میکروپیگمنتیشن ابرو بررسی صفر تا صد آن

میکروپیگمنتیشن ابرو یعنی آرایش دائم در ناحیه ابروها به وسیله دستگاه ایمن میکروپیگمنتیشن. میکروپیگمنتیشن ابرو یکی از پرطرفدارترین روش های آرایش دائم در سراسر دنیا بوده که پیگمنتر (کاربر) در این تکنیک به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن به بازسازی ابروهای کم حجم یا ابروهایی که دچار ریزش مو شده اند پرداخته و درصدد ایجاد حالتی طبیعی در ناحیه ابروها از طریق تزریق اصولی رنگهای سازگار با پوست بر می آید. میکروپیگمنتیشن ابرو دارای زیرمجموعه های متعددی است که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

میکروپیگمنتیشن ابرو

درباره میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو مخصوص خانم هایی است که به هر دلیلی دچار ریزش مو در ناحیه ابروها شده اند. یا مخصوص افرادی که از ابتدا دارای ابروهای باریک و کم پشت بوده اند. در چنین حالتی پیگمنتر می تواند با انواع روش های رایج در تکنیک میکروپیگمنتیشن به شبیه سازی تارهای ابرو پرداخته یا به وسیله روش هایی همچون سایه زدن یا انواع هاشورهای ابرو فرم زیبا و چشمگیری به ابروها بدهد. به یاد داشته باشید که میکروپیگمنتیشن ابرو یک تکنیک کاملا تخصصی بوده و باید زیر نظر اساتید این رشته در سالن های مجهز و مجاز آرایشی انجام شود. چرا که ظرافت و مهارت دست های پیگمنتر و ساخت ترکیبات رنگی سازگار با پوست و تثبیت رنگ آن بدون ایجاد تغییرات رنگی در مرور زمان امریست که تنها از یک پیگمنتر متخصص و مجرب بر می آید و باید آرایش دائم ابرو را در محیط و شرایطی که کلیه موارد ایمنی، بهداشتی، سلامتی و اصولی رعایت می شود انجام داد.  

ترکیبات رنگ در میکروپیگمنتیشن ابرو

به یاد داشته باشید که در میکروپیگمنتیشن ابروها به هیچ عنوان از رنگ مشکی استفاده نکنید چرا که در اثر مرور زمان رنگ مشکی در زیر پوست تغییر پیدا کرده و متمایل به آبی، سبز، خاکستری یا بادمجانی می شود. به جای آن میتوان از رنگ قهوه ای سوخته و یا انواع مشتقات رنگ قهوه ای مانند قهوه ای روشن، قهوه ای زیتونی یا امثال آن استفاده کرد و به وسیله انواع رنگ های مکمل که طبق فرمول هایی خاص باعث تثبیت رنگ روشن، طبیعی و خوشرنگ ابروها در آرایش دائم ابرو می شود استفاده نمود. با این روش می توان از تغییرات رنگ میکروپیگمنتیشن ابروها جلوگیری کرده تا رو به تیرگی و بد رنگی نروند.

مشاوره قبل از آرایش دائم ابرو

قبل از انجام میکروپیگمنتیشن ابروها با متقاضی جلسه مشاوره ای ترتیب دهید تا بتوانید طی این جلسه به تبادل نظر پرداخته و به هدف مشترکی دست یابید. در این جلسه رنگ طبیعی پوست و موهای متقاضی را بررسی کرده و نظر او را در مورد رنگ انتخابی برای میکروپیگمنتیشن ابرو جویا شوید. در زمان هایی که رنگ انتخابی متقاضی با اصول و قوائد آرایش دائم تناقض داشته باشد باید این مسئله را با او مطرح کرده و او را در جریان کامل تغییرات رنگ ها در میکروپیگمنتیشن ابروها قرار دهید. متقاضی باید قبل از انجام هرگونه آرایش دائم در جریان چنین مسائلی قرار گرفته تا بتواند بهترین تصمیم را در انتخاب رنگ میکروپیگمنتیشن ابروهای خود گرفته و از نتیجه کار راضی باشد. مسئله بعدی انتخاب مدل ابروها در آرایش دائم ابروهاست که باید طبق خواسته متقاضی انجام شود. در این مورد نظر او را جویا شوید و قبل از شروع کار به وسیله مداد آرایشی فرم دلخواه او را در ناحیه ابروها بکشید. پس از تایید مدل ابرو به وسیله متقاضی میکروپیگمنتیشن ابرو را شروع نمایید. در انتها آسان طب یادآور می شود بهترین مدل در میکروپیگمنتیشن ابرو، تبعیت از فرم طبیعی ابروهای متقاضی بوده و رعایت این موضوع تا حد زیادی در موفقیت نتیجه کار مفید و موثر است.

قرینه سازی در میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو

یکی از نکات بسیار مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو ایجاد حالت قرینه در ابروهاست. به یاد داشته باشید که در حالت کلی هیچ چهره ای دارای تقارن صد در صد نیست و سمت راست و چپ صورت هر شخصی به شکلی جزئی با هم تفاوت دارد. اما می توان با طراحی دقیق ابروها قبل از انجام میکروپیگمنتیشن تا حد زیادی به قرینه سازی ابروها پرداخت تا نتیجه کار نسبتا قرینه و هماهنگ با یکدیگر باشد.

انواع هاشور ابرو

بهترین روش برای میکروپیگمنتیشن ابرو شبیه سازی تار موهای ابرو در لابه لای ابروهاست که به آن هاشور ابرو می گویند. نکته اصلی درهاشور ابرو، ظرافت و طبیعی بودن تارهای مویی است که توسط کارتریج یک سر (یک سوزنه) انجام میشود. شبیه سازی تار موها باید بسیار ظریف و نازک بوده و در لایه سطحی پوست و با کمترین فشار دست انجام شود. زاویه سوزن کارتریج (کارتریج استاندارد) با پوست شخص نباید عمود باشد بلکه بهترین حالت حرکات مایل و ملایم کارتریج به شکلی سطحی و سبک است. این مسئله باعث ایجاد خراش هایی جزئی و سطحی در پوست شده و چون باعث کمترین خونریزی در پوست می شود، رنگ ها در محل تزریق شده باقی خواهند ماند و می توان امیدوار بود که نتیجه کار دوام بیشتری خواهد داشت. هاشور ابرو دارای زیر مجموعه های متعددی از جمله هاشور منظم، هاشور مویی، هاشور سه بعدی و… است که در هر یک از این روش ها پیگمنتر باید با یک یا دو حرکت کارتریج در سطح پوست نسبت به ایجاد هاشور ابرو اقدام نماید. حرکت بیشتر از دو بار کارتریج در پوست باعث ایجاد زخم در پوست شده و نتیجه کار نامطلوب از آب در می آید. به یاد داشته باشید که هر چه فشار دست پیگمنتر سبک تر و ملایم تر باشد نتیجه مطلوب تر خواهد بود.

قاب ابرو با رنگ های قهوه ای 

بسیاری از خانم ها دوست دارند قاب ابروهایشان جلوه ای واضح و مشخص داشته باشد. از طرفی دوست ندارند ناحیه ابروها به طور کامل آرایش دائم شود. در چنین صورتی بهترین گزینه آرایش دائم قاب ابروهاست که به وسیله دستگاه میکروپیگمنتیشن می توان به راحتی و به زیبا ترین شکل ممکن انجام داد. برای این امر بهتر است از رنگ های قهوه ای نسبتا روشن استفاده نموده و از حرکت های عمیق و سنگین کارتریج در پوست پرهیز کنید. قاب ابروها را در نظر گرفته و در کادری مشخص شروع به میکروپیگمنتیشن نمایید. زاویه کارتریج و پوست در این روش تقریبا نزدیک به عمود بوده تا کادر ابرو به وضوح مشخص شود. سپس نواحی خالی را در تاج ابروها بسیار سبک و جزئی سایه بزنید.  

سایه ابرو، دوام کم آن

سایه ابرو یکی دیگر از تکنیک های میکروپیگمنتیشن ابرو است که بهترین نتیجه به وسیله کارتریج دو سر (دو سوزنه) به دست می آید. حرکت کارتریج می تواند به صورت دورانی بوده و یا در ناحیه هایی خاص از ابرو به شکل پرتابی باشد. نکته مهم در سایه ابرو این است که فشار دست پیگمنتر باید بسیار سبک، ملایم و جزئی باشد تا نتیجه کار طبیعی و نامحسوس از آب درآید. به همین دلیل سایه ابرو در میان تکنیک های مختلف میکروپیگمنتیشن ابرو از کم دوام ترین و در عین حال زیباترین روش های زیباسازی ابروهاست. به دلیل دوام بسیار کم سایه ابرو، این نوع از آرایش دائم مخصوص خانم هایی است که می خواهند فرم ابروهای خود را مدام تغییر بدهند.

شیدینگ ابرو، زیر مجموعه سایه ابرو

شیدینگ ابرو از زیر مجموعه های سایه ابرو در تکنیک میکروپیگمنتیشن ابرو هاست که به زبان ساده یعنی سایه زدن ابرو به شکل حبابی و دورانی. کارتریج مناسب در شیدینگ ابرو، کارتریج دو یا سه سر فلت بوده و در قسمت هایی از ابرو می تواند به وسیله کارتریج هایی بزرگ تر و با سوزن های بیشتر انجام شود. روش کار ایجاد نقاط یا اشکال حبابی نامحسوس در میان ابروهاست و یا خطوط میلیمتری که توسط حرکت های پرتابی ترسیم می شود.

اصول ایمنی میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو

برای انجام میکروپیگمنتیشن ابرو لازم است کلیه لوازم از قبیل سینی لوازم، کارتریج، ظرف حاوی سرم شستشو، پنبه های توپی، پد الکلی، دستکش لاتکس و… یکبار مصرف بوده و پس از انجام کار دور انداخته شوند. استفاده از کلاه و کاور مخصوص برای متقاضی و همچنین ماسک صورت برای پیگمنتر الزامیست. پس از انجام هر بار میکروپیگمنتیشن باید دستگاه میکروپیگمنتیشن را با مواد ضدعفونی کننده شستشو داده و برای استفاده مجدد آن را در دستگاه استریل کننده قرار داد.

مراقبت بعد از میکروپیگمنتیشن

معمولا پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو نیاز به مراقبت هایی مخصوص جهت بهبود ناحیه مورد نظر وجود دارد که بدین شرح اند: تا سه روز پس از انجام میکروپیگمنتیشن ابروها از آب زدن به ابروها و استحمام خودداری نمایید. در طی یک هفته پس از انجام آرایش دائم از پمادهای ضد التهاب که توسط پیگمنتر معرفی می شوند استفاده نمایید. از چرب کردن بیش از حد ناحیه مورد نظر بپرهیزید. در طی یک هفته ابتدایی بهتر است از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب خودداری نمایید. از خاراندن ابروها و کندن زخم های سطحی بپرهیزید.

سخن نهایی

میکروپیگمنتیشن ابروها از بهترین روش های زیباسازی ابروهاست و باید حتما توسط پیگمنتر متخصص در محیطی که کلیه موارد ایمنی، بهداشتی، سلامتی و اصولی رعایت می شود انجام شود. بنابراین در انتخاب پیگمنتر خود مطالعه و دقت فراوان نمایید. در این صورت می توان امیدوار بود که نتیجه کار بسیار مطلوب، طبیعی و زیبا از آب در خواهد آمد. 

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا