در رابطه جنسی صحیح باید چه کسی پیش قدم شود؟ (ویدئو)

شروع رابطه جنسی صحیح نیاز به آموزش دارد و خیلی ها به خاطر عدم اموزش رابطه خوبی ندارند. طبق امار بدست آمده خیلی از آمار طلاق بخاطر عدم رضایت در رابطه جنسی بین دو طرف است. مثلا یکی از اشتباهات اینست که یک نفر همیشه رابطه را شروع می کند. در صورتی که این موضوع کاملا اشتباه است و هر بار باید یکی از زوجین شروع به رابطه کند تا تنوع وجود داشته و هر دو آرامش یکسانی داشته باشند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب در این باره اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

 

شروع رابطه جنسی صحیح

اکثر مردها دوست دارند بدانند که جذاب و خواستنی هستند و برداشتن قدم اول برای رابطه جنسی صحیح با آنها این اطمینان را به آنها می دهد. متاسفانه، اینکار برای خیلی از خانم ها سخت است. می توانید با دنبال کردن مراحلی که در این مقاله برایتان عنوان می کنیم، اولین قدم ها برای سکس با همسرتان را بردارید.

در شروع رابطه جنسی صحیح چه کسی دکمه لباسش را باز کند؟

در ابتدای این مطلب از شما می خواهم بی پروایی مرا در بیان مطالب بپذیرید، به عنوان مشاور مهارتهای زندگی سالم معتقدم اگر بخواهیم با توجیه اینکه این حرفها حجب و حیا را از میان می برد، بر روی این مسائل پرده بکشیم، مشکلات نه تنها حل نمی شوند بلکه آمار خیانت همسران و طلاق های ناشی از آن نیز روز به روز افزایش خواهد یافت.

متأسفانه بسیاری از زنان و مردان در برقراری رابطه جنسی صحیح منتظر می شوند تا همسرشان اقدام به تمایل نموده و یا تظاهر به میل جنسی را از خود نشان دهد که این رفتار مرا به یاد یکی از خوانندگان ایرانی می اندازد که برای اجرا به یکی از برنامه های تلویزیونی دعوت شده بود. او خودش هم نمی دانست که کدام یک از کارهایش را می خواهند پخش کنند و لذا منتظر پخش آهنگ یکی از کارهایش بود تا بر اساس آن شروع به خواندن کند که سرانجام نیز ابتدای آهنگ را با آهنگ دیگری اشتباه گرفته و ترانه دیگری را می خواند.

یکی از مراجعین خانم در جلسه مشاوره در پاسخ به این پرسش من که :آیا شما آغازکننده رابطه جنسی با شوهرتان بودید و یا او در این مورد پیش قدم می شد با کمال افتخار و غرور گفت: ” من هیچگاه نمی توانستم و نمی خواستم ، زمینه را برای این رابطه فراهم کنم، بلکه این وظیفه همسرم بود که پیش قدم بشود. حتی در بسیاری از مواقع، اصلاً تمایلی به داشتن رابطه جنسی صحیح نشان نمی دادم و همسرم هم این را می دانست و بنابراین خیلی سخت با او هماهنگ می شدم اما همسرم کارش را خیلی خوب انجام می داد و همیشه راهی برای تحریک کردن من پیدا می کرد. آقای آریافر اصلاً این چه سوالی است که می کنید . من مشکلم خیانت همسرم است نه این حرفهای بی ارزش و بی اهمیت!!!!! “

متأسفانه آن خانم هنوز متوجه عمق مشکل نشده بود . او هنوز نمی دانست که با دستان خودش کلید خوشبختی زندگی شان را به یک زن غریبه داده است.

به عنوان یک مشاور خانواده باید عرض کنم : نقطه حساس و دردآور در همین جاست که یکی از طرفین با میل و رغبت تمایلات جنسی و فیزیکی خود را آشکار می سازد و دیگری خویشتن را چون تکه چوبی می شمارد که هیچگاه پیش قدم نشده و به سختی با همسرش هماهنگ می شود.

اما چرا می گویم: نقطه دردناک همین جاست؟

رابطه جنسی صحیح

زیرا شوهر آن خانم بارها برای ایجاد رابطه جنسی با همسرش پیش قدم می شود اما آن خانم نه تنها هیچگاه چنین کاری را انجام نمی دهد. بلکه همانگونه که خودش هم گفته است، طوری رفتار می کند که همسرش متوجه بی میلی و عدم رغبت او می شود . شوهر آن خانم با خودش می گوید: عجب همسری دارم ، چرا او احساس مسئولیتی در قبال بیان نیازهای متقابل ما نمی کند؟ شاید اصلاً برایش مهم نیست که رابطه جنسی صحیح داشته باشیم یا صرفاً برای اینکه مرا ناراحت نکند تن به این رابطه می دهد. مرد تصمیم می گیرد دیگر هیچگاه برای ارتباط جنسی با همسرش پیش قدم نشود اما او که نمی تواند برای همیشه خودش را از رفع مهمترین نیاز خود محروم سازد. ( در مطالب قبلی در همین سایت ، یعنی سایت درس زندگی بارها بر این نکته تاکید کرده ایم که میل جنسی مهمترین نیاز مردان است)

لذا عطش شدید شوهر در برآورده کردن نیاز خود، او را بسوی ایجاد رابطه جنسی در خارج از چارچوب روابط زناشویی می کشاند و بدین ترتیب خیانت به همسر شکل می گیرد، اما این پایان ماجرا نیست …

سنگینی کار من به عنوان یک مشاور در رفع صدمات روحی ناشی از خیانت در روابط این زوج و ترمیم و بازسازی آن ، زمانی خودش را نشان می داد که آن زن غریبه ای که با مرد ماجرای ما رابطه جنسی برقرار می کند، بر خلاف همسر آن مرد، در بسیاری از مواقع در ایجاد رابطه جنسی صحیح پیش قدم می شد و بگونه ای ماهرانه مهارت های خود را در ارتباط جنسی بکار می بست ، بطوریکه وقتی از آن مرد در اولین جلسه مشاوره پرسیدم: آیا هنوز هم همسرتان را دوست دارید و مایل هستید، زندگی تان را ادامه دهید؟

او با قاطعیت گفت: ” جناب مهدی آریافر نه به هیچ عنوان!!!! من و این خانم جوان خیلی باهم هماهنگ هستیم، او بسیار مهربان و دلسوز است و در همه کارها مرا تشویق می کند.”

البته به عنوان یک مشاور ، باید بصورتی شفاف به خانم ها عرض کنم: منظور آن مرد این است که آن زن در برقراری رابطه جنسی فوق العاده است. زیرا زنان با یک رابطه جنسی عالی می توانند روح مرد را تسخیر کنند و آن زن در اتاق خواب آنچنان احساساتی از خود بروز داده که مرد را در تسلط خود درآورده است.

با صحبتهای آن مرد، احساس کردم کار زیادی در پیش دارم، هرچند بارها با چنین چالش هایی مواجه شده ام و می دانم باید چگونه آنرا حل و فصل کنم.

در شروع رابطه جنسی اشتباه بزرگ چه زمانی رخ داد؟

اشتباه بزرگ زمانی به وقوع پیوست که همسر آن مرد، کلید اصلی خوشبختی یعنی ایجاد رابطه جنسی عالی را که براحتی در دستش بود، در اختیار آن زن غریبه قرار داد. زیرا نه تنها تجربیات من بلکه تحقیقات گسترده محققین مهارتهای زندگی زناشویی در جهان ثابت کرده است که برقراری یک رابطه جنسی عالی براحتی می تواند هر مردی را اسیر عشق و عواطف جنس مخالف سازد.

همانطور که در مطالب قبلی نیز عرض کرده ام، رابطه جنسی عالی، غالباً روشی نیرومند برای راه یافتن به قلب همسر است. روشی که مرد را در جهت ابراز احساسات و عواطف نسبت به همسرش یاری می دهد. همسر آن مرد نمی دانست که بسیاری از مردان همیشه در ایجاد روابط جنسی پیش قدم می شوند زیرا ساختار جسمانی مردان بگونه ای است که بیش از زنان احساس نیاز جنسی می کنند و این بهترین نقطه ضعف مردان در برابر زنان است و اگر زنان بتوانند از این رهگذر به راحتی نیازهای روحی و جسمی شوهرشان را رفع نمایند، مسلماً او را به تسخیر خویش درآورده اند. همان کاری که بجای اینکه همسر این مرد انجام دهد، یک زن غریبه با مهارت کامل آنرا انجام می داد.

قطعاً هیچ کس از زنان توقع ندارد که همواره در برقراری رابطه جنسی صحیح با همسرشان پیش قدم شوند، چون پرواضح است که مهمترین نیاز زن، نیازهای عاطفی و احساسی است. اما خانم ها می توانند گهگاهی با پیش قدم شدن و نیز استفاده از فرصتهایی که مرد با پیشقدم شدنش در ایجاد رابطه جنسی فراهم می سازد. قلب او را تسخیر نموده و عشق و محبت میان خود را افزایش دهند.

ترغیب همسر جهت شروع رابطه جنسی

هر چقدر هم که از شروع زندگی مشترک شما و همسرتان زمان گذشته باشد، بازهم شما همیشه شروع کننده رابطه جنسی هستید. هرچند مردها از پیش قدم شدن برای رابطه جنسی هیچ ابایی ندارند ولی همه آنها دوست دارند که گاهی هم زن اولین قدم را برای شروع بردارد.

در حقیقت مردها هیچوقت نمیفهمند که چرا بعضی از زنها هرگز به هنگام احساس تحریک جنسی و شهوت، از آنها تقاضای رابطه جنسی نمیکنند؟

برای خودداری زنها در ابراز تمایل و اقدام برای شروع رابطه جنسی صحیح دلایل متعددی وجود دارد که در اینجا شایعترین آنها را مورد بررسی قرار میدهیم. شما با بکار گیری چند نکته ساده میتوانید بر این اشتباه زن فایق آمده و او را وادار سازید که حداقل در نیمی از موارد برای انجام سکس با شما پیش قدم شود.

روشهای ترغیب همسر برای شروع رابطه جنسی

رابطه جنسی صحیح

1- اغلب زنها احساس میکنند که اجباری برای شروع رابطه جنسی ندارند. آنها میدانند که مرد هر وقت که بخواهد تقاضای خود را برای رابطه جنسی مطرح میکند و آنها خواسته مرد را برآورده خواهند کرد. وقتی که همیشه شما درخواست کننده رابطه جنسی باشید، دیگر زن اجباری برای خودش در اینکار نخواهد دید و احساس میکند که هرگز مجبور به شروع سکس نخواهد بود.

برای حل این مشکل شما باید گاهی خویشتن دار باشید تا ارزش شما مشخص شود! اگر شما قبلا” در هفته چند بار رابطه جنسی داشته اید حالا زن در همین فاصله زمانی منتظر شماست. در طول هفته او را با بوسه های شهوانی و ماساژ تحریک کنید و هنگامیکه احساس کردید که خوب تحریک شده است، زیرکانه خود را کنار بکشید و بکار دیگری غیر از رابطه جنسی مشغول شوید.

اگر یک هفته به اینکار ادامه دهید مطمئن باشید آنقدر او را تحریک کرده اید که مطمئنا” دیگر آخر هفته، شما را راحت نخواهدگذاشت!!

2- در برخی از جوامع عقب افتاده این تصور وجود دارد که فقط زنهای هرزه و بدکاره شروع کننده رابطه جنسی هستند. لذا درخواست رابطه جنسی از جانب زن یک پدیده زشت محسوب شده و همه از آن رویگردانند. در چنین شرایط فرهنگی، زن میپندارد که در صورت پیش قدم شدن برای شروع رابطه جنسی، از جانب مرد متهم به هرزگی و فساد شده و ممکنست از سوی او رانده شود.

شما باید ریشه چنین تفکری را در ذهن او بخشکانید. فقط کافی است یکروز برای او توضیح دهید که چگونه و با انجام چه کارهایی توسط وی، تحریک میشوید و به او بگویید چون شما زن و شوهر هستید شروع سکس توسط او به هیچ وجه عیبی نداشته و شما را خیلی خوشحال میکند.

منتظر برداشتن اولین قدم از سوی همسرتان باشید و او را بخوبی در مورد رفتاری که انجام میدهد راهنمایی کنید. وقتی او نشانه های لذت را در وجود شما ببیند و مورد تشویق قرار گیرد، کلیه افکار پوسیده قبلی را بدست فراموشی خواهد سپرد.

3- بعضی از زنها بخاطر ترس از طرد شدن ازسوی مرد، هرگز برای شروع رابطه جنسی پیش قدم نمیشوند. آنها همیشه از بابت واکنش منفی از سوی مرد نگرانند و میترسند عملی را انجام دهند که مورد پسند و رضایت مرد نباشد.

برای غلبه بر چنین احساسی باید او را مرتب مورد تشویق قرار دهید. مثلا” اگر زن دست خود را روی ران شما گذاشت، دستش را همانجا بگیرید یا اگر شما را بوسید، شما هم با بوسه های آتشین پاسخ او را بدهید و همین طور او را مرحله به مرحله جلو ببرید.

به این ترتیب با واکنش مناسب به تحریکات او میتوانید اعتماد به نفس زن را بالا برده و ترس او را از بین ببرید. بعد از مدتی زن میتواند براحتی خودش رابطه جنسی را شروع کند. برای کمک بیشتر به او بهتر است برایش توضیح دهید که از انجام چه کارهایی در رابطه لذت بیشتری میبرید. او با کمال میل آنها را برای شما انجام خواهد داد. بیاد داشته باشید که هرگونه عکس العمل ناخوشایندی از جانب شما ممکن است تاثیر منفی و غیرقابل جبرانی در ذهن او بجا بگذارد.

4- گاهی ممکن است زن سرحال نبوده و دل و دماغ برای رابطه جنسی نداشته باشد. کاهش میل جنسی در زن یا عدم جذابیت مرد برای او، همه میتوانند باعث شوند تا زن به بهانه های گوناگون مثل سردرد یا احساس کسالت از انجام عمل جنسی سرباز زند.

بی میلی جنسی در زن مشکلترین و سخت ترین موضوعی است که شما با آن مواجه میشوید. ابتدا باید مشخص کنید که علت بی علاقگی زن به سکس چیست، سپس درصدد رفع علت آن برآیید. اگر به مرور زمان و بتدریج علاقه او نسبت به شما کم شده باشد، باید علت آنرا دقیقا” بررسی نموده و موقعیت خود را تثبیت کنید.

اگر رابطه جنسی برای شما عادی شده،سعی کنید تا روش  خود را عوض کنید و جذابیت بیشتری به آن بدهید. بزودی خواهید دید که تمایل همسرتان برای رابطه با شما بالا خواهد گرفت.

درصورتیکه شما جذابیت سابق خود را برای او از دست داده و برایش عادی شده اید، باید مجددا” به حال و هوای گذشته برگردید و مجددا” صفات جذاب و مورد علاقه او و خواسته هایش را در خود زنده کنید.به این ترتیب خیلی زود آتش عشق و علاقه او نسبت به شما دوباره شعله ور خواهد شد.

با کمی صبر و پشتکار و بکار گیری نکات بالا شما میتوانید حتی خجالتی ترین زنها را هم وادار کنید تا در برخورد باشما برای شروع رابطه جنسی پیش قدم باشند.

مهم نیست شروع رابطه جنسی با چه کسی باشد. در هر حالت نفر دوم باید سعی کنید از این درخواست به خوبی استقبال کند و یک رابطه جنسی خوب را با هم تجربه کنند.

گاهی وقتها زوج نیاز جنسی دارند اما چون رویشان نمی شود در خواست نمیکنند و دچار مشکلات روحی روانی یا حتی افسردگی می شوند.

بیشتر بخوانید:

ویدئو فواید رابطه جنسی + 17 خاصیت مهم این نوع رابطه

‫4/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35