چرا به شکر سم سفید می گویند ؟

شکر سم سفید و بزرگترین ماده کشنده بین انسان های امروز است.  خوردن مواد قندی و انواع شکلاتها ، شیرینی ها و نوشابه های حاوی شکر می تواند سبب بروز پیری زودرس ، حملۀ قلبی و بیماری دیابت شود. اطلاعات جالبی دربارۀ متوسط طول عمر در دست است که شاید ازآن حیرت کنید؛ براساس این آمارمتوسط طول عمردر قرن اخیر درمیان مردان50درصد افزایش یافته است . این افزایش تقریبا به خاطر کاهش مرگ و میرکودکان دردوران نوباوگی است؛ نه عمر طولانی مردان آمریکایی میان سال ( بالا و پایین 50 سالگی ) فقط 18 ماه نسبت به مردان دوره ی سال1900بیشتر عمر میکنند ، و این به علت دسترسی بیماران به پنی سیلین ،آنتی بیوتیک ها و تکنولوژی تشخیص به موقع و زودهنگام بیماری ها ، توانایی در پیوند اعضای بدن و سیستمهای چندگانه حمایت ، رقم درستی است.

شکر سم سفید

چرا با وجود انجماد و تکنولوژی بسته بندی پیشرفته و امکان استفاده از انواع غذاها در سرتاسر سال و فراوانی دارو در داروخانه و… فقط قدری بیش از18ماه به حیات بشر(افراد میانسال)اضافه شده است؟(دقت کنید18ماه یعنی5/1سال).
دانشمندان و محققین طبی معتقدند مقصر اصلی،گرایش عمده به سوی غذاهای تصفیه شده،به خصوص شکر است. از مضرات شکر این است که پیشرفت های معجزه آسای پزشکی بر اثر افزایش چشمگیر مصرف شکر بی اثر شده است. این امر باعث شده به شکر سم سفید بگویند .

مصرف شکر از2 کیلوگرم در سال در قرن هیجدهم به حدود70 کیلوگرم در سال در قرن بیستم رسیده است.

شکر سم سفید است . به همین میزان است که مصرف شکر افزایش یافته ، ابتلا به مرض قند یا بیماری های قلبی نیز افزایش داشته است.چرا؟

((آزمایشهای علمی نشان می دهد که بدن آدمی قادر به جذب مقادیر زیاد قندیا شیرینی که یکباره وارد خون شود نیست و بخش اعظم این شیرینی ها تا مدتها به صورت جذب نشده در خون باقی می ماند.یک شیشه نوشابه گازدار، یک عدد شکلات و… که دارای قند فراوان است اگر به عنوان جانشین غذاهای اصلی مصرف شوند قسمت اعظم قند موجود در آنها دست نخورده در خون انبار می شود . اگرمقداری پروتئین(یعنی ماده ای که برای رشد ترمیم نسوج همه موجودات زنده ضروری است)، در داخل یک لیوان شربت یا نوشابه گازدار قرار دهید ، مشاهده می کنید که مولکول های قند به تدریج به مولکول های پروتئین می چسبند و ساختار مولکولی آنها را به کلی و به طور دایمی دگرگون می کنند. شکر سم سفید یا سم خاموش است و موجب مرگ خاموش می شود .

این فراگرد که”گلای کیشن”نام دارد موجب می شود که رنگ پروتئین به زرد متمایل به قهوه ای تغییر یابد و پروتئین حالت پیری و فساد به خود گیرد.شکر سم سفید نامیده شده است .

یکی از مشهورترین موارد این تغییر حالت را می توان در عدسی چشم اشخاص مبتلا به آب مروارید مشاهده کرد.

آب مروارید که به واسطۀ زیادی قند (گلوکز) موجود در بدن تولید می شود در بیماران دیابتی، 5 برابر افراد عادی است؛ این قبیل بیماران بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به گرفتگی رگها و ناراحتی کلیه هستند. ( شکر سم سفید )

نکته مهم این که در تمامی این موارد بروز فراگرد گلای کیشن یکی از اصلی ترین علل بروز بیماری است. به گزارش آسان طب در سال1912 یک شیمیدان فرانسوی به نام لویی میلارد برای نخستین بار این فراگرد را مشاهده کرد و متوجه شد که در نخستین مرحله این فعل و انفعال را می توان با کاستن از میزان قند موجود در محلول متوقف کرد.اگر از میزان قند موجود کاسته نشود شیفز به ماده شیمیایی جدیدی به نام “آمادوری”تبدیل می شود که قادر است با اسیدهای آمینه موجود در پروتئین ترکیب شود و مولکول های بزرگی به نام اختصاری(a.g.e)نیستند.

اطلاعات دیگر درباره شکر یا سم سفید

بعضی از این مولکول ها احیانأ توسط سلول های مدافع بدن ، مورد حمله قرار می گیرند ، اما این نوع حملات معمولأ آسیب فراوانی به سلول های مجاور مولکول های(a.g.e)وارد نمی کنند . تولید مولکول های (a.g.e)که به پیرس زودرس و دیابت کمک می کند به دو عامل بستگی دارد:

1)افزایش میزان مواد قندی در بدن.

2)طول مدتی که پروتئین های موجود در بدن تحت تأثیر حملۀ مواد قندی قرار می گیرند. وقتی شخصی با معدۀ خالی،شیرینی یا شکلات یا نوشابه شیرین قنددار مصرف می کند مقدار زیادی قند وارد خون او می شود،در این حالت در غیاب انسولین کافی برای توزیع قند در سطح نسوج،مقدار قند موجود در خون از حد متعارف بالاتر می رود و زمینه برای شروع فراگرد گلای کیشن فراهم می شود.

نکته قابل توجه در این میان آن است که فراگرد گلای کیشن تنها اشخاص مبتلا به دیابت را مورد تهدید قرار نمی دهد،بلکه افراد سالم نیز کاملا در معرض خطر ناشی از این فراگرد قرار دارند. همه این دلایل باعث میشود به شکر سم سفید یا سم خاموش بگویند .

شکر سم سفید

شکر سم سفید است. چون هزاران ضرر برای ما دارد . هم دندان ها را خراب میکند ، هم چاق کننده است ، هم موجب قند خون بالا می شود و …

البته نمک را هم در کنار شکم سم سقید می نامند. چون به شدت برای بدن خطرناک است.

تا میتوانید میزان مصرف نمک و قند و شکر خود را کم کنید.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا