کار زیاد شوهر و نقش زنان در درک همسرشان

برای زنها دشوار است که درک کنند شوهر تا چه اندازه مسحور و شیفتهٔ کار خودش است و به این خاطر وقتی می بینند او نسبت به همه چیز، غیر از کاری که در دست دارد، ظاهراً کوروکر و بی توجه است از تلاش شوهر لذتی نمی برد و شادمان نمی شود.در این مطلب از مجله آسان طب برایتان از کار زیاد شوهر می گوییم.

 

نقش زنان در کنار آمدن با کار زیاد شوهر چیست؟

 

کار زیاد شوهر

 

یک زن عاقل باید به اهمیتی که کار برای شوهرش دارد واقف شود و لزوم انجام کار را از جانب شوهرش دریابد و مثل یک پرستار دلسوز از شوهرش نگهداری و مواظبت کند.

 

زن به همان اندازه که باید روحیه شوهرش را در کار تقویت کند باید مواظب صحت و سلامتی او نیز باشد. با لبخند رضایت به او اطمینان بدهد که از وضع خودش راضی است تا مرد بدون دلواپسی کار خود را پیش ببرد.

 

زن باید با محبت و خوشرویی به شوهر بفهماند که کار مورد علاقهٔ او همان کاری است که نظر وی را نیز جلب کرده است و برای موفقیت شوهر از هیچ کوشش و گذشتی خودداری نخواهد کرد.

 

زنان چگونه خود را با کار زیاد شوهر سازگار کنند؟

 

کار زیاد شوهر

 

وقتی کار زیاد شوهر پیش میآید زن چگونه ممکن است خود را با آن سازگار کند و به چه نحو به شوهر کمک نماید تا او با احساس رنج و خستگی کمتر آن کار را به انجام برساند؟

 

سعی کنید غذایی که به شوهر تان میدهید با کار سنگین شوهر تان مناسبتی داشته باشد و انرژی لازم را تأمین کند.

 

روزانه چند بار و به مقدار کم به او غذا بدهید. اگر شوهرتان بی میل و با عجله شامش را میخورد و تا ساعاتی از نیمه شب گذشته کار می کند غذاها و نوشیدنیهای سبک و مقوی تهیه کنید و در دسترس او بگذارید.

 

خوراکی هایی که در چنین وضعی مفید خواهند بود چیزهایی از این قبیل است:

 

کار زیاد شوهر

 

آب میوه، کنسرو سیب، سالاد، سبزیجات، پودینگ کرفس و هویج، غذاهای سبک و زود هضم و در عین حال سرشار از ویتامینهای لازم نیز مناسب می باشد.

 

شبهایی که شوهر می خواهد تا نزدیک صبح بیدار بماند و کار کند از تهیه خوراکیهای سنگین و ثقیل خودداری نمایید.خانمهایی که در امر تغذیه از تجربه کافی برخوردار نیستند

 

بهتر است مقداری از وقت خود را به مطالعه در زمینه تغذیه و یادگرفتن ارزشهای غذایی مواد خوراکی اختصاص دهند و یا این که از مشاوران امور تغذیه و حتی پزشک خانوادگی خود با دستورات لازم غذایی را منطبق با شرایط شوهر و خانواده دریافت کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا