تعیین سن همستر با 5 راهکار بسیار آسان

برای تعیین سن همستر ها روش هایی وجود دارد، اما مطمئنا دقیق نیستند و فقط با استفاده از آن ها می توانید سن حدودی همستر خود را تخمین بزنید. همستر ها معمولا 2 الی 3 سال عمر می کنند و همستر های زیر یک سال را، جوان در نظر می گیرند. پنج نکته مهم برای مشخص کردن سن همستر ها وجود دارد که با بررسی آن ها می توانید به سن دقیق این حیوانات پی ببرید.

تعیین سن همستر

تعیین سن همستر

تولید مثل همستر ها بستگی به میزان سن آن ها دارد و اگر نمی دانید همستر شما در چه تاریخی به دنیا آمده است، پس هیچ وقت نمی توانید سن دقیق او را مشخص نمایید. شما از نشانه های سلامتی و فعالیت همستر می توانید معین کنید که چند سال سن دارد و از چه سنی با شما زندگی کرده است. به یاد داشته باشید که همستر ها حداکثر 2 الی 3 سال عمر می کنند، اغلب نشانه های عمر در میانه یا انتهای سال دوم خودشان را نشان می دهند هنگامی که راه زیادی برای همستر باقی نمانده است. همستر زیر یک سال را می توان همستر ” جوان ” به حساب آورد. همچنین همستر یک الی دو ساله را می توان بالغ و همستری با بیش از دو سال را سالخورده به حساب می آورند. در ادامه، آسان طب برای شما پیشنهاداتی دارد که شاید با  آن ها قادر به تشخیص سن همستر خود باشید.

نکاتی در مورد تعیین سن همستر ها

 پوشش همستر خود را بررسی کنید، همستر های جوان (زیر یک سال) دارای پوششی پرپشت و براق می باشند و مو های آن ها کاملا تمیز است. همسترهای بالغ پوشش نسبتا پرپشتی دارند، اما در میانه های سال دوم ممکن است پوشش آن ها کمی خشن گردد. همستر های سالخورده دارای پوششی زبر و در جا هایی کچل شده هستند و مو های آن ها درخشان نمی باشد.

به خوابیدن همستر خود دقت کنید. برای آزمایش صحیح این مسئله احتیاج دارید مطمئن گردید همسترتان فعالیتی برای انجام دادن پیش از خواب دارد ( به طور مثال بازی در چرخ فلک یا جویدن خوراکی هایش). همستر های جوان بسیار فعال هستند و انرژی زیادی مصرف می کنند. همسترهای بالغ نیز تلاش می کنند فعال بمانند اما وقتی که به پایان سال دوم عمر خود نزدیک می گردند خوابیدن را آغاز می کنند. همستر های سالخورده تقریبا تمام روز را می خوابند و تا جایی که امکان داشته باشد فعالیت های خود را محدود می کنند.

تعیین سن همستر

به خشکی پوست هستر دقت کنید. همستر های جوان و بالغ پوشتی صاف دارند که صورتی، هلویی یا به رنگ خز آن ها می باشد. همستر های سالخورده معمولا پوست خشکی دارند و به دلیل این که در بیشتر موارد خز آن ها نسبتا نازک است به راحتی قابل تشخیص می باشد.

وزن همستر خود را زیر نظر داشته باشید. اگر همستر شما فربه است و هنگامی که او را در دست می گیرید نمی توانید استخوانهایش را احساس کنید، او همستری جوان یا بالغ می باشد. همستر های سالخورده با افزایش سن و متوقف شدن تغذیه، آرام آرام به سمت استخوانی تر شدن و لاغرتر شدن پیش می روند.

به سرعت همستر خود توجه کنید. اگر برایش سخت است که در قفسش بند گردد، بنابر این احتمال دارد یک همستر جوان چند ماهه باشد. همستر های بالغ نیز تا حدودی سریع هستند. اما همستر های سالخورده تا جایی که بشود فعالیت خود را محدود کرده و در کل نمی دوند. پس اگر در فروشگاه حیوانات خانگی هستید همستری را انتخاب نکنید که برایش مهم نیست که بلندش کرده اید، شاید او برای انتخاب شدن بسیار پیر باشد.

 

 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4.3/5 ‏‫(4 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا