تمایل به خشونت در رابطه جنسی (ویدئو)

خشونت در رابطه جنسی یکی از مشکلاتی است که باید به آن رسیدگی شود. البته به ندرت هر دو زوج رابطه جنسی خشن را دوست دارند، اما اکثرا فقط یکی از زوجین به این کار علاقه مند هستند. خشونت در رابطه جنسی علل مختلفی دارد. شخصی که دوست دارد طرف مقابلش در رابطه تحقیر شود به احتمال زیاد او در کودکی توسط خانواده یا اشخاص دیگری تحقیر شده و این عقده در ذهنش مانده است. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خشونت در رابطه جنسی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

مازوخیزم یعنی خود آزاری جنسی، سادیسم یعنی آزار جنسی دیگران

خشونت در رابطه جنسی چیست؟

چه میزان در زمینه سادیسم جنسی اطلاع دارید و افرادی که به این عارضه دچارند چه کارهای درمانی باید انجام دهند.

گاهی اوقات خانم ها از خشونت همسرشان در رابطه گله مند هستند و گاهی این خشونتها تا حدی بوده که باعث آسیب جدی شده است، لذا تمایل به رابطه جنسی خشن جزء خواسته های مشروع تلقی نمیشود.

علت تمایل به خشونت در رابطه جنسی از نوع مازوخیزم

معمولا فردی که از آسیب فیزیکی  و تحقیر شدن در رابطه جنسی احساس لذت میکند، این تمایل از دوران کودکی و بلوغ وی شکل گرفته دانشمندان بر این عقیده اند که افرادی که در مراحل رشد خود در خانواده تحقیر شده اند یا نادیده گرفته شده اند این رویه را نیز در ارتباط جنسی ادامه میدهد و در خیالپردازیهای جنسی خود از رابطه جنسی خشن احساس رضایتمندی می کنند. ( مازوخیزم یا خود آزاری جنسی )

برخی از تخیلات جنسی افراد مبتلا به مازوخیسم

– تحقیر شدن حین رابطه جنسی خشونت در رابطه جنسی

علائم: لذت بردن از مورد فحاشی قرار گرفتن از الفاظ رکیک در رابطه

– بسته شدن دستان و پاها و مورد آزار فیزیکی قرار گرفتن

علائم: خودداری از برقراری رابطه جنسی تا زمانی که به اجبار همراه باشد

– رابطه بدون ملایمت روحی

علائم: عدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی در رابطه

– مورد تجاوز قرار گرفتن یا رابطه به اجبار و تمایل به رابطه همزمان

علائم: خودداری از برقراری رابطه جنسی تا زمانی که به اجبار همراه باشد

برخی تمایلات دیگر که نمیتوانیم مطرح نمائیم چرا که میتواند باعث ایجاد برانگیختگی در افراد مبتلا به این اختلال باشد.

علت تمایل به خشونت در رابطه جنسی در افراد مبتلا به سادیسم

خشونت در رابطه جنسی

معمولا افرادی که مورد خشونت ( تجاوز ) قرار گرفته اند یا شاهد صحنه هایی از این قبیل بوده اند حس انتقام جوئی در آنها منجر به آن می شود به رابطه جنسی خشن تمایل پیدا کنند، اما بدان معنا نیست همه افرادی که چنین تمایلی دارند لزوما مورد تجاوز قرار گرفته اند چرا که عواملی نظیر پورنوگرافی، تنوع گرائی، رابطه با افراد مختلف نیز میتواند زمینه ساز چنین میلی در افراد شود. سادیسم یعنی آزار جنسی دیگران !

برخی از تخیلات افراد مبتلا به سادیسم جنسی
– میل به خشونت
– میل به ارتباط های چند گانه
– میل به سوزاندن و آسیب به اندامهای جنسی مفعول
– میل به آزار کودکان

برخی نشانه های خشونت در رابطه جنسی

برقراری روابط با افراد متعدد و آسیب رساندن فیزیکی به آنها، عدم تمایل به معاشقه و پیشنوازی، اعتیاد به پورنوگرافی، هر چه فرد مفعول بیشتر احساس نارضایتی از درد و آسب وارده کند، این افراد بیشتر احساس رضایتمندی میکنند و لذت بیشتری میبرند.

درمان مبتلایان به سادیسم و مازوخیسم

مبتلایان به این اختلال میتوانند با مراجعه به مراکز مشاوره درمانی رفتارهای جنسی با کمک روان درمانی بینش مدار یا شرطی سازی انزجاری نسبت به درمان اقدام نمایند در این بین همسر نقش مهمی ایفا میکند.

خشونت در رابطه جنسی خیلی بد است. حتی اگر طرف مقابل هم در ان لحظه لذت ببرد (به ندرت) ولی بعد هر دو طرف دچار مشکلات جسمی و روانی می شوند. رابطه جنسی برای ارامش و ارضا شدن است. وقتی خشن باشد یا در آن به کسی بی احترامی شود دیگر فایده ای ندارد. پس آداب رابطه زناشویی را بدانید و درست رفتار کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا