برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

برخورد با مزاحمت جنسی یک مساله مهم و اساسی مخصوصا برای خانم ها و دختران است . برخورد با مزاحمت جنسی روشهای گوناگونی دارد که همه افراد باید از آن آگاهی پیدا کنند . مزاحمت جنسی صرفا مشکل کوچک زنان نیست ، بلکه ممکن است زندگی آنها را عوض کند . لگر زن خواسته های جنسی رئیس خود را نپذیرد ممکن است گزارش کاری منفی دریافت کند ، تنزل رتبه بگیرد ، یا به شغل دیگر منتقل شود . ممکن است او اخراج یامجبور به استعفا شود . زنی که در دانشگاه قربانی مزاحمت جنسی می شود ممکن است ترک تحصیل کند یا در کلاسهای استاد مزاحم شرکت نکند . این قربانیان مدت ها رنج می برند ، حتی زمانی که در کلاس های فرد مزاحم حضور ندارند .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه
برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

زنان ، در برخورد با مزاحمت جنسی ، چه واکنش هیجانی نشان می دهند ؟ اکثر زنان در برخورد با مزاحمت جنسی احساس اضطراب ، ترس ، خودتردیدی ، خجالت و افسردگی می کنند. آنها ممکن است خجالت زده شوند ، زیرا فکر می کنند که خودشان تا حدی مقصر بوده اند . در عوض وقتی زنان قربانی جرایمی مثل دذدی و کیف قاپی می شوند کمتر احساس می کنند که تقصیر از طرف آنها نیز بوده است . به گزارش اسان طب زنانی که قربانی مزاحمت جنسی می شوند ، اعتماد به نفس خود درباره ی توانایی های تحصیلی یا شغلی را از دست میدهند . واکنش های فیزیکی عبارتند از انواع سردردها ، اختلالات غذایی و بی خوابی .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه
برخورد با مزاحمت جنسی

نحوه برخورد با مزاحمت جنسی

واکنش فردی . وقتی زن قربانی مزاحمت جنسی می شود ، چه کار می تواند بکند ؟ در اینجا به دانشجویان دختری که در محیط دانشگاه مورد مزاحمت جنسی قرار می گیرند ، توصیه هایی می شود :

1-با سیاست و قوانین دانشگاه در مورد مزاحمت جنسی آشنا شوید و بدانید که کدام یک از مسئولان دانشگاه به امور مربوط به مزاحمت جنسی رسیدگی می کند .

2- اگر به رفتار استادی شک کردید ، موضوع را با فردی که به او اعتماد دارید در میان بگذارید .

3- در اکثر مواقع ، وقتی قربانی ، مزاحمت جنسی را نادیده می گیرد ، بر شدت و فراوانی آن افزوده می شود . اگر مشکل ادامه پیدا کرد ، به مزاحم بگویید که مزاحمت جنسی او شما را ناراحت می کند . استراتژی دیگر این است که یک نامه ی تایپ شده به او بفرستید . در این نامه رویدادها را باذکر محل ، تاریخ و شرح کامل ماوقع توضیح دهید ، مخالفت خود را دقیقا به او حتی در برابر شوخی های جنسی اطلاع دهید و به او بگویید که می خواهید این کار متوقف شود . در پایان بگویید که کپی آن برای آینده حفظ خواهد شد .

4- همه موارد مزاحمت جنسی را دقیقا یادداشت کنید و از همه نامه نگاریها کپی نگه دارید .

5- اگر مشکل ادامه یافت ، آن را به مسئولان ذی ربط دانشگاه گزارش دهید . اگر دانشگاه واکنش نشان ندهد ، در آینده مسئول خواهد بود .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه موضوع این قسمت از اسان طب بود. باید دانش جویان مراقب مزاحمتهای جنسی دانشگاه باشند و از صمیمی شدن بیش از حد با جنس مخالف خودداری کنند.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا