کاهش اضطراب با داروهای گیاهی در منزل

اضطراب یا استرس مشکلی شایع است که بسیاری از افراد دچار ان هستند و به هر دلیل کوچکی از اتفاقات اینده یا مسائل دیگر میترسند. درمان اضطراب و کاهش اضطراب راهکارهای گوناگونی دارد. سعی کنید در اولین مرحله از داروهای گیاهی استفاده کنید. اگر بعد از مدتی فایده نداشت سراغ روانپزشک بروید. چون استرس بیش از حد بیماریهای روحی و روانی زیادی را در پی دارد.

این را بدانید که کسی که استرس میگیرد یعنی به قدرت و عدالت و حکمت خدا یقین ندارد. وگرنه اگر میدانستیم اگر ما تلاش کنیم و به خدا توکل کنیم حتما به هدفمان میرسیم مگر به ضرر ما باشد ، دیگر هیچ دلهره ای نداشتیم.

کاهش اضطراب با گل ساعتی

کاهش اضطراب و درمان اضطراب

برای درمان اضطراب و کاهش اضطراب از گیاه گل ساعتی استفاده کنید. البته این گیاه عوارضی هم دارد . مانند : حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه و افزایش ضربان قلب . همچنین لازم به ذکر است که ایمنی مصرف این گیاه برای  زنان باردار، کودکان و یا بیماران مبتلا به مشکلات کلیه و کبد هنوز ثابت نشده است.

کاهش اضطراب با  کار با بدن

کاهش اضطراب و درمان اضطراب

به گزارش آسان طب برای کاهش استرس، بهبود اوضاع خواب و از بین بردن فشار ماهیچه‌ها از ماساژ درمانی و دیگر تمرینات بدن  استفاده کنید. ماساژ اندام های مختلف موجب ارامش و رفع استرس خواهد شد. همچنین حمام اب داغ هم مفید است.

کاهش اضطراب با  تکنیک های ذهن و بدن

کاهش اضطراب و درمان اضطراب

تمرینات تنفسی ذهن/بدن، تمرینات فیزیکی، یوگا، تای چای، مدیتیشن و تمرینات دیگر برای کاهش تشویش و استرس استفاده می‌شوند. تمرین‌های متفاوت را امتحان کرده و ببینید کدام روال می‌تواند با اوضاع به‌هم‌ریخته ی شما تناسب داشته باشد.

کاهش اضطراب با سنبل‌الطیب

کاهش اضطراب و درمان اضطراب

برای کاهش اضطراب و استرس و درمان بی خوابی از گیاه سنبل الطیب استفاده کنید. این گیاه در بیماران دچار تشویش استفاده می‌شود. این نکته را هم یاداوری میکنیم که سنبل‌الطیب باید یک ساعت قبل از خواب مصرف شود. همچنین دو یا سه هفته بعد اثرش را میبینید. نباید برای بیش از سه ماه از این گیاه استفاده کرد. از عوارض سنبل‌الطیب میتوان به سردرد، سرگیجه، سوءهاضمه و تپش قلب اشاره کرد.

کاهش اضطراب با رایحه درمانی

کاهش اضطراب و درمان اضطراب

رایحه درمانی هم برای درمان اضطراب و کاهش اضطراب توصیه می شود. روغن‌های گیاهی می‌توانند به آب وان اضافه‌شده یا برای روغن ماساژ مصرف شوند. این روغن‌ها برای فشارهای عصبی و استرس استفاده می‌شوند.

از جمله عصاره ها یا روغنهای گیاهی برای رایحه درمانی میتوان به ترنج، سرو، گل شمعدانی، اسطوخودوس، یاسمن، رز، چوب صندل و شکوفه‌ی پرتقال اشاره کرد.

امیدواریم از این بخش از اسان طب هم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا