دلایل و درمان عدم تقارن دو پستان

عدم تقارن دو پستان یکی از مشکلاتی است که به دلایل مختلف رخ می دهد. یعنی سینه سمت چپ با سینه سمت راست یکسان نیست. خیلی از این موارد از همان سن بلوغ خودش را نشان می دهد و یکی از سینه های شخص بزرگ تر از دیگری است. در این موارد باید نزد پزشک بروید تا بهترین روشهای درمان را به شما معرفی کند. در این بشخ از مجله پزشکی آسان طب اطلاعاتی را در این باره تقدیم می کنیم.

عدم تقارن دو پستان

عدم تقارن دو پستان ناشی از چیست؟

عدم تناسب چهره پدیده ای است نه چندان غیر معمول و از مقایسه دقیق تصاویر دو نیم چهره بسیاری از اشخاص ، این امر کاملاً آشکار می شود. در مورد کاسه سر و بدن نیز این موضوع صادق است، اما عدم تقارن پستان، با وجودی که موراد زیادی از آن مشاهده شده، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. البته این تعداد موارد کمک شایان توجهی به دکتر مالینیاک کرد که بتواند با طبقه بندی خود در دنیای جراحی جنجالی بر انگیزد و به کشف و ابتکار روش های مناسب اصلاحی و درمانی در این زمینه توفیق یابد :

درمان عدم تقارن پستان

1 – ناهنجاری کامل و عدم تقارن دو پستان :

در بیماری عدم تقارن دو پستان علائم نقص مادر زادی در همان زمان نوزادی آشکار است. این گروه از بیماران ممکن است اختلالات بدنی دیگر مانند سینه بزرگ و غیر طبیعی بودن نیمه فوقانی تنه و اندام ها و حتی دست ها را همراه این عارضه داشته باشند.

2 – عدم تقارن دو پستان نابهنگام :

بیماری عدم تقارن پستان نابهنگام از دیگر انواع آن شایع تر است. در این گروه بیماران، عدم تقارن پستان در موقع بلوغ و بدون علائم هشدار دهنده قبلی توسعه می یابد.

لاغری با پستانهای نامتقارن و یا چاقی با پستان های بزرگ نامتقارن و بالاخره پستان های خیلی بزرگ ولی نامتقارن ، از انواع این بیماری است. یک عمل جراحی کاهشی می تواند این عارضه را اصلاح کند، ولی چون بیشتر بیماران این گروه در سنین بلوغ و رشد بدنی هستند، تعیین زمان مناسب برای عمل جراحی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، البته نتایج و آثار روانی تاخیر در زمان عمل جراحی، در مقایسه با عدم آمادگی جسمی بیمار جهت عمل جراحی باید در نظر گرفته شود.

3 – عدم تقارن دو پستان حاصل از رشد تصاعدی :

این عارضه بد شکلی همیشگی ، برای بیماران محسوس نیست و به کندی آشکار می شود. معمولاً بعد از زایمان یکی از پستان ها کوچک و افتاده تر می شود و در زایمان های بعدی این اختلاف بیشتر و بیشتر می گردد. عدم تقارن یاد شده ممکن است همراه با چاقی و یا بدون آن باشد. به گزارش آسان طب ، برخی ممکن است دارای تومور خوش خیم چربی باشند که در آن صورت دارای پستانی بد شکل و بد منظره می شوند. اصلاح این عارضه با عمل جراحی است، که در زنان جوان بایستی پستان درازتر و افتاده تر عمل شود. گاهی عدم تقارن دو پستان با نامتناسبی عروق خونی و لنفاوی ناحیه زیر بغلی همراه می شود.

4 – عدم تقارن پستان اکتسابی :

این عارضه بیشتر یا در اثر عمل جراحی ظاهر می شود، یا به دنبال اسکار سوختگی به وجود می آید و یا بر اثر برداشتن قسمتی از یک پستان در یک عمل جراحی صحیح و منطقی ایجاد می شود.

در عارضه ی ناشی از اسکار سوختگی، بهترین زمان جراحی برای دختران نوجوان، در زمان سنین بلوغ است، هنگامیکه پستانها در حال رشد هستند. بالاخره علت دیگر ایجاد تقارن پستان، عمل جراحی پلاستیک ناموفق آن است. در هر حال این وضع نامتناسب ، باید با دستکاری بعدی اصلاح و مرمت گردد.

بطور کلی راه حل برای رفع مشکلات ناشی از عدم تقارن پستان ها ، عمل جراحی است، که می بایستی در مشاوره اولیه پزشکی، جهت انتخاب روش عمل، خود بیمار حضور داشته باشد و مسائل را آن طور که باید و شایسته است با وی در میان گذاشت. اگر از حیث کم کردن وزن و یا ازدیاد آن و سایر پیشنهادات چیزی لازم باشد، باید با بیمار مطرح گردد. معمولاً عمل جراحی در یک پستان، عمل کاهشی نسج و در دیگری عمل بزرگ کردن آن است.

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بزرگ شدن پستان و درمان آن دارید به اینجا ( درمان بزرگ شدن پستان ) مراجعه کنید.

عدم تقارن دو پستان
عدم تقارن دو پستان

عدم تقارن دو پستان موضوع این بخش از اسان طب بود. برخی خانم ها به دلایل مختلف سینه های نا متقارنی دارند و اینم وضوع انها را ناراحت کرده است. شما میتوانید این موضوع را با پزشک زنان در میان بگذارید تا شما را راهنمایی کند. شاید او هم شما را به متخصص زیبایی معرفی کند.

منبع : asanteb.com

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا