ترفندهای برای مراقبت از ناخن ها

مراقبت از ناخن ها یکی از دغدغه های اصلی افراد مخصوصا دختران جوان است . ناخن در زیبایی تاثیر زیادی دارد . تا جایی که میتوانید باید از ان مراقبت کنید و به زیبایی ان برسید . ناخن ها هم مانند پوست و مو اسیب پذیرند و نیاز به تقویت و مراقبت دارند . در این مقاله ترفندهایی برای مراقبت از ناخن ها بیان میکنیم :

برای مراقبت از ناخن ها هیچ وقت کوتیکول ناخن را کوتاه نکنید یا نبرید .

کوتیکول همان  قاعده ناخن یا پوست بسیار نازک ناخن است که دائما در حال رشد بوده و به عنوان محفاظ ناخن ها در برابر نفوذ باکتری ها شناخته شده است. هرگز برای بلندتر دیده شدن ناخن هایتان کوتیکول ناخن را کوتاه نکنید یا نبرید . چون به سلامت ناخن هایتان صدمه میزند .

بریدین کوتیکول باعث میشود که ناخنها براحتی رشد نکنند ، نرم و شکننده باشند ، ظاهری گود پیدا کنند و در معرض ورود باکتری و قارچ قرار بگیرند . اگر خیلی برایتان مهم است که ناخن هایتان بلند دیده شود سعی کنید ان را با ابزارهای خاص مانیکور به عقب برانید . نه اینکه ان را ببرید و کوتاه کنید . در ضمن برای مراقبت از ناخن ها هر روز به کوتیکول ناخن کرم مرطوب کننده بزنید .

برای مراقبت از ناخن ها لازم نیست انها را زیاد در اب نگه دارید

اکثر خانم های خانه دار مدام دستشان در اب است . به گزارش آسان طب ،برخی از زنان شاغل هم به خاطر نوع کارشان دستشان را زیاد می شویند . اما باید بدانید که خیس شدن زیاد ناخن باعث اسیب پذیر شدن ان می شود . اگر دستتان زیاد خیس می شود سعی کنید مدام با کرم مرطوب کننده ناخن هایتان را چرب کنید . سعی کنید به جای صابون از ژل های شست شوی دست استفاده کنید .

برای مراقبت از ناخن ها به ترکیب های شیمیایی دست نزنید

برای مراقبت از ناخن ها تا جایی که میتوانید به مواد شوینده دست نزنید. به گزارش آسان طب تماس مستقیم و مدام با شوینده ها و موادشیمیایی سبب آسیب پذیری و شکنندگی ناخن ها خواهد شد. همچنین مانع رشد مناسب انها می شود. استفاده ازدستکش را در هنگام نظافت منزل، باغبانی و استفاده از شوینده ها و محصولات شیمیایی فراموش نکنید.

سرما به ناخن ها اسیب میزند

سعی کنید در فصل های سرد حتما دستکش استفاده کنید. چون مویرگ های بسیار ریز در انتهاهای بدن (انگشتان دست و پا) دچار اسپاسم خواهند شد و گردش خون به خوبی انجام داده نمی شود. در نتیجه رشد ناخن ها به خوبی انجام نمی شود . همچنین ممکن است ناخن هایتان بشکنند .

لاک زدن زیاد خوب نیست

لاک زدن زیاد برای ناخن ها خوب نیست . مخصوصا برای خانم هایی که  ناخن های شکننده و حساس تری دارند. از معایب لاک ها میتوان به خشکی ناخن ها ، شکنندگی انها ، حساس شدن و زد شدن انها اشاره کرد . اگر خیلی به لاک علاقه مندید، قبل از لاک زدن از پایه لاک استفاده کنید. همچینن یادتان باشد زیاده روی در مانیکور کردن ناخن ها به انها اسیب میرساند .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا