بررسی 4 نکته ی مهم در انتخاب جنسیت سگ ها

بین سگ های ماده و سگ های نر تفاوت هایی وجود دارد ، اما برخی از این تفاوت ها شایعاتی بیش نیستند و صحت ندارند. اگر شما هم قادر به تشخیص این تفاوت ها در جنسیت سگ ها نیستید با خواندن این مقاله تجربه ی بیشتری در این موارد کسب می کنید و بهتر قادر خواهید بود تا سک های نر و ماده را از یکدیگر تفکیک ( یا انتخاب ) کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا انتهای این مطلب از مجله ی پزشکی آسان طب را مطالعه نمایید.

بررسی 4 نکته ی مهم در انتخاب جنسیت سگ ها

جنسیت سگ ها و تفاوت در آن ها

نخستین و قابل توجه ترین تفاوت بین جنسیت سگ های نر و ماده اندازه آن ها می باشد. در اغلب نژاد های سگ ( به جز چند نژاد کمیاب ) سگ های نر جثه ای بزرگتر از سگ های ماده دارند. در مقاله های گذشته برای خوانندگان گرامی مجله ی آسان طب در مورد مراحل زایمان سگ ها گفتیم و طبیعتا سگ هایی که به این مرحله می رسند جنسیت آن ها کاملا واضح است.

بررسی 4 نکته ی مهم در انتخاب جنسیت سگ ها

تاثیر جنسیت سگ ها در عقیم کردن آن ها

لازم به ذکر است که در این مورد تفاوت هایی میان جنسیت سگ ها وجود دارد. سگ های نر را به راحتی بیهوش می کنند و آن ها را عقیم می سازند ، و برای اغلب دامپزشک ها عمل عقیم کردن سگ های نر تقریبا کمتر سی دقیقه طول خواهد کشید. سگ های ماده نیز برای عمل عقیم کردن بیهوش می شوند ، اما باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند و رحم آن ها خارج شود که به طور متوسط زمان این عمل جراحی به یک ساعت می رسد. با این تفاسیر حتما متوجه خواهید شد که هزینه های عمل جراحی عقیم کردن در سگ های ماده بیش از سگ های نر می باشد و حتی طول مدت بهبودی سگ های ماده بیشتر خواهد بود.

نقش جنسیت سگ ها در اخلاق آن ها

اکثر افراد فکر می کنند که سگ ها حیوانات خانگی آرام و تربیت پذیری می باشند ، در صورتی که آن ها کاملا در اشتباه هستند. آرام بودن ، تربیت پذیری و عطوفت در سگ ها یک خصوصیت فردی به حساب می آید . اما باز هم برخی از صاحبان سگ به دلیل این تصور اشتباه تمایل بیشتری به سگ های ماده ای که جثه ی بزرگتری دارند نشان می دهند . آن ها فکر می کنند که سگ های ماده راحت تر قابل تربیت هستند و به همین دلیل است که سگ های نر نسبت به سگ های ماده طرفداران بیشتری دارند. به دلیل همین اشتباهات جنسیت سگ ها نقش چشم گیری در انتخاب آن ها دارد.

اشتباه رایج دیگر در میان همگان این است که از پرخاشگری در جنسیت سگ ها ی مخلف به عنوان یک تفاوت یاد می کنند، که این قضیه هم به هیچ عنوان صحت ندارد. پرخاشگری تحت تاثیر عواملی نظیر پرورش، تربیت ، خلق و خو و همین طور و تجربیات می باشد . هیچ کس نمی تواند فقط بر اساس جنسیت سگ ها خصوصیات آن ها را پیشبینی کند.

بررسی 4 نکته ی مهم در انتخاب جنسیت سگ ها

تفاوت های مختلف در بین جنسیت سگ ها

تفاوت های منحصر به فرد و یا خاصی بین جنسیت نر و ماده در سگ ها ، با توجه به نوع نژاد آن ها وجود دارد. مثلا برخی از سگ های ماده و با سگ های نر به عنوان حیوانات سلامت تری شناخته شده اند. برای این که بیشتر متوجه این قضیه بشوید سگ پاگ ماده را به عنوان مثالی در نظر می گیریم ، احتماال مشکل تومور های تخمدان و یا سینه در سگ های ماده نژاد پاگ نسببت به سایر نژاد ها بیشتر می باشد و یا خطر ابتلا به اختلالات مفصلی در سگ های نر نژاد جرمن شفرد بیشتر می باشد .

اهمیت و یا عدم اهمیت جنسیت سگ ها

به نظر ما این مسئله درست است که با توجه به نژاد تفاوت هایی نیز بین جنسیت سگ ها وجود دارد، اما این تفاوت ها نمی تواند ملاک انتخاب جنسیت سگ ها باشد. اغلب ما برای انتخاب یک جنسیت در سگ ها معیار هایی در ذهن خود داریم. سگ های ماده و یا نر ممکن است به خوبی با هم کنار بیایند و یا همیشه با هم در جنگ و نزاع باشند، نژاد و خصوصیات سگ ها نسبت به جنسیت سگ ها تاثیرات بیشتری در این گونه تفاوت ها دارد.

بررسی 4 نکته ی مهم در انتخاب جنسیت سگ ها

بر طبق تحقیقاتی که انجام داده ایم و با توجه به مقاله ای که حاصل این تحقیقات می باشد ، هزینه های عمل عقیم کردن سگ های نر نسبت به ماده ها کمتر می باشد . مسئله ی مهم دیگر این که جثه ی سگ های نر نسبت جثه ی سگ های ماده بزرگتر است . اما مسئله ی مهمتری در این بین وجود دارد و آن هم تصور جامعه ی ما بر این است که سگ های ماده آرام تر و پر عطوفت تر از سگ های نر هستند. البته این مورد آخر نیازمند تجربه می باشد و دلیل آن هم کاملا مشخص نیست.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا