درمان جای جوش صورت بعد اصلاح

جوش صورت بعد اصلاح دغدغه خیلی از خانم ها و آقایان است. پوست خیلی از ما بعد اصلاح جوش میزند و این موضوع ما را بسیار آزار می دهد. شما با روشهای مختلف میتوانید این جوش ها را کم کرده و فرو نشانید. در این بخش چند روش طبیعی برای درمان جای جوش صورت بعد اصلاح را به شما معرفی می کنیم. به عنوان مثال بعد اصلاح سریع به پوست تان خیار بمالید.

علت جوش صورت بعد اصلاح

پوست بسیاری از انسانها بعد از اصلاح صورت جوش هایی می زند .این جوش ها به این دلیل است که داخل پوست انسان ها مجراهایی است که مو وترشحات چربی از آن خارج می شود. هر زمان که داخل این مجراها التهاب ایجاد شود دهانه سوراخ ها مسدود می شود ، در نتیجه ترشحات چربی به صورت جوش بیرون می آید .

ممکن است شما هم بعد از اصلاح صورت احساس کنید پوست تان پر از جوش های دردناک و چرکین شده و احساس سوزش و خارش داشته باشید.

از بین بردن جوش صورت بعد اصلاح

برای درمان جوش صورت بعد اصلاح ، بهتر است از روش های درمانی زیر کمک بگیرید:

۱- درمان جای جوش با عسل

خاصیت ضدباکتری عسل شناخته شده است و می تواند حساسیت و قرمزی پوست را سریعاً درمان کند. عسل تورم و التهاب را کاهش می دهد و پوست را مرطوب نگه می دارد. علاوه بر این، از عفونت پوست هم جلوگیری می کند.

•    برای درمان جوش صورت بعد اصلاح کمی عسل را به پوست بمالید. بگذارید روی پوست خشک شود، سپس آن را با آب سرد بشویید.
•    همچنین می توانید نصف قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست بزنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس پوست را با آب ولرم آب بکشید.

یکی از این درمان ها را ۳ تا ۴ مرتبه در روز انجام دهید.

۲-درمان با جوش شیرین

یکی دیگر از راههای درمان جای جوش  برای این مشکل پوستی، جوش شیرین است. جوش شیرین به دلیل خاصیت ضدالتهابش، پوست را تسکین می دهد. علاوه بر این، خارش و قرمزی پوست را کاهش می دهد.

۱-    یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک پیمانه آب مخلوط کنید.

۲-    یک توپک پنبه ای را به این محلول آغشته کنید و به پوست بزنید.

۳-    ۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب سرد بشویید.

۴-    این کار را ۲ تا ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

درمان جوش صورت بعد اصلاح
درمان جوش صورت بعد اصلاح

۳- رفع جوش صورت بعد اصلاح با خیار

خاصیت آبرسانی و ضدالتهابی خیار به درمان قرمزی و حساسیت ناشی از اصلاح کمک می کند. علاوه بر این، خیار حاوی ویتامین C  و K ، دو ماده مهم برای تسکین درد و خارش، است.

•    برش های خیار را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید. برش های خنک خیار را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بمالید. چند دفعه این کار را انجام دهید تا پوست تسکین یابد.

•    راه دیگر استفاده از خیار این است که نصف یک عدد خیار را پوره کنید و با یک چهارم پیمانه شیر مخلوط کنید. این مخلوط خیار را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس آن را به جوش صورت بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب گرم بشویید. این درمان را روزانه ۲ مرتبه و به مدت ۲ روز انجام دهید.

۴-درمان با روغن درخت چای

روغن درخت چای، ضدباکتری، ضدالتهاب و ضدعفونی کننده است و می تواند پوست را سریعاً تسکین دهد. برای درمان جای جوش صورت  بعد از اصلاح می توان از روغن درخت چای استفاده کرد .

•    ۵ قطره روغن درخت چای را با ۲ قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید. این مخلوط را به پوست بزنید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب ولرم بشویید. این کار را دو مرتبه در هفته انجام دهید.

•    همچنین می توانید دو تا سه قطره روغن درخت چای را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون بیفزایید و مخلوط آن را به پوست بزنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد پوست را آب بکشید.

۵-درمان با جو دو سر

خاصیت تسکین دهنده و ضدالتهاب جو دو سر به کاهش التهاب و سوزش پوست ناشی از اصلاح موهای زائد کمک می کند.

۱-    مقدار مساوی جو دو سر خرد شده و ماست را مخلوط کنید و کمی عسل به آن اضافه کنید.

۲-    این مخلوط را به پوست بزنید.

۳-    ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را با آب ولرم بشویید.

۴-    این درمان را روزانه ۱ یا ۲ مرتبه و به مدت ۲ تا ۳ روز انجام دهید.

از آن جایی که پیشگیری بهترین درمان است، بهتر است همیشه بعد از حمام شیو کنید و از محصولات و تکنیک های مناسب برای انجام این کار استفاده کنید.

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا