درمان استرس + 12 روش موثر خانگی + 8 ویدیو راهکارهای مفید

قطعا همه‌ی شما در طول زندگی استرس و اضطراب را تجربه کرده‌اید، اساساً این نوع اختلال از جواب‌های غیر تخصصی بدن به مشکلات و همچنین حس نیاز شما برای پیشرفت و تغییر در زندگیتان ناشی می‌شود. نیازها و خواسته‌های زیادی در زندگی موجود است که می‌تواند منجر به استرس شود اما مشکلات مالی، دغدغه‌های کاری و نیازهای عاطفی در صدر همه‌ی این نیازها قرار می‌گیرند، البته نباید فراموش کرد که اتفاقات زندگی هم می‌توانند باعث استرس شوند. اثرات فیزیولوژیکی متداول استرس شامل سردرد، درد و تنش عضلانی، درد قفسه سینه، خستگی، تکرر ادرار، ناراحتی معده و بدخوابی هستند. همچنین استرس با اثر مستقیم بر روی خلق و رفتار شما، منجر به علائمی مانند اضطراب، بی‌قراری، فقدان انگیزه، تحریک پذیری، خشم غیر ضروری، غم و اندوه، افسردگی و انزوای اجتماعی می‌گردد. استرس می‌تواند حاد یا مزمن باشد و همچنین عوارضی مانند فشار خون بالا، چاقی، بیماری‌های قلبی، اضطراب و افسردگی را به دنبال دارد. نکته جالب اینجاست که استرس حتی میزان لذت شما را از زندگی تحت تاثیر قرار می‌دهد. همانطور که می دانید این نوع تنش‌ها یک بخش اجتناب ناپذیر زندگی است، اما راه‌های بسیار آسانی برای مقابله و درمان استرس وجود دارد. برای داشتن آینده‌ای روشن، شما باید استرس‌های خود را مدیریت کنید و تغییر در شیوه زندگی، یک رژیم غذایی سالم و استفاده از برخی داروهای خانگی ساده به خوبی می‌تواند در درمان استرس راه گشا باشد. در ابتدا 12 ویدیو جامع در مورد کاهش استرس و اضطراب نمایش می‌دهیم سپس به درمان خانگی استرس خواهیم پرداخت.

1. ده راه ساده برای کاهش استرس

 

2. بررسی 12 روش مهم درمان استرس

 
 

3. تفاوت اساسی بین استرس و اضطراب

 

4. آیا دلشوره و استرس دارید؟ ویدیو را حتما ببینید

 

5. راهنمایی‌های ساده برای کنترل استرس

 
 

6. کاهش استرس به کمک تمرین‌های مفید

 

7. استرس چیست؟ زبان اصلی

 

8. روش‌های مهم برای رفع استرس به زبان اصلی

 

راه‌های موثر درمان استرس و اضطراب

استرس دلایل و علت‌های متفاوتی می‌تواند داشته باشد مانند:

 1. نگرانی‌های مالی در زندگی‌
 2. مسئولیت‌های سنگین خانوادگی
 3. کار کردن در محیطی با استرس بالا
 4. داشتن انتظارات بالا از خود
 5. رقابت بیش از حد با دیگران
 6. مسائل و اتفاقات تلخ گذشته
 7. نگرانی زیاد در مورد سلامتی خود و اطرافیان
 8. وارد رابطه‌‎ای جدید شدن مثل ازدواج یا طلاق

استرس در واقع بخش عادی زندگی هست و اگر به اندازه باشد می‌تواند باعث ارتقاء شغلی و موفقیت‌های زیادی در زندگی شود اما اگر در آن افراط شود تبدیل به یک نوع تنش آزاردهنده خواهد شد. هنگامی که احساس اضطراب یا استرس زیاد می‌کنید، 12 استراتژی و تکنیک‌ ذکر شده در زیر، می‌توانند به شما جهت درمان استرس کمک کنند:

 1. گیاه اسطوخودوس موثر در درمان استرس
 2. بیرون رفتن و حمایت دوستان
 3. تنفس آرام و عمیق و اهمیت آن جهت درمان استرس
 4. سولفات منیزیم، آرام بخش
 5. چای بابونه موثر در کاهش و درمان استرس
 6. ماساژ بدن یک مسکن قوی
 7. بوزیدان یا جیسینگ هندی (Withania somnifera)
 8. ریحان مقدس (Ocimum tenuiflorum)
 9. چای سبز، کاهش دهنده استرس
 10. گل ساعتی موثر در کاهش اضطراب
 11. ورزش بهترین روش درمان استرس
 12. انواع ویتامین B موثر در درمان استرس

1. اثر بخشی گیاه اسطوخودوس در درمان استرس

درمان استرس

اسطوخودوس گل‌هایی بنفش رنگ می‌باشد که به عنوان گیاه آرام بخش برای بهبود کیفیت خواب، کاهش اضطراب و درمان استرس بسیار مفید است همچنین خواص دیگری اعم از افزایش تمرکز، بهبود سردرد، بهبود عملکرد مغز، افزایش احساس شادی، درمان افسردگی و … را دارد که در این مقاله اهمیت گیاه اسطوخدوس بر درمان استرس مد نظر ما می‌باشد. همچنین روغن اسطوخدوس یک داروی موثر در درمان بیماری‌های عصبی می‌باشد. عطر اسطوخدوس نیز باعث می‌شود خواب راحت‌تری داشته باشید در نتیجه از تنش و استرس‌های روزانه کاسته می‌شود.

2. بیرون رفتن و حمایت دوستان

درمان استرس

بیاییم با خودمان مهربان باشیم و ساعاتی از شبانه روز را صرف وجود خودمان کنیم. بیرون رفتن و گردش با دوستان مثل یک پادزهر عالی برای کاهش استرس عمل می‌کند، حمایت و پشتیبانی دوستان باعث می‌شود روحیه شما قوی‌تر شود. همچنین برای روزهایی که در منزل یا سرکار هستید یک هدف دقیق تعیین کرده و سعی کنید طبق برنامه ریزی مشخص پیش بروید تا انگیزه‌ی شما از زندگی بیشتر شده و استرستان کاهش یابد.

3. تنفس آرام و عمیق و اهمیت آن جهت درمان استرس

درمان استرس

تنفس آرام و عمیق در موقعیت های استرس زا می تواند به شما در کاهش و درمان استرس کمک کند. همراه با تنفس عمیق، اکسیژن بیشتری وارد بدن شما می شود که می تواند منجر به آرامش ذهن و بدن شود. در واقع، روزانه 15 تا 30 دقیقه تنفس آهسته و عمیق می تواند به درمان استرس کمک کند. تنفس آهسته حتی می تواند به شما کمک کند که بهتر فکر کنید و در نتیجه می توانید از راه حل های بهتری برای مقابله و درمان استرس استفاده کنید.

 • وقتی که شما تحت استرس قرار دارید، در جای آرام و راحتی دراز بکشید.
 • چشمانتان را ببندید و از طریق بینی یک نفس عمیق بکشید.
 • نفس خود را به ​​مدت 5 ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی و به مدت 5 ثانیه نفستان را خارج کنید (بازدم).
 • 5 یا 6 بار  این کار را تکرار کنید، تا زمانی که احساس آرامش به شما دست دهد.

4. سولفات منیزیم، آرام بخش و بهبود خلق و خو

سولفات منیزیم در درمان استرس مفید و موثر است و در موقعیت های استرس زا به شما کمک می کند. استرس باعث کاهش سطح منیزیم و افزایش سطح آدرنالین در بدن می شود. سولفات منیزیم غنی از منیزیم است و کمک می کند که متابولیسم تولید سروتونین در مغز افزایش یابد و منجر به آرامش بیشتر و بهتر شدن خلق و خو می شود. این به نوبه خود به کاهش استرس، اضطراب ، تحریک پذیری، بی خوابی و ریتم غیر طبیعی قلب و افزایش آرامش و راحتی شما کمک می کند.

 • 1 فنجان نمک فرنگی و چند قطره اسانس معطر مورد علاقه تان را به آب گرم وان حمام اضافه کنید.
 • سپس آن را هم بزنید، تا زمانی که دانه های نمک در آب حل شوند.
 • به مدت 20 دقیقه در این آب تسکین دهنده دراز بکشید.
 • شما می توانید هفته ای 2 یا 3 بار از این حمام آرامش بخش لذت ببرید و به درمان  استرس خود بپردازید.

5. چای بابونه موثر در درمان استرس

درمان استرس

بابونه گیاهی بسیار موثر برای کاهش و درمان استرس می باشد. ماهیت آرام بخش و تسکین دهنده آن به عنوان یک مسکن بر روی سیستم عصبی مرکزی عمل می کند. بابونه به شل شدن عضلات، رفع اضطراب و خواب بهتر کمک می کند.

 • برای مبارزه و درمان استرس شما می توانید روزانه 4 فنجان از دمنوش بابونه بنوشید. برای تهیه این دمنوش، 2 قاشق چای خوری بابونه خشک را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد. سپس مقداری عسل به عنوان طعم دهنده به آن اضافه کنید و آن را بنوشید.
 • شما همچنین می توانید گل بابونه تازه یا چند قطره از اسانس بابونه به آب گرم اضافه کنید و به عنوان تسکین دهنده اعصاب مصرف نمایید.
 • شما حتی می توانید از این گیاه به عنوان مکمل جهت درمان استرس خود نیز استفاده نمائید. برای انتخاب دوز مناسب با دکتر خود مشورت کنید.

6. ماساژ بدن یک مسکن قوی

درمان استرس

ماساژ بدن نیز به عنوان یک مسکن بسیار مفید برای درمان استرس عمل می کند. با توجه به طب سنتی چینی، ماساژ کمک می کند تا چاکراه های انرژی مسدود بدن، باز شوند و به کاهش استرس و بهبود سلامتی کمک کنند.

ماساژ پاها، دست ها، پشت و سر با روغن گرم به شل شدن عضلات تنش، بهبود گردش خون و کاهش اضطراب و درمان استرس کمک می کند.

برای استفاده از ماساژ درمانی ، شما می توانید از روغن کنجد، زیتون و یا روغن نارگیل استفاده کنید.

 • روغن مورد نظرتان را کمی گرم کنید.
 • از روغن گرم شده برای ماساژ پیشانی، گردن، شانه ها، پشت و پاهایتان استفاده کنید.
 • سپس حمام آب گرم بگیرید.
 • ماساژ روزانه بدن شما (به اندازه مورد نیاز) به کاهش و درمان استرس کمک می کند.

7. بوزیدان یا جینسینگ هندی (Withania somnifera)

درمان استرس

جینسینگ هندی گیاهی بسیار موثر برای درمان استرس می باشد. مطالعات مجله ای پزشکی-روان شناسی در هند نشان داده که ریشه جیسینگ هندی با کاهش میزان هورمون کورتیزول (موثر در استرس) در بزرگسالان منجر به کاهش قابل توجه استرس می گردد. همچنین جیسینگ هندی آستانه تحمل انسان را در مقابل استرس افزایش می دهد و به نوبه خود باعث بهبود کیفیت زندگی می شود.

علاوه بر این، جیسینگ هندی منجر به تقویت سیستم عصبی، افزایش انرژی، کاهش خستگی و بهبود کیفیت خواب می گردد. این گیاه به آسانی در عطاری ها به صورت ریشه تازه، ریشه خشک شده، پودر و یا به صورت مکمل موجود می باشد. روزانه 1 تا 2 گرم ریشه تازه یا خشک را در 1 فنجان شیر یا آب بجوشانید و سه بار در روز مصرف کنید. اگر می خواهید از مکمل آن جهت درمان استرس استفاده کنید با دکتر خود مشورت کنید. زنان باردار و کودکان نباید از این گیاه مصرف کنند.

8. ریحان مقدس (Ocimum tenuiflorum)

ریحان مقدس یکی دیگر از گیاهان دارویی است که به عنوان یک گیاه ضد اضطراب طبیعی عمل می کند و در درمان استرس موثر می باشد. این گیاه به عنوان یک گیاه سازگار کننده بدن انسان با شرایط محیطی، پاسخ طبیعی بدن به استرس های جسمی و روحی را افزایش می دهد. بعلاوه این گیاه به عملکرد صحیح بدن در زمان استرس کمک می کند.

با توجه به مقالات منتشر شده از مجله Ethnopharmacology در سال 2006، ریحان مقدس، انسان را در مقابل تغییرات ناشی از استرس مزمن محافظت می نماید.

 • روزی 2 بار، 10 تا 12 برگ ریحان مقدس را بجوید.
 • شما حتی می توانید از دمنوش چای ریحان برای درمان استرس استفاده نمائید. برای درست کردن این دمنوش، 1 قاشق غذاخوری برگ های تازه ریحان مقدس را در یک فنجان آب جوش بریزید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه دم بکشد. سپس مقداری عسل به آن اضافه کرده و بنوشید.

9. چای سبز، کاهش دهنده استرس

درمان استرس

شما همچنین می توانید با نوشیدن یک فنجان چای سبز اضطراب خود را کاهش داده و به درمان استرس کمک کنید. چای سبز حاوی آمینو اسید ال تیانین (L-Theanine) است که تولید امواج مغزی آلفا را در مغز افزایش می دهد و این امواج به نوبه خود منجر به کاهش استرس، افزایش آرامش، بهبود تمرکز و هوشیاری ذهنی می شود. به علاوه این اسید آمینه نقش مهمی را در تولید گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) که یک انتقال دهنده عصبی است و باعث ریلکس شدن انسان می شود، ایفا می نماید.

خواص چای سبز:

 • 2  قاشق چای خوری برگ های چای سبز را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید.
 • اجازه دهید دمنوش به مدت 5 دقیقه دم بکشد.
 • مقداری آبلیموی تازه و عسل به آن اضافه کنید.
 • شما می توانید روزانه 2 تا 3 فنجان چای سبز را جهت کاهش و درمان استرس بنوشید.

10. گل ساعتی موثر در کاهش اضطراب

درمان استرس

یکی دیگر از داروهای گیاهی موثر در کاهش و درمان استرس، گل ساعتی می باشد. گل ساعتی می تواند میزان گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را در مغز افزایش دهد و در نتیجه به کاهش استرس و اضطراب کمک کند.

 • یک فنجان چای گل ساعتی را جهت درمان استرس بنوشید. برای درست کردن این چای، 1 قاشق غذا خوری پودر گل ساعتی را به 1 فنجان آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید تا دمنوش به مدت 10 دقیقه دم بکشد سپس آن را صاف نموده و به صورت گرم میل نمایید.
 • گل ساعتی به شکل عصاره مایع و قرص (مکمل) نیز موجود است.
 • همیشه قبل از مصرف یک مکمل با دکتر خود مشورت کنید، چون ممکن است که این مکمل ها با داروهای دیگری که مصرف می کنید، سازگار نباشد.
 • بچه های کوچک و زنان باردار و شیرده نباید از این گیاه مصرف نمایند.

11. ورزش بهترین روش درمان استرس

درمان استرس

ورزش چه با شدت پایین، چه با شدت بالا یا به صورت ایروبیک (هوازی) باشد، در همه حالات به عنوان یک تسکین دهنده بزرگ استرس عمل می کند. ورزش به کاهش هورمون های استرس و افزایش هورمون هایی که باعث ایجاد احساس خوب در انسان می شوند، کمک کرده و درمان استرس را تسریع می بخشد. بعلاوه آن حالت (Mood) شما را بهبود بخشیده و از نگرانی های روزانه دور می نماید.

هنگامی که تحت فشار و اضطراب قرار دارید، سعی کنید زمانی را برای انجام برخی از ورزش ها در نظر بگیرید. شما می توانید زمان کوتاهی را به پیاده روی، شنا و رقص اختصاص دهید و یا ورزش مورد علاقه تان را بازی کنید. شما همچنین می توانید برای مبارزه و درمان استرس از تمرین یوگا استفاده کنید. یوگا به عنوان یک مدیتیشن، به آرامش ذهنی و فیزیکی شما کمک می کند و تمرکز شما را افزایش می دهد. همچنین یوگا به آرامش و خونسردی شما کمک کرده و باعث می شود که مسائل و مشکلات را روشن تر و بهتر ببینید و تصمیمات مناسبتری را در مواجهه با آنها اتخاذ کنید.

12. انواع ویتامین B موثر در درمان استرس

درمان استرس

برای درمان استرس ، جلوگیری از اضطراب و بالا بردن روحیه خود مصرف ویتامین B را شروع کنید. هر 8 نوع ویتامین B از جمله B1، B2، B3، B5، B6، B7 و B12 عملکرد صحیح مغز و سیستم عصبی را ارتقا می دهند و همچنین به افزایش آرامش و مبارزه با استرس و خستگی کمک می کنند. در واقع، کمبود ویتامین B در بدن می تواند باعث تحریک پذیری (حساسیت بیش از حد)، افسردگی و بی تفاوتی شود. بنابراین هنگامی که شما تحت اضطراب قرار دارید، بیشتر از غذاهای غنی از انواع ویتامین B استفاده کنید.

غذاهای غنی از ویتامین B شامل غلات سبوس دار، لوبیا، نخود، بادام زمینی، اسفناج، کلم پیچ، آووکادو، سیب زمینی، موز، حبوبات، تخم مرغ و محصولات لبنی می باشد که تمامی این موارد به درمان استرس کمک شایانی می‌کند. همچنین شما می توانید جهت درمان استرس و اضطراب خود مکمل های ویتامین B را مصرف کنید، برای انجام این کار ابتدا با یک دکتر مشورت کنید.

ابتدا میزان استرس خود را بدانید تا بتوانید به درمان استرس بپردازید:

سایت آسان طب پرسشنامه ای بسیار جالب و کارآمد را تهیه کرده که شما با پاسخ دادن به سوالات این پرسشنامه می توانید میزان استرس خود را تعیین کنید. پیشنهاد می کنیم که حتما این پرسشنامه را مرور کنید. جهت تعیین میزان استرس خود بر روی پرسشنامه استرس کلیک کنید.

درمان استرس

بنابراین متوجه شدیم درمان استرس راههای گوناگونی دارد. هم باید از نظر ذهنی روی خود کار کنید و با خود بگویید این استرس فقط تا حدی مفید است که به من انگیزه تلاش بدهد و در غیر این صورت بی فایده است. همچنین می توانید از داروهای گیاهی مثل بابونه و گل گاو زبان استفاده کنید. نماز، قران و دعا حتی از نظر روانشناسان هم ثابت شده است که برای آرامش و درمان استرس و اضطراب بسیار پر فایده است. همیشه استرس بخاطر این است که ما از آینده یا اتفاقی می ترسیم، اگر واقعا مطمئن بودیم خدایی کنار ما است که همیشه از ما مراقبت می کند و هر اتفاقی چه خوب چه بد به نفع ما می باشد هیچ وقت استرس نمی گرفتیم. توجه داشته باشید این روش ها می بایست حتما چند هفته به طور مداوم انجام شود تا در درمان استرس شما موثر باشد. شما نمی توانید با صرف وقت کم استرس خود را کاهش دهید. پس صبر و استمرار، تاثیر بسزایی برای درمان استرس و اضطراب شما به همراه خواهد داشت.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫3/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫44 دیدگاه ها

 1. باسلام خدمت شما میخاستم بگم من بایه حرف وناراحتی زودبهم میریزم ورودلم وقلبم سنگین میشه ونمتونم غذابخورم ودلم اشوب داره کمکم کنیدخواهشا ممنون

 2. سلام خدمت همه دوستان ، من قبلا همیشه استرس و اضطراب داشتم خیلی زیاد داستانش طولانیه مهم نیست ولی الان خیلی خیلی خوبم در حدی که هیچ چیزی نمیتونه حالمو بد کنه ، چرا ؟ چون اصلا بهشون فکر نمیکنم و اجازه نمیدم وارد زندگیم بشن … میدونید چیه کلا ی قانونی تو دنیا وجود داره به اسم قانون جذب یا همچین چیزی یعنی شما هر حسی داشته باشی کائنات همون یا معادل همون رو در دنیای فیزیکی بهتون میده!!! همه ما در هر لحظه داریم ارتعاشاتی رو از خودمون صادر میکنیم که این ارتعاشات معادل و مشابه خودشون رو در دنیای واقعی پیدا میکنند و به ما بر میگردونن ، یعنی اگه حستون بد باشه و استرس داشته باشین شما دارین ارتعاش استرس و حس بد میدین و این چیزیه که بیشتر نصیبتون میشه!!!!!!
  اگه حستون خوب باشه دارین ارتعاش خوب ارتعاش حس خوب داشتن میدین پس در دنیای واقعی اتفاقای خوبی براتون میافته!
  ببخشید بحثش خیلی طولانیه من نمیتونم تو چند تا خط بهتون بگم ، خودم نزدیک یک ساله دارم در این زمینه مطالعه میکنم و واقعا واقعا زندگیم از این رو به اون رو شده ، خیلی هم خوشحال میشم برای کسی بتونم کاری کنم و راهنمایش کنم.

  “بعضی وقتها زندگی اون چیزی رو که میخواین بهتون نمیده نه به خاطر اینکه لیاقتشو ندارین بلکه برای اینکه شما سزاوار خیلی بهتر از اون هستین”
  ببینید عزیزان شما به هرچی توجه کنین دارین اونو به زندگیتون دعوت میکنین!!! پس خیلی مراقب باشین دارین به چی فکر میکنین!!!!

  اگه خدایی نکرده در حال غیبت کردن دروغ گفتن و …..اینجور کارا هستین بدونین فقط دارین غیبت و تنفر و دروغ بیشتری وارد زندگی خودتون میکنین!!!
  به قول بزرگی که میگه: غیبت کردن مثل اینه که شما زهر بخورین و توقع داشته باشین دشمنتون بمیره!

  خب عزیزان دیگه بیشتر از این سرتون درد نیارم اینم بگم من واسه همه حرفام دلیل علمی دارم خواستین بهتون میگم کتابم معرفی میکنم.فایل صوتی هم بهتون میدم مستند راز هم که واقعا عالیه بهتون میدم ببینید و زندگیتون عوض میشه..دیگه چی میخواید (-:

  یه سوال ازتون بپرسم: آیا شما یک دزد رو به خونتون راه میدین؟؟؟؟؟؟
  مسلما جوابتون خیر هست
  پس چطور احساسات منفی رو به ذهنتون راه میدین که همه احساسات خوب رو ازتون بگیره؟

 3. دوستان سلام و عرض ادب دارم امیدوارم شاد باشین امشب اتفاقی به این صفحه برخوردم من اکنون پنجاه ساله شدم در زمان ۲۵ سالگی حالاتی برام پیش میامد و به هر دکتر و کیسه ای دارو ساها از هر نوع بیماری رنج بردم داستان طول و درازی دارم ولی خلاصه میکنم شاید صحبتم مفید باشه عزیزان بخدا که در حد مرگ بودم و هروز دم غروب بیشتر حالم بد و هیچ دکتر و دارویی افاقه نمیکرد به مطالعات و کلاسها چقدر سعی و تلاش و تنها چیزی که آرومم میکرد راه عبادت و دعا وانگار بهونه بود برای ارتباط در حد خیلی زیاد حتی افراط در عبادت به جهت خوب شدن حالم البته که اگر این رازو نیازها نبود الان حقیقتا نبودم ولی هر چیز اعتدال درستی را میخواهد و برنامه صحیح ببینید من و شما قراره یک مدت زمانی را که مقرر شده عمر کنیم بطور مثال ممکنه یک فرد ۸۰ سال طول عمر داشته باشد از همین لحظه در خلوت با خود یک ساعت بنشینید و این کار ها را که میگم بهش فکر کنید آیا قراره خوب بشم یا نه اگر نه که بدترین روزها و احوالاتی که خارج از … به انتظارش باشین و با بدترین حال ممکن تا روز مرگ که دور از جون همه شما عزیزان باشه و راه بهتر و عقلانی سلامتی روح و جسم و زندگی خوب است اول از همه با خودتون تکلیفتون را روشن برای یک زندگی شیرین و عالی را مشخص کنید و ابتدا شاید خیلی سختتون باشه و داشته هاتون را ببینید . یک اینکه شما دارای قدرت کلام و شعور . چشم گوش وقلب و….که تمامی اعضا و جوارح بیرونی و داخلی یک جسمی را که دارین را ببینید همه را دارین و در ابتدا همه سالم است و تنها اتفاقی که در این مسیر پیش اومده به دلیل آدرنالین بالا و ترشح سرتونین بگپایین انسان دارای تنش و ضربان تند و یا نا منظم و علائم هایی که اکثرا تجربه کردهاین بی قراری گر گرفتگی تکرر ادرار و…. چرا آیا فقط با یه ترشح ساده در بدن که باعث این ناهنجاری بد شده میخواهیم تمام جسم و روح را فدا کنیم و اینجاست که باید در زمانی کوتاه با برنامه ای منظم به منظور کمک به خودتون و خوب شدن حالتون تامل کرده و با خود به جهت بهبود حالتون اقدام به راهی مناسب نمایید میدونم که مطلب طولانی میشه و از حوصله خارج میشه ولی عزیزان تجربه ۲۵ سال بیماری و سخترین روزها را خواهم گفت و میدونم که اگر عمل کنین واقعا از زندگی لذت خواهید برد و این شبه بد از احوال همه شما دور خواهد شد ادامه مطلب را مجدد برای شما عزیزانم که میتونین مثل فرزندانم یا برادر و خواهرانم باشین را خواهم گفت اکنون سخن کوتاه میکنم و تا ساعاتی دیگر در رابطه با راهکاری که از تمامی دردها هم روح و جسم که تمامی اشکالات جسم انسان فقط از روح نشئت میگیرد را با توکل امید به خدا درمان میکنیم فقط بدانید تمامی اعضا و جوارحم از صدمه ای که دست خودم نبود و در آن زمان بی تجربگی و سادگی گذراندم را بدون چشمداشتی هدیه میکنم به همه عزیزانم ایکاش جایی را داشتم که همه شما بودین و با توجه به ارتباط رو درو و صحبت در جمع خیلی ساده تر به هم کمک بکنیم چرا که هم برای من تایپ سخته و زمانبر و خواندنش برای شما از حوصله خارج میباشد ولی از نزدیک سوالات و جوابها با یاداشت ساده از این موهبت خدا استفاده کنیم . فعلا خدا نگهدار

 4. سلام من25سالمه3سال پیش بعداز3سال نازایی بامصرف دارو2قلوباردارشدم وتو6ماهگی زایمان زودرس داشتم وباکلی سختی بچه هام وازدست دادم وازاون قضیه تقریبا3سال ردمیشه وهمه راه هایی که امکان داشت وطی کردم ولی دوباره باردارنشدم.والان هرماه وهرلحظه استرس دارم که اگه دوباره باردارنشم چی؟حرف وسخن هرروزه بقیه هم بماند.الان هم بیشترین مشکلم همین استرس که مانع میشه .ممنون میشم راهنماییم کنید که کلاچطوری حذفش کنم؟

 5. سلام دوستان؛ وقت شما بخیر؛ از نکات مثبت و مطالب مفید شما استفاده کردم؛ عوامل متعددی میتواند در استرس دخیل باشد؛ ضمنا ما نمیتوانیم نسخه خود را برای همه افراد تجویز کنیم؛ اول باید ریشه استرس را دریابیم؛ ثانیا سیستم ایمنی بدن هر فردی با دیگری مغایرت دارد؛ استرس حاد باشد یا مزمن، پس نکته شماره1؛ ریشه یابی، چکاپ کامل، اگاهی از مزاج؛ تغذیه درست و…. البته موارد زیادی هستند اما تا شناخت کامل نداشتید از چیزی استفاده نکنید؛ سپاس

 6. مطالب تون عالی و کاربردی
  امیدوارم با پیگیری مداوم این اصولی که ارائه دادید، بتونم استرسم رو ریشه کن کنم
  با تشکر از زحمات شما کاربران گرامی

 7. سلام ،هر روز که میخوام برم بیرون اظطراب میاد سراغم،از درگیر شدن با مردم نگرانم،اگه قلدر باشه از درگیری فیزیکی باهاش میترسم،،وقتی با یک فردی که از لحاظ موقعیت اجتماعی جایگاه بالاتری داره اعتماد بنفسم رو از دست میدم،،ترس از قضاوت دیگران شده عذاب آخرت ،،، دوست دارم یک دارویی مصرف کنم که فقط بهم انرژی حرکتی بده و نزاره به چیزی فکر کنم

 8. اگراسترس دارید داروهای زیررا پیشنهاد می کنم استفاده کنید. نتیجه می گیرید انشالله
  ۱. قرص گیاهی نروکسین
  ۲. قطره هایپیران
  ۳. عرق کیالک(زالزالک)

 9. باسلام وخسته نباشید.من علیرضا هستم 35ساله.سر خوردن نوشابه انرژی زا ترسم گرفت تپش قلب شدید احساس میکردم همین الان میخوام بمیرم .رفتم دکتر گفت حمله عصبی بوده یه سری قرص واسه تپش قلب واسه خواب داد یه مدد خوب شدم تا هفته پیش که تو ماشین نشستم راننده بد رانندگی میکرد .دوبارم من ترس ورم داشت دوباره طپش قلب گرفتم .ترس از سوار شدن ماشین .صبح استرس دارم میخوام برم سرکار که دوباره ترسم .بگیره لطفن یه راهنمایی بکنید .من اصلا ادم ترسو واسترسی نبودم الان 1سال اینجوریم درضمن متاهل هستم .با تشکر

  1. سلام من هفت ماهه ازدواج کردم تا حالا رابطه دخول با همسرم نداشتم خیلی دوس دارم ولی به حدی مضطرب میشم که ماهیچه هام سفت میشن . زندگیم دچار مشکل شده . تو رو خدا کمکم کنین

 10. سلام من یک سالی هست که استرس گرفتم از یه شب شروع شد با حالت تهوع و یه حمله عصبی و تپش قلب شروع شد الان حوصله هیچ جایی رو ندارم مهمونی ها رو بهونه میارم ک نرم تنهایی بخام برم جایی میترسم من حتی از زندگی اینده ام میترسم میترسم نتونم وظایف همسری و مادری رو بجا بیارم همش حس میکنم حالم بد میشه از هیچ جمعی لذت نمیبرم خواهش میکنم اگه کسی شرایط مشابه رو داره یا داشت بهم کمک کنه من ادم ارومی بودم فوق لیسانس دارم ولی الان واقعا جلومو گرفته این بیماری ..کجا برم روانشناس .پزشک یا روانپزشک

 11. من ٣۴ سالمه و کلا استرس و افسردگی دلشوره دارم سعی میکنم از خونه بیرون نرم نصبت به آدما و فامیل بد بین شدم ناخون میخورم از بچگی الکی گریه میکنم یه رو خوبم چند روز بهم ریخته ام هیچی خوشحالم نمیکنه یه چیز یا پیشامدی یه لحظه چند ثانیهای خوشحال میشم باز همون حالم من لیسانس گرافیکم از نظر مالی متوسط رو به بالا ولی نمیدونم چی میخوام ٢ سال ونیم قرص سرتالین اسنترا خوردم زیر نظر دکتر ولی فرقی حس نکردم گذاشتم کنار .قبلا کار میکردم ولی الان کار باید خیلی خوب باشه که برم هنوزم پیدا نکردم حوصله کلاس رفتن هم ندارم چه کنم؟ چه دارویی بخورم یا جسمی نیست روحی هستش از وقتی پدرم سکته کرد بدتر شدم الان هم نمیتونه درست حرف بزنه و راه بره جلو چشم .

 12. سلام‏ ‏لطفا‏ ‏کمکم‏ ‏کنید‏.‏ ‏دارم‏ ‏فراموشی‏ ‏میگیرم‏ ‏من‏ ‏چند‏ ‏ماه‏ ‏پیش‏ ‏داشتم‏ ‏درس‏ ‏میخوندم‏ ‏که‏ ‏مهمون‏ ‏اومد‏ ‏و‏ ‏مجبور‏ ‏شدم‏ ‏برم‏ ‏توی‏ ‏اتاقی‏ ‏که‏ ‏توش‏ ‏سم‏ ‏و‏ ‏حشره‏ ‏کش‏ ‏بود‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏ساعت‏ ‏که‏ ‏مهمون‏ ‏رفت‏ ‏دوباره‏ ‏رفتم‏ ‏درس‏ ‏بخونم‏ ‏ولی‏ ‏به‏ ‏محض‏ ‏اینکه‏ ‏درس‏ ‏میخوندم‏ ‏سردرد‏ ‏میشدم‏ ‏و‏ ‏ناحیه‏ ‏گوشه‏ ‏دوتا‏ ‏چشم‏ ‏و‏ ‏دماغ‏ ‏درد‏ ‏میگرفت‏ و‏ ‏به‏ ‏شدت‏ ‏توی‏ ‏یادگیری‏ ‏به‏ ‏مشکل‏ ‏خوردم‏ ‏‏بعد‏ ‏از‏ ‏چند‏ ‏روز‏ ‏‏ ‏رفتم‏ ‏دکتر‏ ‏گفت‏ ‏از‏ ‏سینوس‏ ‏هست‏ ‏بعد‏ ‏چهار‏ ‏تا‏ ‏امپول‏ ‏داد‏ ‏و‏ ‏گفت‏ ‏هرروز‏ ‏برو‏ ‏بزن‏ ‏‏ ‏منم‏ ‏همه‏ ‏رو‏ ‏زدم‏ ‏ولی‏ ‏هنوز‏ ‏که‏ ‏هنوزه‏ ‏خوب‏ ‏نشدم‏ ‏و‏ ‏گفتم‏ ‏باید‏ ‏توی‏ ‏تعطیلات‏ ‏زیاد‏ ‏بخونم‏ ‏و‏ ‏متاسفانه‏ ‏یک‏ ‏شب‏ ‏نتونستم‏ ‏بخوابم‏ ‏و‏ ‏چشمم‏ ‏ضعیف‏ ‏تر‏ ‏شد‏ ‏و‏ ‏درگیر‏ ‏استرس‏ ‏شدم‏ ‏کمکم‏ ‏کنید‏ ‏باید‏ ‏چکار‏ ‏کنم

 13. سلام خدمت دوستان عزیز دوتا قطره گیاهی هستش بهتون معرفی میکنم قطره هایپران و پاسی گیاهی هستش سرچ کنید مقدار مصرف مطالعه کنید واگه مشگل گوارشی دارید دقت کنید واسه استرس به دکتر مراجعه کنید و ازش بخواید داروهای گیاهی تجویز کنه من ی دکتر خوب میشناسم شمارشو اینجا میزارم این واقعا دکتر خوب هستش 02177458453 دکتر صادقی فوق تخصص در تهران هستن

 14. سلام دوستان عزیز
  فردی هستم با گروه خونی Bکاملا استرسی ومضطرب که تو21سالگی همه موهای سرم ازاسترس ریخته
  ودکترگفته متاسفانه رشدنخواهدداشت.ایا پذیرفتن اینکه ادمی استرسی هستیم کاری ازپیش میبره.
  واما کارهایی که خودم انجام میدم جهت کاهش استرس
  گوش دادن اهنگ های آرامش بخش.پیاده روی روچمن بدون جوراب.کوهنوردی امیدوارم مورد استفاده دوستان قراربگیره

 15. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز مصرف قرص گیاهی نوراگل واسه استرس خوبه یا اینکه سرچ کنید قطره های گیاهی واسه استرس واسه اطلاعات بیشتر به تلگرامم پی ام بدید onderworld

 16. با عرض سلام و خسته نباشید
  من استرس ام خیلی بالاست، طوری که کسی ازم سوال کنه استادم باشه یا کسی دیگه تپش قلب میگیرم، گلوم یهو پر میشه ، احساس گرما میکنم و هول میشم ، چه فرد عادی باشه چه جنس مخالف این علائم رو دارم، الان من نمیدونم چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید

 17. سلام به دوستانن عزیزم بهترین درمان استرس گفتن نام خدا الاباذکرالله تطمعن القلوب و مصرف قطره های گیاهی زد استرس ک هیچ عوارضیم نداره

 18. دو ماهی هست بیمارستانم در خارج از کشور به دلیل افسردگی و استرس تنها دارویی که دادند ضد افسردگی هست.وبقیه تراپی هابی هست که هر کس در منزل میتونه انجام بده تمام روز برنامه ابنه ورزش یوگا نقاشی یا کار دستی…یعنی کارهایی که مغز سر گرم میکنند پس دوستان میتونن تو منزل این کارارو انجام بدن. امیدوارم که سلامت باشید و شادی وارامش به شما برگرده

 19. من خودم استرس دارم طوریکه از یک نفر میترسم هر وقت همین یه نفر رو میبینم اوضاع من خراب میشه و استرس و تپش قلب میگیرم به تجربه من بهترین راه درمان فقط ورزشه

 20. ۸سال هست که مریض هستم به همه متخصص ها رفته ام. فقط بلدند پروپرانول وکلورو دیازپوکساید بدهند.این مریضی درمانی فقط پول هست که بری گردش. درمان دیگری ندارد.

 21. سلام، من یه پشت کنکوری هستم به دلیل استرسی که یه مدت داشتم و الان واقعااااااااا دارم عذاب میکشم و استرسم شدید تر شده، بدنم بیقراره یک روز نشده که اروم باشم و اذیت نشم، توروخداااااا ازتون عاجزانه خواهش میکنم بگید چیکار کنم، جوری اذیت میشم که آرزو میکنم کاش میمردم و هر لحظه نگران مرگم

 22. این بیماری رو جدی بگیرید . اوج این بیماری توی برزخ ۲۰ تا ۳۰ سال هستش اگه درمانش نکنید یا کنترلش نکنید تمام توانایی هایی تون رو محدود میکنید. تمام داروها رچ انتخاب کردم جواب نداد بهترین درمانش آب درمانیه مثل استخر و ورزشهای گروهی و هوازی. موفق باشید

 23. ممنون آقای زارعی. من سوالم اینه آیا این موارد رو که برای درمان استرس فرمودین باید به صورت دمنوش استفاده کنیم یا همینطوری در آب سرد بریزیم و مصرف کنیم چون من این روزا به دلیل فشار عصبی و کار همیشه استرس دارم و دکتر هم رفتم فقط چند تا قرص بهم داده و می خواستم از طریق مواد گیاهی استرسم رو کاهش بدم. بازم ممنونم..

 24. این نظرفقط برای استرسای شدیده عصاره سنبل الطیب بااسخدوس رادریک لیوان مخلوط وروزی سه باراستفاده کنید.دوم رفتن به باشگاه یاورزشی که نیروی منفی بدن روتخلیه همون فکرای منفی مثل کشتی یاکنگفو.خب این باعث میشه هورومون های که درمغزتون کم ترشح میشه یااصلاترشح نمیشه فعال بشه.که بدنتون تبدیل میشه به حالت 20خودش.ولی بایدورزشتون روطولانی مدت انجام بدید تاتاثیردایم بگیریدوگرنه باهمون هفته اول خوب میشیدولی تاثیرش نمیمونه به طوردایم .اصلاورزش بایددایم باشه حداقل بالای 6ماه تادیگه این بلا برنگرده تاثیراش.تازه دستگاه های نوروفیدبک وبیوفیدبک تاثیرندارن برای پولداراست وتاثیری به سزانداره شایددرحد1درصدهم تاثیرنداشته دباشه.من که80جلسه رفتم فایده نداشت.یک چیزعالی ضدفراموشی قرص یاکپسول جینکوآ.باعث افزایش گردش خون مغز ضدفراموشی برای درس خون ها.جینکوآ نه جین سینگ بخرین.

 25. سلام من 22سالمه تمام وجودمو استرس گرفته طوری که احساس میکنم استخوان های بدنم ضعف میکنه صبح ها بانگرانی از خواب بیدار میشم اخساس میکنم افسردگی هم گرفتم تورو خدا کمکم کنید

 26. من به مدت۶ سال است که استرس دارم راه هایی برای درمان آن استفاده کردم و هنوز به نتیجه اصلی نرسیدم و هنوز امیدم را ازدست ندادم تا این لامصب یا انگل امروزرو درمان کنم

 27. با سلام.من یه مدت کوتاه ماریجوانا مصرف میکردم.و گذاشتم کنار.از اون موقع به بعد نزدیک یک سال میشه.همش استرس دارم.انواع و اقسام فکر های بد میاد تو ذهنم.استرس بیماری دارم.یعنی تا مریض میشم حالم بد میشه.استرس میگیرم.واقعا دارن اذیت میشم.نمیدونم چیکار کنم.از همه چی میترسم.لطفا کمک کنید.خواهش میکنم.خیلی در عذابم

 28. من انققققد استرس دارم که کل دندونام پوسیده حتی انگشتای دستم استخونام درد میکنن شدید خییلی ناراحتم ینی اتفاقای زندگیم باعث شدن متاسفم برا خودم خوشبحال اوناییکه ارامش دارن چون استرس مسبب ایجاد تمام بیماریهاس

 29. با سلام مدت زیادی است که بی خوابی شدیدی داشته وصبح ها نیز با استرس و اضطراب بطور ناگهانی از خواب بیدار میشوم وساعت ها این بی حالی در طول روز با من هست . لطفا راهنمایی کنید .

 30. سلام من ازمایس استرس دادم معلوم شد استرسم بالاست که خیلی خیلی لاغرم کرده ایا اینایی که تو سلیتتونه میتونه استرسمو نرمال کنه

 31. من ۱۷ سالمه و به تازگی یه خبر خیلی خیلی بد بهم رسید و بدجور شوکه شدم و از اون شب به بعد ، همش استرس دارم و نگرانم و ناخداگا گریه می کنم . من خیلی از این میترسم که افسرده شده باشم. خواهش می کنم اگر کسی شرایط من رو داشته و یا هرکسی نظری داره ، صمیمانه خواهش می کنم بگه
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35