زیبایی پوست با عسل و ماسک جادویی

زیبایی پوست با عسل از زمانهای قدیم به اثبات رسیده است . عسل دارای خاصیت مرطوب کنندگی و تقویتی است . بنابراین در اکثر کرم ها استفاده می شود . از عسل برای ساخت مواد دارویی با قرار دادن مستقیم آن بر روی زخم، درمان دردها و زخم های بالینی، زخم معده، زخم واریس و سوختگی استفاده می شود . استفاده از عسل بدن را در برابر عفونت و ترمیم بافت مقاوم  میکند . عسل سرعت ترمیم زخم را بهبود می بخشد .

راه زیبایی پوست با عسل

عسل طبیعی به مقاومت بدن در برابر عفونت و ترمیم بافت کمک می کند، موجب تسریع سرعت ترمیم زخم می گردد. اگر دستتان سوخته و تاول زده عسل روی ان بمالید. این کار باعث می شود سطح تاول محدوتر شود . یکی از راههای زیبایی پوست با عسل و تمیز‌کننده روزانه صورت تهیه ماسک جادویی عسل است . برای تهیه این ماسک مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل با پودر شیر بدست اورید . برای تمیز کردن ارایش و همچنین پاکی صورت از این ماسک استفاده کنید .

اگر میخواهید موهای براق و درخشانی داشته باشید مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل به همراه آبلیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم را ساخته و بر روی موهایتان بگذارید. ( طرز انجام مانیکور فرانسوی )

همچنین اگر میخواهید موهای نرمی داشته باشید ، یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپخوری روغن زیتون را با یکدیگر ترکیب کرده و وبه موهایتان بمالید. این مواد را روی موهایتان بگذارید و رویش پلاستیک بکشید. بعد از سی دقیقه موهایتان را با شامپو حسابی بشویید . میتوانید عسل تنها را به عنوان ماسک روی صورتتان بزنید. اجازه دهید کاملا عسل روی صورتتان خشک شود . وقتی خشک شد ان را به اب ولرم بشویید . ( زیبایی پوست با عسل )

برای داشتن پوست روشن میتوانید حمام عسل داشته باشید . به این ترتیب  که شیشه ای عسل همراه خود  به حمام ببرید و به کل پوستتان بزنید . به گزارش آسان طب اجازه دهید عسل حسابی خشک شود . سپس ان را با اب گرم بشویید. این کار باعث رطوبت، نرمی و روشنی پوست شما می شود . زیبایی پوست با عسل به سرعت انجام می شود .  برای این کار باید یک قاشق چای خوری عسل به همراه کمی پودر بادام را در کف دستان مخلوط کنید و روی صورتتان بمالید . پس از مدتی آن را با اب گرم بشویید .

‫2/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا