ختنه مردان ، فواید ختنه و علت ختینه

ختنه کردن یکی از اعمالی است که همه پسران مسلمان باید ان را انجام دهد. با این کار پوست نوک آلت تناسلی پسران را طی یک عمل جراحی سریع میکنند. حال در این بخش از آسان طب میخواهیم درباره علت ختنه و فواید ختنه اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره کافی را ببرید.

فواید ختنه کردن

علت ختنه کردن یا علت ختینه کردن چیست ؟

شاید سوال برخی از شما این باشد که اگر خداوند متعال نمی خواست که مردان “پوست ختنه گاه” داشته باشند، پس چرا آن را خلق کرد؟ (که در اثر ختنه کردن می بایست پوست دور آلت برداشته شود.)

اگر بخواهیم به صورت خلاصه پاسخ دهیم باید بگوییم که آلت تناسلی مردان برای حفاظت از بیماری ها و .. در رحم مادر باید پوسته داشته باشد و به همان اندازه برای سلامتی بدن بعد از خروج از رحم مادر تا قبل از سن بلوغ و ازدواج باید این پوسته برداشته شود.

به گزارش آسان طب از مهمترین فواید ختنه مردان میتوان به پیشگیری از ابتلای نوزادان و شیرخواران به عفونت‌های دستگاه ادراری ،جلو گیری از ابتلا به سرطان، پیشگیری از ایدز و…اشاره کرد .

درباره علت آفرینش این عضو باید بگوییم وجود این عضو در قبل از تولد نوزاد موجب حفظ آن قسمت از جنین خواهد شد. اگرچه پس از تولد مانند بند ناف بچه عضو اضافی است و باید بریده شود.

فواید ختنه کردن

فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن چیست ؟

برخی از فواید ختینه کردن عبارت است از :

۱- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن پیشگیری از انتقال ایدز :

به گزارش آسان طب یک فایده ختنه به خصوص در این دوره ، پیشگیری از بیماریهای آمیزشی است. ختینه موجب کاهش خطر انتقال ویروس ایدز (HIV) هنگام رابطه جنسیبه میزان قابل توجهی (پنجاه تا شصت درصد) میگردد. به عبارت دیگر مردی که ختنه شده باشد در رابطه جنسی با زنی که اچ‌آی‌وی دارد کمتر دچار آلودگی به ویروس می شود.

به همین دلیل هم هست که مرکز پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های آمریکا ختنه را یکی از راههای موثر در کاهش انتقال ویروس ایدز بخصوص در مردان غیر همجنسگرا می‌داند.

۲- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش تبخال تناسلی :

کاهش تبخال تناسلی یکی دیگر از فواید ختینه کردن است . این عمل خطر آلودگی به تبخال تناسلی را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش میدهد.

همچنین موجب کاهش خطر آلوده شدن به گونه‌های خطرناک ویروس پاپیلومای انسانی و سرطان حدود سی درصد میگردد.

۳- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش انتقال عفونتهای آمیزشی :

به گزارش آسان طب این عمل احتمال انتقال ویروس ایدز از مرد به زن را کم نمی‌کند اما موجب کاهش خطر ابتلای زنان به دیگر عفونت‌های آمیزشی مثل واژینوز باکتریایی، تریکومونا و زگیل تناسلی به مقدار خیلی زیادی خواهد شد.

۴- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش سرطان در مردان :

کاهش بیماری‌ های آمیزشی و سرطان آلت تناسلی هم در این افراد به شدت دیده شده است.

۵- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش سرطان در زنان :

خطر سرطان گردن رحم در زنانی که شریک جنسیشان ختینه شده است کمتر است.

۶- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن کاهش احتمال عفونت های ادراری :

طبق بررسی های بدست آمده یکی از فواید مهم ختینه  برای پسر بچه‌ها ، کاهش احتمال عفونت ادراری با انجام این جراحی کوچک در نوزادی است. شانس ابتلا به عفونت ادراری در اولین سال زندگی در یک نوزاد پسر ختنه‌شده حدود ۱ در ۱۰۰۰ و در نوزادانی که ختنه نشده‌اند، ۱ در ۱۰۰ است.

۵- فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن پیشگیری از فیموزیس :

ختینه کردن موجب پیشگیری از فیموزیس ( بیماری‌ای که مردان ختنه نشده به آن مبتلا میشوند) خواهد شد.

اینها فقط برخی از فواید ختینه بود. پس به قوانین اسلام و طبیعت احترام بگذارید و ختنه کردن را امری مسخره نپندارید.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب درباره فواید ختنه کردن یا فواید ختینه کردن تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. این را بدانید که هیچ کار خدا بی حکمت نیست  و برای دادن یا برداشتن هر چیزی دلیلی دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا