کندی نبض و ضعف آن + ویدیو تقویت قلب به روش سنتی

کندی نبض مشکل شایعی در بسیاری از افراد است. شاید از زبان پزشکان چه برای خود و چه برای دیگران شنیده باشید که میگویند نبض شما کند است. این یعنی تعداد ضربان قلب شما پایین است. اما براستی دلیل این امر چیست؟ در این قسمت درباره علایم کندی نبض سخن میگوییم.

تقویت قلب به روش سنتی

علایم کندی نبض

اگر کسی به شما بگوید که کندید، ممکن است ناراحت شوید، اما اگر در مورد نبضتان چنین لفظی را به کار ببرند، خوشحال می شوید. نبض کندتر به معنی سلامتی بیشتر و البته در موارد اندکی عدم سلامتی است.

درباره کندی نبض باید بگوییم که پروفسور جوزف اورناتو میگوید: گرچه گستره طبیعی نبض در حالت استراحت بین 60 تا 100 بار در دققیه است، اما پزشکان ضربان کمتر از 60 را در تمام موارد غیر طبیعی نمی دانند. در اغلب موارد، ضربان کند از نظر فیزیولوژی کاملا طبیعی است. ورزشکاران دارای آنچنان قلب قدرتمندی می باشند که ضربان نبضی بین 30 تا 40 بار در دقیقه دارند. در برخی از افراد ضربانی در حدود 50 می تواند ناشی از شیمی خاص بدن ایشان باشد.

کندی نبض زمانی نگران کننده است که همراه دیگر علایم باشد. درباره کندی نبض باید بگوییم که دکتر جیمز ویلرسون استاد قلب در دانشگاه تگزاس می گوید: زمانی نبض خیلی کند می شود که قلب نتواند به خوبی عمل پمپ کردن خون را انجام دهد. در چنین شرایطی بیشتر افراد پیش از آن که از کندی ضربان قلب شکایت کنند دچار سرگیجه، خستگی و ضعف می شوند. (کندی ضربان قلب) که به احتمال قوی عامل به وجود آورنده چنین مشکلی می باشد ناشی از اختلال در جریان الکتریکی قلب است، که ریتم و ضربان قلب را تنظیم می کند. چنین مشکلی اگر به حال خود رها شود، ممکن است در مسیری قرار گیرد که منتهی به ایست قلبی می شود.

البته کندی ضربان قلب می تواند ناشی از مشکلاتی در خارج از قلب باشد. کندی ضربان می تواند ناشی از آسیب های وارده در پی حملات قلبی باشد. در کم کاری تیروئید، ضربان قلب کند می شود. کاهش دمای بدن (هیپوترمی) نیز می تواند موجب کم شدن ضربان قلب شود. درباره کندی نبض باید بگوییم که سوء تغذیه شدید نیز از دیگر عوامل کاهش ضربان قلب است. بسیاری از داروهای قلبی، نظیر پروپرانول، نیفدیپین و دیگوکسین، موجب کندی ضربان قلب می شوند. همچنین آرام بخش ها نیز چنین عمل می کنند. در برخی دیگر از داروها این مشکل یک عارضه جانبی می باشد.

تسکین علایم کندی نبض

کندی نبض

اگر علی رغم کندی ضربان قلب سرحال هستید و از علامت دیگری رنج نمی برید، احتمالا نیازمند درمان خاصی نمی باشید. تنها یک پزشک می تواند بگوید که ضربان قلب شما کند است و درمان مناسبی برای شما انجام دهد. در ادامه نکاتی می اید که باید از آنها آگاه باشید.

آیا پزشکتان داروهای شما را بررسی کرده است. درباره کندی نبض باید بگوییم که از این که داروهای مناسب و به مقدار مناسب مصرف می کنید، مطمئن شوید. هرگز سر خود مصرف دارو را قطع نکنید. در بسیاری از موارد کندی ضربان قلب، اثری است که پزشک می خواهد از مصرف دارو به دست آید.

استفاده از پیس میکر در کندی نبض . اگر برادی کاردی آنقدر شدید باشد که علائم دیگری نیز به همراه داشته باشد و در عمل پمپ کردن قلب ایجاد اختلال کند، بهترین راه درمان استفاده از ضربان ساز مصنوعی است. این دستگاه ضربان قلب را در حد مطلوب، برای داشتن یک زندگی طبیعی، نگه می دارد.

.

نبض ضعیف چیست؟ کندی نبض

در این بخش اطلاعاتی را درباره نبض ضعیف در اختیارتان میگذاریم. امیدواریم بهره کافی را از این اطلاعات ببرید.

علایم نبض ضعیف و علایم کندی نبض

به خوبی غذا میخورید و به خوبی از خود مراقبت می کنید. به نظر حالتان خوب می رسد و احساس خوشایندی نیز دارید. یک روز نبضتان را در دست می گیرید ، ولی چیزی در زیر دست احساس نمی کنید. علی رغم انتظارتان، نبضتان واقعا حس نمی شود.

در این حال وحشت زده از خود می پرسید، چه اتفاقی افتاده است؟ ایا به یک بیماری دچار شده ام یا کسی روحم را از بدنم بیرون کشیده است.

در هر حال بهترین کاری که می توانید انجام دهید آن است که آرامش خود را حفظ کنید. پزشکان معتقدند نبض ضعیف در غیاب دیگر علایم موضوع نگران کننده ای نمی باشد. درباره کندی نبض باید بگوییم که پروفسور ویلرسون از دانشگاه تگزاس در ادامه می گوید: معمولا این حالت نشانه ای از هیچ بیماری نمی باشد.

عوامل متعددی میتوانند موجب گردند که نبض شما ضعیف به نظر می آید. در افراد سنگین وزن نبض به سختی احساس می شود. عصبانیت می تواند عامل دیگری باشد. ممکن است دستتان سرد باشد و یا در محل اشتباهی به دنبال نبض می گردید.

اما در غیر از آنچه گفته شد، نبض ضعیف می تواند حکایت از پایین بودن فشار خون داشته باشد. این وضعیت ممکن است در برخی از افراد طبیعی باشد اما در برخی دیگر در اثر از دست دادن خون و یا مایعات، استفراغ، از دست دادن آب بدن، سوء تغذیه و یا مصرف زیاد دارو رخ می دهد.

هر عاملی که موجب کاهش حرکت رو به جلوی خون گردد، می تواند موجب ضعیف شدن نبض شود. البته بیشتر از این افراد پیش از آنکه از ضعف نبض شکایت داشته باشند از علائمی چون تعریق زیاد، تنگی نفس، سرگیجه و یا حالت غش و بی حالی رنج می برند.

ضعیف بودن نبض به همراه دیگر علائم می تواند ناشی از نارسایی احتقانی قلب باشد. به گزارش آسان طب حالتی که در طی آن قلب در اثر بیماری  جراحت و یا عفونت ضعیف می شود و نمی تواند به میزان کافی خون و اکسیژن به سوی بافت های گسیل دارد، بدین ترتیب خون و مایعات درون قلب جمع می شوند. در چنین شرایطی علاوه بر ضعیف بودن بسیار سریع نیز می باشد.

تسکین علایم نبض ضعیف و کندی نبض

تقریبا در تمامی موارد، احساس ضعیف بودن نبض در غیاب دیگر علایم، نگران کننده نیست. اما اگر علایم دیگری نیز وجود داشته باشند و یا آن که نگرانی شما نسبت به قضیه بسیار زیاد باشد، به این نکات توجه کنید.

برای تسکین کندی نبض آیا فشار شما اندازه گیری شده است. ممکن است فشار خون شما پایین باشد، اما این که شما از فشار خون پایین آزرده شوید بستگی به چندین عامل دارد، از جمله سن، اندازه بدن و وزن شما باید پزشک تشخیص دهد در چه مواردی فشار خون پایین را درمان کند.

برای تسکین کندی نبض داروهای مصرفی خود را بازنگری کنید. مصرف زیاد از حد و یا کمتر از میزان تجویز شده دارو می تواند موجب پایین آمدن فشار خون شود. لذا دستور العمل داروها را مجددا بررسی کنید، هم چنین از پزشک خود بپرسید که ایا نیاز به تغییر نوع و یا مقدار مصرفی دارو وجود دارد یا خیر؟

برای تسکین کندی نبض نظر پزشکتان را در مورد نمک جویا شوید. در برخی موارد، به افرادی که از کمی فشار خون رنج می برند توصیه می شود میزان مصرف نمک خود را افزایش دهند و یا آن که از داروهایی که موجب احتباس آب می شوند استفاده کنند. اما در مبتلایان به نارسایی قلبی عکس این مطلب توصیه می شود. لذا در این باره باید با پزشک خود مشورت کنید.

برای تسکین کندی نبض از مصرف الکل بپرهیزید. الکل به سرعت موجب اتساع عروق و افت فشار خون می شود و باعث می شود در مدت کوتاهی نبض ضعیف شود.

پس کندی نبض یا کاهش ضربان قلب ممکن است برای سلامتی ما خطرناک باشد. اگر دچار این مشکل هستید سعی کنید یک دستگاه برای اندازه گیری نبضتان تهیه کنید و در خانه مدام آن را چک کنید. همچنین مانند تصویر بالا با دست هم میتوان این را اندازه گرفت.

مصرف مواد مخدر و الکی منجر به کندی نبض خواهد شد. استرس را از خودتان دور کنید. ورزش و پیاده روی را هرگز فراموش نکنید. از اضافه وزن دوری کنید. سیگار کشیدن را هم ترک کنید.

کندی نبض علل مختلفی دارد. شاید دود سیگار بر تعداد نبض ما تاثیر بگذارد.

ورزش نکردن هم بر کندی نبض تاثیر گذار است.

غذاهای چرب هم میتواند به این مساله کمک کند.

برخی مشکلات عصبی یا ترس  و … هم بر تعداد نبض ما اثر می گذارد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع: asanteb.com

‫3.2/5 ‏‫(6 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام من مادر ۱۵ سال پیش عمل باز قلب کرده .دکتر براش سی تی آنژیوگرافی نوشته.وقت انجام سی تی دچار کند بودن ضربان شدومجبور شدن که سی تی ازش نگیرن .علت کندی قلبش از چی میتونه باشه؟

  2. باسلام من الان مدت ده روزاست نبض می زنه احساس می کنم اکوقلب گرفتم ونوارقلب همگی سالم بوده خیلی ترسیدم حتی می ترسم چای برم سرگیجه خیلی کم دارم باتشکر 36ساله

  3. با عرض سلام
    من مادرم نزدیک به یک هفته هست که فشار خون بالا همراه باسرگیجه دارد وهمینطور نبض ضعیف و نا مرتب میزند دکتر هم بردیم تشخیص نداده به نظر شما از چی میتواند باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35