اطلاعاتی از عوارض پوستی کودکان

تشخیص بین لکه های پوستی رایج : قرار نیست با خواندن این مطلب کاملا بتوانید از روی لکه پوست فرزندتان تشخیص بدهید که او دچار چه نوع عوارض پوستی شده است ، چون این لکه ها در افراد مختلف معانی گوناگونی دارند ، طوری که گاهی حتی یک متخصص پوست هم در تشخیص آن دچار مشکل می شود . بدیهی است که فرد غیر متخصص از این هم گیج تر شود . هدف از بیان این مطلب این است که شما تصویری کلی در مورد عوارض پوستی داشته باشید که قبل از رساندن کودک به پزشک خیلی کلافه و دستپاچه نشوید .

از عوارض پوستی بیشتر بدانید …

مخملک : مخملک یکی از عوارض پوستی است که کودک یکی دو روزی قبل از بیرون ریختن لکه ها بیمار به نظر می رسد ، تب و سردرد دارد ، استفراغ می کند و گلویش درد می کند . به گزارش اسان طب لکه ها ابتدا در نقاط گرم و مرطوب بدن از جمله زیر بغل ، ناحیه آلت تناسلی و پشت کودک دیده می شوند .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

عرق سوز ، در هنگامی که هوا گرم است در ناحیه شانه و گردن دیده می شود . گاهی حتی تاول هم میزند .

سوختگی ناشی از کهنه : در ناحیه ای که کهنه با بدن کودک در تماس است در اثر ادرار مرطوب می شود ، دیده می شود .

گزش حشرات ، اغلب گزیدگی ها دو مشخصه دارند اول این که در وسط محل گزیدگی سوراخی که نیش حشره از آن وارد شده ، دیده می شود و ثانیا این گزیدگی معمولا در محل هایی که پوست برهنه است ، به وجود می آید .

جای نیش حشرات معمولا خیلی می خارد . می توان این خارش را با شستن محل با محلول جوش شیرین کاهش داد . در هنگام گزیدگی زنبور ، ابتدا اگر نیش آن قابل دیدن است ، آن را با موچین بیرون بکشیدو سپس محل را با جوش شیرین بشویید . در مورد نیش زنبور ، استفاده از سرکه هم بسیار موثر است .

اطلاعات دیگر درباره عوارض پوستی کودکان

تیک ها : علت بسیاری از بیماری ها ، از جمله تب و لکه های بیماری کوهستان راکی وبیماری لایم که بکه های مشخصی دارند ، تیک ها هستند . اگر در محلی زندگی می کنید که این جانوران زندگی می کنند ، احتیاط های لازم را در فصلی که تیک ها زیاد هستند از پزشک بیاموزید . به گزارش اسان طب  باید تیک را با یک موچین ظریف از بدن بیرون بکشید . اگر موچین ندارید ، انگشتان خود را در دستمال کاغذی بپوشانید و تیک را بیرون بکشید و بعد هم دستتان را کامل بشویید . درباره معالجه اگزما در کودکان بیشتر بدانید .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

عوارض پوستی کودکان

عوارض پوستی کودکان از مشکلات شایعی است که در بسیاری از کودکان اتفاق می افتد. این عوارض پوستی علل مختلفی دارد و راههای درمان ان هم با هم فرق می کند.

اگر به علایم مشکوکی در پوست بچه برخوردید سریع او را به پزشک برده تا علت را شناسایی کرده و او را درمان کند.

منبع :

asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا