الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی زنانه ی آفرودیت

آفرودیت یکی از شخصیت های زن یونان است که دارای زیبایی و جمال و نیروی جنسی و شور جنسی بوده و زنی جذاب است. او می تواند زیبایی درون خود را نشان دهد. زنانی که شخصیت آفرودیت را دارند با شور و نشاط درونی زندگی میکنند، با دیگران ارتباط داشته و از همنشینی با آنان لذت می برند. آفرودیت ها همواره عاشق زندگی بوده و هیچ وقت نسبت به زندگی دلسرد نمی شوند. در این بخش از مجله آسان طب درباره این شخصیت اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

آفرودیت کیست
آفرودیت کیست

آفرودیت کیست ؟

به انرژی زنانه ی وجود انسان، علی الخصوص زنان که مربوط به زیبایی و جمال و نیروی جنسی و شور جنسی می شود، آفرودیت می گویند.

این انرژی از نیروی جنسی نشات گرفته و به شور جنسی ختم می گردد. شور جنسی به کنشی اطلاق می گردد که فارغ از غریزه ی انسانی است و شکلی متعالی از یک حس صرفا جسمانی می باشد.
آفرودیت به یک زن کمک می کند تا جذاب باشد. به او قدرت می دهد تا زیبایی درون خود را نشان دهد.

به گزارش آسان طب آفرودیت صرفا مربوط به زیبایی ظاهری نمی گردد و بیشتر مربوط به سیرت زیبا می باشد که درون یک زن جریان می گیرد و خود نمایی می کند.

آفرودیت کیست
آفرودیت کیست

ویژگیهای شخصیت زن آفرودیت

در افرادی که این کهن الگو حضور فعال دارد، شور و شوق زندگی موج می زند. این افراد را همیشه با شور و نشاط درونی و در تعامل با زندگی می بینید و آنها از ارتباط با دیگران لذت می برند.
آفرودیت ها همواره عاشق زندگی و همه ابعاد و ظواهر و قسمتهای مختلف آن هستند و هیچگاه نسبت به زندگی دلسرد نشده و همیشه تمایل به ادامه آن، بازآفرینی و خلاقیتی در این زمینه دارند. حتی برای انجام کارهای به ظاهر تکراری، از خود خلاقیت داشته و هر بار طوری رفتار می کنند که انگار بار اولی است که می خواهند آن را انجام دهند.

در انتخاب پوشش و حتی انتخاب رنگ برای وسایل خانه رنگهای خالص و شاد و زنده را انتخاب می کنند و اگر هر چیزی با این رنگهای خالص و پرنور و پر رنگ باشد، آن را انتخاب می کنند.

آفرودیت ها در مهمانیها همیشه مرکز توجه هستند و همواره خودشان و دیگران از همنشینی با یکدیگر لذت می برند. زنان آفرودیت معمولا زنانی ساده رو و یا کم آرایش، اما جذاب و دوست داشتنی هستند که این سادگی ذره ای از جذابیت آنها کم نمی کند و حتی در بعضی موارد انسانها شیفته همین سادگی در کنار جذابیتشان می شوند.

آنها با خودشان و بدنشان کامل هستند و خودشان را همانطور که هستند می پذیرند و به خود عشق می دهند. هیچ وقت از خود ایراد نمی گیرند و همیشه خودشان را تحسین می کنند. به همین دلیل هم هست که دیگران هم آنان را همیشه کامل می بینند. حتی زمانهایی که در خانه هستند، برای خود و برای لذت بردن خود، همواره مرتب و منظم و آراسته و سرحال و تازه هستند. به طوری که اگر فردی به صورت اتفاقی به خانه آنها وارد شود فکر می کند منتظر میهمان مهمی بوده و یا در حال رفتن به میهمانی هستند.

روح آفرودیت ها آنها همواره جوان، شاد، شاداب و سرخوش است و همانند کودکی آزاد و رها. تصورشان از خود این است که در هر سنی و در حال و احوالی و در هر کجا و تحت هر شرایطی قرار بگیرند، روح آنها همواره همین حالت شادابی و جوانی و سرخوشی خود را حفظ می کند.

آفرودیت خدابانوی خلاقیت نیز هست. تمام زیبایی ظاهری زن که به نوعی به پوشش، آرایش و یا محیط پیرامونش مربوط می شود به خلاقیت آفرودیت ربط دارد. همینطور شعر، نقاشی و هنر.

آفرودیت خوش زبان است، روابط متعدد و سطحی زیادی دارد. عشاق زیادی هم دور و برش می پلکند. او برعکس هرا به کسی پایبند نیست. او را با رنج پای کسی ایستادن میانه ای نیست.

آفرودیت ها هرا کٌش هستند. یعنی هرا در مجاورت با آفرودیت برای رابطه زناشویی خود احساس خطر شدید می کند (نگران اینکه مبادا شوهرش عاشق او شود، همسرش را رها کرده و با وی ارتباط برقرار کند). در حالی که آفرودیت ناخواسته این حس را به اطرافیان می دهد و این دیگران هستند که شیفته آفرودیت می شوند و او کاری برای جلب توجه و یا نظر کسی نمی کند.

انرژی و مجموعه رفتارهای آفرودیت در سه حوزه سر، احساسات و غرایز، درون و روح فعال است و اعمال او در تعادل و هماهنگی با این سه حوزه انجام می شود. همین مساله باعث می شود که افراد با صفات و رفتارهای متفاوت به سمت آفرودیت مجذوب و کشیده شوند. آفرودیت فردی جذاب، بی نقص و زیبا و خلاصه منتهای هرچه که فکرش را بکنید، است که باعث تمایل افراد به رابطه با او می شود.

خودنمایی ویژگی آفرودیت است. وقتی آفرودیت وارد مکانی می شود بی اختیار از خود انرژی ای ساتع می کند که چشم همه به دنبال او می چرخد. این به خاطر جذابیت ذاتی و میل درونی او به خودنمایی است و این همان نکته ای ست که باعث می شود زنهای دیگر چشم دیدن او را نداشته باشند. به خصوص زنهایی که هرا ی بالایی دارند و می بینند چشم شوهرشان دنبال آفرودیت می چرخد، عصبانی می شوند و به هر طریقی سعی در ضایع کردن این الهه زیبا می کنند و البته در بعضی جاها هرا سعی دارد برای جلب توجه همسرش از آفرودیت تقلید کند.

آتنا هم از او خوشش نمی آید. به نظر آتنا آفرودیت سطحی و غیر قابل قبول است. آرتمیس هم از اینکه او با امتیاز زیبایی خود سعی دارد توجه مردان را جلب کند و با این کار به زن بودن توهین می کند، از او خوشش نمی آید. ولی واقعیت چیز دیگری است.

آفرودیت بدون اینکه بداند خودنمایی می کند و در واقع ذات آفرودیتی او جذاب است و او حتی دلیل عصبانیت دیگران را درک نمی کند. آفرودیت نمی فهمد دیگران چرا او را دوست ندارند. در واقع برایش زیاد مهم هم نیست. اما گاهی از اینکه همه جا مورد بدبینی قرار می گیرد، احساس خوبی ندارد. در واقع او باید بداند که دلیل عمده حس بدی که دیگران نسبت به وی دارند حسادت است.

در یک جامعه بدوی، این بخش زیبایی و ضروری زن، خرج آرایشگاه ها و زنگ تفریح مردان می شود و به بیراهه می رود و در یک جامعه فرهیخته و بالغ، بخش جذاب زنانه خرج رشد، زیباسازی کشور و تحکیم بنیان خانواده می شود، چرا که آفرودیت ها درک لطیفی از زندگی دارند و اگر نباشند زیبایی خاصی در دنیا محقق نمی شود

تمرینات عملی برای رشد کهن الگوی آفرودیت

در زمان بازی و شادی و همراهی با همسالانت احساس این را داشته باش که داری به آنها از حضور خود لذت می بخشی.

همواره از تماشای بلندمدت و طولانی خود در آینه و از هماهنگی ها و زیباییهای موجود در صورتت لذت ببر و با تمرین میمیک های مختلف صورت آنها را در خود رشد بده.

زمانهایی که در خانه تنها هستی، ساعتهای متمادی با خود، آینه و انواع لباسها و حتی بی لباس جلوی آینه قدی و یا حتی آینه کوچکی سرگرم باش و با ایجاد و خلق انواع و اقسام مختلف ترکیبات لباسها، فیگورها و حالات بدنی و صورتی و کلامی، خود را به طور کامل برانداز کن و لذت ببر.

از همه وجودت و تمامیت آن راضی و خوشحال و خشنود باش و ایمان داشته باش که هر کسی همان گونه که خلق می گردد، بهترین و کاملترین و ارجح ترین خودش در آن لحظه است و هر گونه تغییری در آن، تعادل او را برهم می زند.

در هر جایگاهی که هستی و در حال انجام هر عمل و رفتاری، همواره از خود خلاقیت و نوآوری به خرج داده و هیچ کاری را حتی کارهایی که به ظاهر تکراری هستند هر مرتبه به همان صورت قبل انجام نده و از آن لذت ببر.

همواره عاشق زندگی و همه ابعاد و ظواهر و قسمتهای مختلف آن بوده و هیچگاه نسبت به زندگی دلسرد نشو و همیشه تمایل به ادامه آن، بازآفرینی و خلاقیتی در این زمینه داشته باش.

زمانی که تندیسی از یک بدن و یا نقاشی از یک مدل نقاشی را می بینی، احساس کن که این بدن متعلق به خود توست که نگارگری شده یا از آن پیکر تراشیده اند، چون تناسب و زیبایی های اندام تو نیز به همین صورت است.

سبد میوه خانه ات را بسیار زیبا و با سلیقه و با میوه های تازه چیده و از تدارکات آن شامل خرید، شستشو، تمیز، خشک کردن و نیز چیدن با سلیقه آنها در ظرف مربوطه و تماشای آن همه زیبایی و همچنین خوردن آنها لذت بسیار زیادی برده و احساس کن که با خوردن میوه های تازه و خوش آب و رنگ و آبدار همه این خصوصیات به تو منتقل می گردد.

روح خود را همواره جوان، شاد، شاداب و سرخوش بدان که همانند کودکی آزاد و رهاست و تصورت از خودت این باشد که در هر سنی و در حال و احوالی و در هر کجا و تحت هر شرایطی قرار بگیری، روحت همواره همین حالت خود را حفظ کرده و این گونه زندگی کن.

زیبایی، تناسب اندام، شیک بودن، مرتب و تمیز و خوشبو بودن افراد و همچنین داشتن موهای تازه و شاداب و سرحال و سالمی که به آنها به اندازه کافی رسیدگی شده و پوست تازه و آبدار هر کسی را، چه در مورد خودت و چه دیگران، چه افراد همجنس و چه از جنس مخالف را دیده و تحسین کن.

همواره از زیبایی های بدن، صورت و وجودت لذت ببر و حتی اگر کسی با هر قسمت بدن، حالات، رفتارها و لباسهایت مساله داشته باشد مهم این است که تو خود از همه آنها راضی باشی و از همه آنها لذت ببری.

با بدنت ارتباط بسیار نزدیک، صمیمی و خوبی داشته و هر آنچه را که برای سلامتیت مفید بوده را خورده و استفاده کن و هر آنچه که برایت مضر بوده و پذیرای آن نیستی را مصرف نکن و از این بابت در تعادل تغذیه ای کامل به سر ببر.

همواره دلی شاد و لبی خندان و وجودی سرشار از عشق و شادی داشته و زندگی را با تمام ابعاد و زوایا و قسمتهای آن زیبا، دوست داشتنی، لذت بخش و گوارا دانسته و بدان که هیچ چیزی در دنیا ارزش این را ندارد که از شادیت بکاهد یا به خاطر آن خود را ناراحت کرده و غصه بخوری.

منظره معاشقه کبوتران و یا رفتارهای شاد و پر هیجان مرغهای عشق و قوهایی که با آرامش و زیبایی و وقار به صورت منقار در منقار در سطح آرام دریاچه ای با هم معاشقه می کنند را دیده و از آن با تمام وجود لذت ببر.

همیشه عاشق زندگی، ادامه و تداوم آن و ایجاد جلوه های ویژه و نو در آن باش.

حتی زمانهایی که در خانه هستی برای خودت و برای لذت بردن خود از وجودت و احساسی که به تو می دهد، همواره مرتب و منظم و آراسته و سرحال و تازه بوده که اگر به صورت اتفاقی کسی به خانه ات وارد شود فکر کند منتظر میهمان مهمی بوده ای و یا در حال رفتن به میهمانی هستی و آمادگیت و رسیدگی به سر و وضعت تا این حد باشد.

سعی کن هنر و هنرمندان را فهمیده و زیباییها، هماهنگی ها و هارمونی نهفته در یک اثر هنری بسیار برایت جالب توجه و هیجان انگیز بوده و روحت را تغذیه نماید.

همواره انتخابگر زندگیت و کلیه ابعاد و زوایای مختلف و گوناگون آن و آنچه در پیرامونت اتفاق می افتد، باش و به هیچ وجه حاضر نباش که تحت اغواگری ها و یا زور و فشار و یا هر آنچه که بخواهد تو را کنترل نماید با کسی ارتباط برقرار کرده و تعامل ایجاد کنی.

همواره احساس مروارید داخل صدف را داشته باش و در تصورت هنگامی که وارد جایی می شوی و یا برای اولین بار کسی را می بینی این باشد که صدفی باز می شود و به صورت شعف انگیز و طرب آلودی مرواریدی درشت و زیبا و متعادل و براق و سفید خود را نشان می دهد.

همواره میل به آفرینش، خلاقیت و باز آفرینی هر چیزی در حوزه اطرافت را داشته باش و هر چیزی که مانع رشد، تحول، متنوع و متغیر بودنت می شود را کنار گذاشته و با تمام وجودت در راستای اینطور زندگی کردن کوشا و فعال باش.

رنگهای خالص، شاد و زنده را انتخاب کن و نسبت به هر چیزی به رنگهای خالص و پرنور و پر رنگ، حس خوبی داشته باش و با آنها ارتباط خوبی برقرار کن و همواره ترجیحت انتخاب این گونه رنگها باشد.

سعی کن از موهایت در راستای اغواگری و دلبری و جلب توجه دیگران و حتی لذت بردن خودت استفاده کنی و توجه داشته باش که موهایت تا چه حد انرژیهای تو را با خود به همراه دارند، از آن در راستای پرتو افشانی استفاده کرده و از بوییدن و نوازش آنها لذت ببر.

همواره پر انرژی، سرحال، قبراق، سرزنده و با نشاط باش تا خستگی و خمودگی، بی حالی و افسردگی به تو راه نداشته باشد.

سعی کن لذت بردن و عاشق بودن و زیبایی سه عنصر مهم تاثیرگذار و تعیین کننده در زندگیت باشند و کلیه امور و مقدرات زندگیت را بر این اساس تنظیم و هماهنگ کرده و به این طریق از زندگی خود رضایت کامل داشته و خوشحال باش.

پس از خروج از هر ارتباطی، آن فرد برای تو تمام شود و کلا جمله از دل برود هر آن که از دیده رود را به یاد داشته باش و اعتماد داشته باش زمانی که شخصی نیست و ارتباطی زنده و پویا و فعال نیست لزومی ندارد که با یاد، خاطره و توهم آن شخص وقت خود را بی حاصل تلف کرده و اختصاص این وقت به خودت واجب تر و ضروری تر بوده و یا با فرد دیگری آن را سهیم شو.

رقص و رقصیدن را همانند نفس کشیدن برای خود ضروری و لازم دانسته و گاه و بی گاه، با دلیل و بدون دلیل و به هر مدتی هر چند ساعت یکبار به تخلیه و متعادل سازی انرژیهای خود به این وسیله اقدام کن که این موضوع حتما در زندگیت سهم تعیین کننده ای خواهد داشت.

هرگز احساس گناه نکن و در عین حال نسبت به هیچ اتفاق و یا واقعه ای بی خیال و بی تفاوت نباش. چون هر چه که برای تو و در پیرامون تو وجود دارد و اتفاق می افتد ناشی از انتخابهای خودت بوده و تو خود انتخابگر آنها هستی، همواره آنها را ارج نهاده و برایشان ارزش و احترام ویژه و خاصی قائل باش.

همواره جلوی آینه با خود حرف زده و نحوه بیان زیباتر و شیواتر و کاملتر کلمات و عبارات و جملات، خصوصا آنهایی که فرم و حالت زیبایی به صورتت می دهند را تمرین کرده و راههای بهتری را برای بیان خود ابداع کن.

هنگام حمام کردن احساس کن که بهترین حمام کننده دنیا، بهترین آدم دنیا را به حمام برده و قصد دارد که با ارائه بهترین و زیباترین و لذت بخش ترین و هیجان انگیزترین شستشوی دنیا او را از خودش خشنود گردانده و از خودت به خاطر حمام کردن لذت ببر.

همواره در تنهایی اشعار، تصنیف ها، غزلیات و یا قطعه های اجرا شده توسط خوانندگان را با خود زمزمه کن.

‫4/5 ‏‫(3 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا