اطلاعاتی از عوارض پوستی کودکان

تشخیص بین لکه های پوستی رایج : قرار نیست با خواندن این مطلب کاملا بتوانید از روی لکه پوست فرزندتان تشخیص بدهید که او دچار چه نوع عوارض پوستی شده است ، چون این لکه ها در افراد مختلف معانی گوناگونی دارند ، طوری که گاهی حتی یک متخصص پوست هم در تشخیص آن دچار مشکل می شود . بدیهی است که فرد غیر متخصص از این هم گیج تر شود . هدف از بیان این مطلب این است که شما تصویری کلی در مورد عوارض پوستی داشته باشید که قبل از رساندن کودک به پزشک خیلی کلافه و دستپاچه نشوید .

از عوارض پوستی بیشتر بدانید …

مخملک : مخملک یکی از عوارض پوستی است که کودک یکی دو روزی قبل از بیرون ریختن لکه ها بیمار به نظر می رسد ، تب و سردرد دارد ، استفراغ می کند و گلویش درد می کند . به گزارش اسان طب لکه ها ابتدا در نقاط گرم و مرطوب بدن از جمله زیر بغل ، ناحیه آلت تناسلی و پشت کودک دیده می شوند .

عرق سوز ، در هنگامی که هوا گرم است در ناحیه شانه و گردن دیده می شود . گاهی حتی تاول هم میزند .

سوختگی ناشی از کهنه : در ناحیه ای که کهنه با بدن کودک در تماس است در اثر ادرار مرطوب می شود ، دیده می شود .

گزش حشرات ، اغلب گزیدگی ها دو مشخصه دارند اول این که در وسط محل گزیدگی سوراخی که نیش حشره از آن وارد شده ، دیده می شود و ثانیا این گزیدگی معمولا در محل هایی که پوست برهنه است ، به وجود می آید .

جای نیش حشرات معمولا خیلی می خارد . می توان این خارش را با شستن محل با محلول جوش شیرین کاهش داد . در هنگام گزیدگی زنبور ، ابتدا اگر نیش آن قابل دیدن است ، آن را با موچین بیرون بکشیدو سپس محل را با جوش شیرین بشویید . در مورد نیش زنبور ، استفاده از سرکه هم بسیار موثر است .

اطلاعات دیگر درباره عوارض پوستی کودکان

تیک ها : علت بسیاری از بیماری ها ، از جمله تب و لکه های بیماری کوهستان راکی وبیماری لایم که بکه های مشخصی دارند ، تیک ها هستند . اگر در محلی زندگی می کنید که این جانوران زندگی می کنند ، احتیاط های لازم را در فصلی که تیک ها زیاد هستند از پزشک بیاموزید . به گزارش اسان طب  باید تیک را با یک موچین ظریف از بدن بیرون بکشید . اگر موچین ندارید ، انگشتان خود را در دستمال کاغذی بپوشانید و تیک را بیرون بکشید و بعد هم دستتان را کامل بشویید . درباره معالجه اگزما در کودکان بیشتر بدانید .

عوارض پوستی کودکان

عوارض پوستی کودکان از مشکلات شایعی است که در بسیاری از کودکان اتفاق می افتد. این عوارض پوستی علل مختلفی دارد و راههای درمان ان هم با هم فرق می کند.

اگر به علایم مشکوکی در پوست بچه برخوردید سریع او را به پزشک برده تا علت را شناسایی کرده و او را درمان کند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا