درمان گیاهی تنگی نفس و حس خفگی

درمان گیاهی تنگی نفس با آب پیاز خام انجام می شود. بیماری تنگی نفس یکی از بیماری های مهمی است که بسیاری از افراد به ان مبتلا هستند.  برخی از افراد داروهای شیمیایی استفاده نمیکنند. در این مقاله به درمان گیاهی تنگی نفس با داروهای گیاهی اشاره میکنیم. یکی از داروهای گیاهی مهم برای تنگی نفس گل گاو زبان است که خاصیت ارامبخشی دارد و علایم سرماخوردگی را نیز درمان میکند. به طور میانگین میتوانید چهار گرم در روز مصرف کنید.

درمان گیاهی تنگی نفس

درمان گیاهی تنگی نفس

برای درمان گیاهی تنگی نفس از اسطوخودوس استفاده کنید. همچنین بخور و استشمام آب جوشانده بادرنجوبویه برای درمان گیاهی تنگی نفس بسیار موثر است. گل های مینا را دم کنید و بخورید. متوانید حدود 35 گرم دانه اسفند را با 140 گرم آب جوشانده و بعد از صاف کردن 100 گرم عسل و 70 گرم روغن کنجد به ان اضافه کنید. این ترکیب را تا یک ماه بخورید.

برای درمان گیاهی تنگی نفس گل پیچک امین دوله را  قبل از اینکه بشکفد چیده و در سایه خشک کنید. سپس دم کنید (هشت در هزار). روزی دو فنجان میل کنید.

برای درمان تنگی نفس جوشانده گل گاو زبان میل کنید. از دیگر مواردی که برای درمان گیاهی تنگی استفاده می شود میتوان به دم کزده زنبق ، مخلوط برگ بو و عسل مانند معجون ، سندروس ، دم کرده گلهای حلبوب ، پرسیاوشان ،تخم کاسنی ، سس ، ترکیب تره در آش جو ، آب زرشک و آب سیب و نصف هرکدام آب لیمو ، گرد ریشه ریواس و … اشاره کرد.

درمان گیاهی تنگی نفس

درمان تنگی نفس با داروهای گیاهی

درمان گیاهی تنگی با ضماد کاسنی و آردجو بر روی قفسه سینه امکانپذیر است . تره فرنگی ، شلغم ، غسل آویشن شیرازی ، سیرترشی هفت ساله ، شیرین بیان  و دانه های تاجریزی برای درمان تنگی نفس سفارش شده است .

همچنین پیاز مصرف کنید. پیاز دارای مواد گوگردی است که مجاری تنفسی را ضدعفونی خواهد کرد. پس در درمان تنگی نفس نقش مهمی دارد. برای درمان گیاهی تنگی از جوشانده درمنه یا جوشانده فراسیون – انجیر و عسل  استفاده کنید. مربای به برای درمان تنگی نفس بسیار مفید است. همچنین میتوانید برای درمان گیاهی تنگی از سیب ، کرفس یا گزنه استفاده کنید.

 ریواس معده را تقویت میکند و تنگی نفس را درمان میکند . البالوی تلخ قوه پنجگانه را تقویت کرده و تنگی نفس را برطرف میکند . عصاره به یا عصاره ریحان و همچنین شیر بادام شیرین برای تنگی نفس سفارش شده است .

موارد دیگر برای درمان گیاهی تنگی نفس

برای درمان گیاهی تنگی آب پیاز و آب لیمو را ترکیب کرده و میل کنید. همچنین مخلوط آب شلغم – آب کرفس و آب هویج برای درمان تنگی نفس بسیار تاثیر گذار است . مرزه پخته و انجیر استفاده کنید.

مویز بدون هسته و گل گاو زبان و خرمای سبز را با هم میل کنید.  به گزارش آسان طب جوشانده بومادران برای درمان گیاهی تنگی بسیار مفید است. جوشانده تریاک سیاه یا نوشدارو نیز مفید است. شوید برای درمان تنگی نفس سفارش شده است . میوه انبه و میوه توت فرنگی ا فراموش نکنید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا