوط به عملیات نصب میکروچیپ
  • اصل فیش واریزی بابت هر قلاده سگ و گربه و برای هر پرنده ( در استان تهران به حساب جاری سیبا بانک ملی شعبه ۲۰۰۱ ایران خودرو به نام اداره کل دامپزشکی استان تهران).

لازم به یاد آوری می باشد که که اعتبار این گواهی ده روز پس از تاریخ صدور آن خواهد بود. پس از تهیه این مدارک می توانید به اداره کل دامپزشکی استان خود مراجعه نموده و درخواست صدور مجوز خروج را کنید.

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52