خواص گل گاو زبان برای بدن انسان

خواص گل گاو زبان برای بدن انسان بسیار متنوع و بی نظیر است . گیاه گل گاو زبان گیاهی  به حالت علفی است  . برگهایش ساده و ساقه های ان شیار دار است . گلهای گیاه گل گاو زبان میتواند به رنگهای سفید ، بنفش  و ابی باشد  . از گل ، سر شاخه و برگهای گل گاوزبان به عنوان دارو استفاده می شود . گیاه گل گاو زبان دارای مالات کلسیم ، نیترات پتاسیم ، منگنز و .. می باشد و دارای لعاب است .

خواص گل گاو زبان چیست ؟

از خواص گل گاو زبان میتوان به موارد مختلفی اشاره کرد . مثلا این گیاه دارای ویتامین c  است .  از ضماد ان برای رفع ورم ها استفاده می شود . همچنین برای درمان التهاب و ورم کلیه از گل گاو زبان استفاده می شود .  برای درمان برونشیت ، سرماخوردگی از گل گاو زبان …. گل گاو زبان ادرار اور است و در ارام کردن اعصاب نقش مهمی دارد . شاید این مهمترین ویژگی گل گاو زبان باشد . گل گاو زبان تصفیه کننده خون است ، عرق اور بوده و کلیه ها را شفا می بخشد . برای رفع سرفه و بی اختیاری ادرار از گل گاو زبان استفاده می شود . برگهای گل گاو زبان را بپزید و مانند اسفناج مصرف کنید . چرا که برای سلامتی شما بسیار مفید است .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

گیاه گل گاو زبان در درمان اختلالات حواس نقش موثری دارد و همچنین باعث نرم شدن شکم و باز شدن کیسه صفرا می شود .

خواص گل گاو زبان

به گزارش اسان طب گل گاو زبان بدلیل خواص فراوانی که دارد مکمل خوبی برای بسیاری از داروها است و میتواند از مصرف حجم زیاد داروهای شیمیایی جلوگیری کند . مثلا از نوع والرین ان  خواص آرام بخش میگیرند و در نتیجه مکمل داروهای ارامبخش است . بنابراین به جای مصرف داروهای ارام بخش به صورت زیاد  گیاه گل گاو زبان را امتحان کنید . خواص ضد درد بودن و آرام بخش بودن گل گاو زبان مشهور است و دردهای عصبی را در بدن انسان تسکین می دهد .  امروزه گل گاو زبان به صورت قرص و شربت هم مصرف می شود . اما جوشانده ان هم میتوان مصرف کرد . به جوشانده ان نبات یا لیمو بزنید تا طعم تلخ ان را خنثی کند وخوش خوراک شود .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

خواص گل گاو زبان برای پوست

جالب است بدانید عصاره برگ گل گاو زبان موجب نرم شدن پوستهای خشک می شود و خارشهای پوستی را برطرف میکند . همچنین جوشانده ان وضعیت مو ، ناخن و پوست را بهبود می بخشد و برای انها بسیار مفید است . کافیست افشره برگ ان را با اب رقیق نموده و بر روی خشکی های یا مکانهایی که میخارد قرار دهید .

خواص گل گاو زبان موضوع این بخش از اسان طب بود. اصلی ترین خواص این گیاه دارایی درمان ضعف اعصاب ، تقویت اعصاب و ارام بخشی است. شما میتوانید هر روز یک لیوان از این دمنوش میل کنید.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا