گینویید یا چاقی زنان یعنی چه ؟

در این نوع چاقی  ( گینویید  ) ، اندام های تحتانی بیش ار حد فربه می شوند . این نوع چاقی در هر دوجنس مرد و زن متداول است ، اما زنان بیش تر دچار آن می شوند . چاقی نوع گینویید شبیه به گلابی است ، گوشت در ناحیه شکم ، ران ها ، کپل ها ، و پاها تجمع می یابد . همچنین صورت و گردن تقریبا عادی است به نظر می رسند .

گینویید یا چاقی زنان
گینویید یا چاقی زنان

گینویید یا چاقی زنان

به گزارش مجله پزشکی آسان طب در چنین افرادی ، ممکن است گونه ها حتی لاغر هم باشد ، هنگامی که این افراد پا به سن می گذارند ، همه هیکل شان خمیده می شود و ستون فقرات هرگز عمود و صاف نمی شود . علت این امر سنگینی کپل ها و ران ها ست . اندام های حیاتی چون کلیه ها ، رحم ، روده ها ، مثانه و روده ها تحت تاثیر قرار می گیرند و گاهی عملکرد این اندام ها ، تاثیر مستقیم بر قلب دارد .

در چاقی نوع گینویید یا چاقی زنان که چربی در نواحی کپل ها و ران ها ذخیره می شود ، نه رژیم غذایی و نه تحرک جسمانی به کاهش وزن کمک نمی کند .

سلول های چربی این نواحی ، اسید های چربی را که در سلول های چربی نواحی دیگر به خصوص شکم یافت می شوند ، رها نمی کنند . بنابراین حتی دوچرخه سواری یا روش های دیگر کاهش وزن ، یا حتی رژیم غذایی کمک قابل توجهی نخواهد کرد . اما می توان از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کرد .

وقتی می گوییم  چاقی گینویید به هیچ نوع و طریقی کاهش پذیر نیست ، منظور این است که دیگر هر غذایی را می توان خورد و هیچ تفاوتی نمی کند . کالری های اضافی مصرف شده بر سلول های شکمی تاثیر می گذانرد . سپس اندازه شکم به طرز فاحشی افزایش می باید . درنتیجه خطر ابتلا به بیماری های شدید قلبی افزایش می یابد .

گینویید یا چاقی زنان
گینویید یا چاقی زنان

ترشح شیر ، نجات دهنده زنان در گینویید

در چاقی نوع گینویید اسید چرب موجود در سلول ها ، تنها مغلوب یک نوع فعالیت به نام « ترشح شیر» می شود . این نوع چاقی اغلب در زنان و پس از زایمان یافت می شود . زنان شهر نشین بر خلاف زنان روستایی ، به ندرت به نوزادشان شیر می دهند . اگر هم بدهند ، پس از چند ماه قطع می کنند . آنها بهای سنگینی را بایت از شیر گرفتن نوزادانشان می پردازند .

شیر مادر با ارزش است و برای سلامتی نوزاد بسیار ضروری است . این تاوان سنگین ، همان افتادن در دام چاقی به نام گینویید است .

گینویید یا چاقی زنان

اگر مادر جوانی بخواهد لاغر بماند ، بهتر است به نوزادش شیر دهد . اگر به هر دلیل از زمان شیر دهی اش گذشته بود ، باید از برنامه کاهش وزن به همراه ورزش فراوان و رژیم غذایی استفاده کند ، زیرا این اقدامات سرعت ازدیاد وزن در افراد گینویید را کاهش می دهد . فرد باید صبور باشد و سخت کار کند تا به هدفش ، یعنی کاهش وزن نائل شود و از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کند .

منبع :

asanteb.com

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا