وعده سحری چه بخوریم و چه نخوریم؟ 4 ویدیو

سحری چه بخوریم ؟ این سوال بسیاری از افرادی است که درماه رمضان روزه می گیرند. سحری در ایام ماه مبارک رمضان یکی از وعده های اصلی است که باید به آن توجه زیادی کرد. در واقع سحری همان ناهار در ایام عادی سال است. هر چه که در ناهار میخوردید سحری بخورید. همچنین میوه و سبزیجات را نیز به سحری اضافه کنید. برخی از افراد میگویند سحری نمیخوریم تا چاق نشویم. ولی این کار کاملا اشتباه است، شما اگر به همان مقدار که ناهار میخوردید سحری بخورید چاق نمی شوید.

1. توصیه‌هایی در مورد سحری در ماه رمضان

 

2. نکاتی در خصوص تغذیه در ماه مبارک رمضان

 

3. تغذیه درست در ماه مبارک رمضان

 

4. در ماه مبارک رمضان حتما سحری بخورید!!

 

در سحری چه بخوریم ؟؟؟؟

در سحر میتوانید 2-3 تکه نان و پنیر و خرما میل کنید. نان سنگک بهترین گزینه است. این نوع غذا بسیار سبک و پرانرژی هست. گردو را هم میتوانید به آن اضافه کنید.

همچنین یک تکه مرغ یا ماهی به همراه یک بشقاب بزرگ سالاد کاهو گزینه مناسبی است. البته برنج هم میتوانید در کنار ان مصرف کنید. ولی کسانی که قبل از رمضان در وعده ناهار برنج نمیخوردند میتوانند سحر هم اینکار را نکنند.

سحری چه بخوریم

سحری چه بخوریم ؟ حلیمی که دارای گوشت باشد هم وعده مناسبی است. چون پروتئین لازم را دارد.

در وعده سحری هرگز از نمک و چربی زیاد استفاده نکنید. چون نه تنها باعث چاقی می شود بلکه عطش شما را در طول روز زیادتر می کند. به گزارش آسان طب مواد قندی و کربوهیدرات ها هم همین کار را می کنند. سعی کنید مواد قندی را به مقدار متعادل در افطار استفاده کنید.

باز هم تاکید میکنیم سحری همان ناهار است. پس اگر همان مقدار برنج یا نانی که در ناهار میخورید را در سحری بخورید، مانعی ندارد. خوردن سالاد در سحر بسیار مفید است و میتواند آب بدن مورد نیازتان را تامین کند. البته سعی کنید به جای سس از آبلیمو یا روغن زیتون استفاده کنید.

سحری چه بخوریم

بسیاری از افراد میگویند ما سحر میلی به غذا نداریم. سحری چه بخوریم ؟ چاره اینست که به جای یک وعده غذایی حجیم یک وعده غذای کم حجم اما پرکالری استفاده کنید. حلیم یکی از بهترین گزینه هاست. همچنین خوردن لبنیات یا میوه های مناسب قبل از خوردن سحری میتواند در باز کردن اشتها به شما کمک کند.

فست فودها را در سحر نخورید. چون به شدت شما را در طی روز تشنه میکند.

آب را با کمی ابلیموی تازه طعم دار کنیدو میل کنید. آب از همه ی نوشیدنی ها برای سحر بهتر است.

نوشابه های گاز دار نخورید. چون نه تنها تشنگی را برطرف نمی کند بلکه به دلیل ادرار آور بودن آب بیشتری از بدنتان را دفع می کند.

در وعده سحر سیر و پیاز نخورید. چون طی روز دهانتان بوی اینها را میدهد و شما نمیتوانید کاری بکنید.

خوردن میوه، سبزیجات و لبنیات در سحری بسیار توصیه شده است و در تشنه نشدن و گرسنه نشدن شما موثر است.

گردآورنده : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا