2000 باکتری جدید روده توسط دانشمندان کشف شد!

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، 2000 باکتری جدید روده توسط دانشمندان کشف شد. اینطور که پیداست، دانشمندان در تلاش هستند تا بتوانند باکتری های روده را مورد آزمایش قرار دهند تا اطلاعات بیشتری از آن‌ها کسب کنند.

با توجه به مطالعات متعدد اخیر، باکتری های روده در انسان تاثیر بسیار مخربی بر سلامت جسم و روان فرد ایجاد می‌کنند. در حال حاضر، یک مطالعه جدید حدود 2000 باکتری جدید روده را که قبلا ناشناخته بودند، نشان داد.

مطالعات اخیر تحت پوشش خبرگزاری‌های پزشکی امروز نشان داده‌اند که باکتری های روده می‌توانند نقش بسیار مهمی در ایجاد بیماری پارکینسون و زوال عقل داشته باشند، همچنین ممکن است تشریح کنند که چرا داروهای دیابت نوع 2 در برخی افراد موثر بوده و در بعضی دیگر تاثیری ندارد.

تحقیقات جدید که روز گذشته در مجله Nature منتشر شده است، حدود 2000 باکتری جدید روده را شناسایی کرده که دانشمندان قبلا در آزمایشگاه آن را کشف نکرده‌اند.

تیم تحقیقاتی، از موسسه بیوانفورماتیک اروپا (EMBL-EBI) و موسسه Wellcome Sanger هر دو در Hinxton، بریتانیا، از تجزیه و تحلیل محاسباتی برای ارزیابی نمونه‌های باکتری روده از شرکت کنندگان در سراسر جهان استفاده کردند.

باکتری جدید روده

رام فین نویسنده EMBL-EMI، توضیح می دهد:

روش‌های محاسباتی به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم باکتری هایی را که نتوانستیم در آزمایشگاه مشاهده کنیم، توسط این روش کشف کنیم.

با این حال، فین می‌گوید:

محققان در حال حاضر در مرحله‌ای هستند که می‌توانند از طیف وسیعی ابزارهای محاسباتی برای تکمیل و گاهی اوقات کار در آزمایشگاه استفاده کنند تا اطلاعات جدیدی را در روده انسان پیدا کنند.

رویکردی جدید در رابطه با باکتری جدید روده

محققان تاکنون 1952 گونه از باکتری های روده که تاکنون شناخته نشده بودند را شناسایی کردند. فین و همکارانش توضیح می‌‌دهند که بسیاری از گونه‌های باکتریایی دارای نمایه کمتری هستند؛ به این معنا که دانشمندان تنها تعداد کمی از آن‌ها در روده یافت می‌کنند و یا اینکه باکتری ها نمی‌توانند در خارج از محیط زیست زنده بمانند. دانشمندان سعی می‌کنند روش‌های محاسباتی را با هم ترکیب کنند تا بتوانند یک نقشه جامع از میکروب جدید روده به دست آورند.

فین و همکارانش اظهار دارند که:

روش‌های محاسباتی به اما این امکان را می‌دهند که چگونگی تکامل یافتن بسیاری از گونه های باکتریایی که در روده انسان زندگی می‌کنند را کشف کرده و نقش‌هایی که ممکن است در بین میکروب ها بازی کنند را دریابیم.

به سوی ایجاد یک طرح جامع

آلمائدا توضیح می‌دهد:

در این مطالعه، ما از جامع‌ترین پایگاه‌های عمومی باکتری های دستگاه گوارش برای شناسایی گونه های باکتریایی که پیش از این دیده نشده‌اند، استفاده می‌کنیم. روش‌های تجزیه‌ای که ما استفاده می‌کنیم بسیار قابل تجدید پذیر است و می‌توان آن را به مجموعه‌های بزرگتر و متنوع‌تر در آینده که امکان کشف بیشتر را فراهم می‌کند، تبدیل کرد.

اینطور که پیداست، محققان امیدوارند تا در آینده این مطالعات و سایر مطالعات مشابه، تاثیر بیشتری روی اطلاعاتشان درباره روده انسان داشته باشد، زیرا این مسئله به نوبه خود، به بهبود شرایط مختلف کمک خواهد کرد. به طور کلی باکتری‌ های روده می‌توانند تاثیر بدی بر روی سلامتی انسان داشته باشند و هم اکنون تقریبا 2000 باکتری جدید روده که پیش از این ناشناخته بودند نیز توسط دانشمندان کشف شدند. کشف این باکتری‌ها می‌تواند در آینده به تشخیص و درمان بیماری های روده و معده نیز کمک کند.

منبع: Medicalnewstoday

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا