یک راه پیشگیری از ایدز را بشناسید

در حال حاضر ایدز هیچ مداوایی ندارد ، بنابراین تنها راه موجود پیشگیری از ایدز است . متاسفانه با افزایش میزان عفونت اچ آی وی مردم در حال عادت کردن به آن هستند و کمتر به آن فکر می کنند . در پیشگیری از ایدز ، یکی از مشکلات این است که اکثر مردم با خود فکر می کنند : من استثنا هستم . بسیاری از افراد فکر می کنند که با پرسیدن از طرف مقابل درباره ی این که ایا ایدز دارد یا نه ، خطر ابتلا به آن را از بین می برند .

استین و همکارانش 1998 در تحقیقات خود متوجه شدند که 40 درصد افراد مبتلا به اچ ای وی که در تحقیقات آنها شرکت کرده بودند به شریک های جنسی خود نمی گویند که این بیماری را دارند . مشکل دیگری نیز وجود دارد که احتمالا قبل آن را حدس زده اید . بسیاری از افراد اچ آی وی – مثبت از موضوع خبر ندارند . بنابراین ممکن است زنی با مردی آمیزش کند که نمی داند اچ آی وی دارد یا نمی داند که چند ماه پیش زنی را صیغه کرده بود که اچ ای وی مثبت بوده است .بنابراین اگر زنی میخواهد با مردی آمیزش کند شریک جنسی او یک نفر نخواهد بود بلکه همه کسانی است که قبلا با ان مرد رابطه داشته اند .

راه پیشگیری از ایدز
راه پیشگیری از ایدز

یک راه پیشگیری از ایدز

استفاده از کاندوم می تواند از سرایت ایدز پیشگیری کند . اما تحقیقات نشان داده است که تنها 5 تا 26 درصد زنان همیشه از آن استفاده می کنند . در فرهنگ ما ، مردم دوست ندارند ، درباره ی استفاده از کاندوم با همسر خود صحبت کنند .

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، مشکل مهم در استفاده از کاندوم این است که به زنان گفته می شود ، به هنگام آمیزش جنسی باید از خود در مقابل ایدز حفاظت کنند ، اما مردان هستند که درباره استفاده یا عدم استفاده آن تصمیم می گیرند .

در اکثر روابط جنسی ، قدرت به یک اندازه میان دو طرف تقسیم نمی شوند و بسیاری از زنان احساس می کنند که در صورت اصرار به استفاده از کاندوم ، با خشونت از سوی طرف مقابل رو به رو خواهند شد .

پیشگیری از ایدز
پیشگیری از ایدز

حتی استفاده مدام از کاندوم نیز نمی تواند پیشگیری ایدز را تضمین کند . زیرا کاندوم ها ممکن است پاره شوند یا لیز خورده و در بیایند . چیزی به نام رابطه جنسی ایمن وجود ندارد ، بلکه بیشتر «رابطه جنسی ایمن تر» وجود دارد . به هر حال استفاده از کاندوم بهتر از استفاده نکردن آن است .

در سطح ملی تلاش برای پیشگیری از ایدز ، باید بر لزوم استفاده از کاندوم تاکید کند ، هر چند استفاده از آن پیشگیری از ایدز را صد در صد تضمین نمی کند . ایالات متحده آمریکا ، در این زمینه ، از بسیاری کشورهای پیشرفته دیگر ، عقب افتاده است .

هر برنامه اجتماعی برای پیشگیری از ایدز باید به ویژگیهای فرهنگی و قومی افراد توجه داشته باشد . مثلا مردان آمریکای لاتینی هستند که اغلب ، درمورد استفاده از کاندوم به هنگام مقاربت جنسی ، تصمیم می گیرند . بنابراین ، اگر برنامه ای تنها برای زنان آمریکای لاتینی طراحی شده باشد ، در عمل بی فایده خواهد بود . اکثر برنامه های اجتماعی به آموزش مهارتهای حل مساله و حل اختلاف از طریق گفتگو می پردازند ، و جزئیات استفاده از کاندوم را به اطلاع افراد می رسانند .

تفاوت HIV و ایدز (AIDS) و راه های پیشگیری از ابتلا

پیشگیری از ایدز
پیشگیری از ایدز

پیشگیری از ایدز روشهای مختلفی دارد. ایذر یا از طریق خون ، اهدای خون ، سرنگ الوده و … منتقل می شود.

ویا میتواند از طریق رابطه جنسی انتقال یابد.

اگر شما نکات امنیتی لازم را رعایت کنید احتمال ابتلای شما به ایدز کاهش خواهد یافت.

منبع :

asanteb

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا