برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا را بشناسید

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا دارای 8 گونه بوده و هم در اپارتمان و هم در ساختمان رشد می کند. نور و دمای آن خیلی مهم نیست. ولی آبیاری آن باید به اندازه باشد مخصوصا در فصول گرم. وگرنه گیاه زود خشک و خراب می شود. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا
برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا

گیاه برگ عبایی

آسپیدیسترا (Aspididtra) متعلق به خانواده سوسن است و دارای تنها هشت گونه از گیاهان همیشه سبز آپارتمانی و گلخانه ای است. آن ها به آسانی داخل آپارتمان و ساختمان رشد نموده و به شرایط آب و هوایی مختلف درون ساختمان مقاوم هستند.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا
برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا چیست ؟

حساسیت خاصی به تغییرات نور و دما ندارند. گونه معروف و متداول آن ها A.elatior است که دارای برگ های سبز تیره ای نیزه ای دراز و جذابی بوده و به صورت گسترده رشد می نمایند. هنگام بلوغ گل های کوچک غیر زینتی فنجان مانندی را تولید می کند. خاک گلدان را از کمپوست غنی انتخاب نموده، خوب آبیاری نمایید به خصوص در تابستان و در نور نسبتا ضعیفی قرار دهید. برای داشتن گیاه بزرگتر آن را هرسال به گلدان بزرگتر و خاک تازه منتقل نمایید. در طول سال هر یک یا دو ماه یک بار به آن کود بدهید.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا
برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا مقاومترین گیاه آپارتمانی و قابل سازش با شرایط آپارتمان است به طوری که گیاه فولادی نام گرفته برگهایی بلند و کشیده شبیه برگ ذرت و الیاف مقاوم و برنگ سبز تیره است و مستقیما از ساقه های زیر زمینی خارج شده واریته ابلق با برگهایی به رنگ سبز و کرم نیز موجود است، اما مقاومت کمتری نسبت به برگ سبز دارد، دارای گلهایی بنفش و گود در خاک گلدان است که جنبه ی زینتی ندارد.

برگ عبایی یا گل آسپیدیسترا چیست ؟

تکثیر برگ عبایی

برای تکثیر گیاه برگ عبایی در بهار ریشه گیاه را تقسیم نمایید و هر قسمت را باجوانه انتهایی وتعدادی برگ در گلدان و خاک تازه قرار داده وآب و غذا بدهید. حشرات و عنکبوت های کوچک ممکن است به گیاه آسیب برسانند و در سطح برگ ها لکه ایجاد نمایند.گاه ممکن است در نتیجه آسیب های فیزیولوژیکی نوک برگ ها قهوه ای شده و شکاف ایجاد نمایند.

برگ عبایی در سال های اخیر بدلیل گرایش فروشگاه های گل و گیاه به استفاده از برگ های زیبایش بسیار در بورس تولید پرورش دهندگان گل و گیاه قرار گرفته لذا با توجه به صرفه اقتصادی اینکه گیاه بصورت گلدانی پرورش یابد عبایی را در گلخانه ها بصورت کرت های بزرگ برای استفاده از برگ هایش پرورش می دهند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا