درمان گیاهی اگزما به روش طب سنتی

درمان گیاهی اگزما روشهای مختلفی دارد. اگزما یکی از بیماری های پوستی است. یک روش درمان اگزما استفاده از روغن بادام شیرین است. همچنین روغن شترمرغ برای درمان اگزما مفید است. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره روشهای درمان اگزما با داروهای گیاهی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

درمان گیاهی اگزما

عامل اصلی بیماری اگزما

عامل اصلی اگزما در افراد وجود برخی اختلالات در کبد است که باید در اولین مرحله این اختلال درمان شود.

به نقل از سلامانه؛ دکتر رضا سلیمانی با بیان اینکه درمان‌های پوستی برای رفع خشکی در بیماران مبتلا به اگزما یک درمان موقت است، گفت: بر اساس آموزه‌های طب سنتی یک اگزما یک بیماری ناشی از اختلالات کبدی است که باید در وهله اولی این اختلال درمان شود.

او تغذیه را عامل اصلی ایجاد اختلالات کبدی دانست و هشدار داد: استفاده بی‌رویه از فست‌فودها و تغذیه نادرست یکی از عوامل ایجاد اختلالات کبدی است. ضمن اینکه وضعیت خواب و بیداری و سبک زندگی افراد در این اختلالاتموثر است.

برای پیشگیری از ابتلا به بیماری اگزما حتما از روشهایی که در این لینک ( درمان اگزما ) معرفی نموده ایم استفاده کنید.

دکتر سلیمانی با بیان اینکه به صورت کلی استفاده از گوشت گوساله و فرآورده‌های آن مانند سوسیس و کالباس برای بیماران اگزمایی توصیه نمی‌شود، گفت: کنسروها، مواد نگهدارنده، گوشت‌های کهنه و ترشیجات بیرون می‌تواند مشکلات این دسته از بیماران را تشدید کند و به همین دلیل استفاده از میوه‌ها و سبزیجات، غذاهای تازه و آش‌هایی مانند آش جو و آلو که هضم آن‌ها آسان است، باید در رژیم غذایی این افراد قرار گیرد.

درمان اگزما درمان گیاهی اگزما
درمان گیاهی اگزما

درمان گیاهی اگزما

برای درمان گیاهی اگزما استفاده از روغن‌هایی مانند روغن بادام شیرین که واقعا از بادام شیرین تهیه شده اند مفید است. استفاده از روغن‌هایی مانند روغن شترمرغ و روغن جوجوبا که به تازگی وارد بازار ایران شده هم می‌تواند تا حدودی خشکی پوست این افراد را رفع کند، اما این درمان‌ها موقتی است و لازم در مرحله اول تغذیه و رفتارهای روزانه این دسته از بیماران مناسب شود.

درمان گیاهی اگزما
درمان گیاهی اگزما

به گفته دکتر سلیمانی آلودگی هوا، دود سیگار و قلیان هم بیماری اگزما را تشدید می‌کند.

درمان گیاهی اگزما با روغن بادام شیرین امکان پذیر است.

درمان گیاهی اگزما با رزماری و گشنیز هم امکان دارد.

شما میتوانید برای درمان گیاهی اگزما از اویشن استفاده کنید.

زردچوبه و حنا هم برای درمان گیاهی اگزما توصیه شده اند.

شما میتوانید روشهای درمان اگزما را که در این لینک ( درمان اگزما ) که معرفی نموده ایم هم مطالعه کرده و اطلاعات کاملتری بدست بیاورید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره درمان گیاهی اگزما تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا