رابطه جنسی در بارداری می شود یا نمی شود ؟

رابطه جنسی در بارداری سوال بسیاری از زوج هاست . ایا میتوانیم در دوران بارداری رابطه جنسی داشته باشیم یا خیر ؟ ایا این رابطه جنسی برای جنین و مادر ضرر دارد یا بی ضرر است؟ در این بخش از اسان طب تصمیم گرفتیم اطلاعاتی را از چند منبع جمع اوری کنیم تا شما کامل درک کنید در بارداری چه زمانی رابطه جنسی خوب است و چه زمانی بد ؟

رابطه جنسی در بارداری رابطه جنسی در حاملگی

آیا رابطه جنسی در بارداری امکان پذیر است؟

رابطه جنسی در بارداری مانعی ندارد. منتها شدت میل جنسی زنان در نه ماه بارداری متغیر است. به طوری که در سه ماه اول چون اکثر خانم ها تهوع دارند یا دارای نوسانات هورمونی و خستگی هستند این میل در انها کاهش می یابد.

ولی در سه ماهه دوم جریان خون در اندام تناسلی انها و سینه ها افزایش یافته و در نتیجه میل جنسی انها بیشتر می شود.

مجددا در سه ماهه سوم به دلایلی مثل کمردرد در زنان ، اضافه وزن انها و … ممکن است نیاز جنسی زنان کمی کاهش یابد. البته این مساله بعد از زایمان حل می شود.

آیا رابطه جنسی در بارداری باعث سقط جنین می شود؟

به گزارش آسان طب برخی خانواده ها تصور میکنند رابطه جنسی در بارداری ممکن است موجب سقط جنین شود. مخصوصا در سه ماه اول بارداری. ولی باید بگوییم این طور نیست . سقط جنین به دلایل دیگری مثل اختلالات کوروموزومی و یا سایر مسائل مربوط به رشد جنین رخ میدهد و ربطی به رابطه جنسی در بارداری ندارد.

خطرات رابطه جنسی در بارداری برای جنین

به گزارش آسان طب جنین در حال رشد در رحم مادر به وسیله مایع آمنیوتیک موجود در رحم حفظ میگردد و در نتیجه رابطه جنسی در بارداری تاثیری منفی بر جنین نخواهد داشت .

بهترین نوع رابطه جنسی در بارداری چیست؟

شما هر طور که راحتید میتوانید در دوران حاملگی رابطه جنسی داشته باشید . فقط باید خودتان اذیت نشود . وگرنه هر مدل رابطه مجاز است. ولی به دلایلی کم کم خانم ها در برخی حالات نمی توانند بخوابند . مثلا خوابیدن به پشت برای انها سخت است . خب میتوانند به روشی دیگر بخوابند و رابطه داشته باشند تا هم هیچ کدام از زوجین مخصوصا خانم ها درد نکشند و هم لذت ببرد.

رابطه جنسی در بارداری رابطه جنسی در حاملگی

داشتن رابطه جنسی در بارداری دهانی یا مقعدی مجاز است ؟

رابطه جنسی در بارداری به صورت دهانی در دوران بارداری مشکلی ندارد. فقط باید نکات ضروری را رعایت کرد. مثلا  دمیدن هوا به داخل واژن در موارد نادر باعث انسداد رگهای خونی خواهد شد که گاهی موجب به خطر انداختن سلامت نوزاد می شود.

رابطه جنسی مقعدی در دوران بارداری پیشنهاد نمی شود. دلیل ان هم اینست که در صورت داشتن همورویید (بواسیر) وابسته به دوران بارداری رابطه جنسی شما با درد و ناراحتی بیشتری انجام می شود. و دلیل دیگر اینکه احتمال انتقال باکتری ها ی عفونی از رکتوم به واژن بیشتر خواهد شد. پس سعی کنید رابطه جنسی از مقعد در این نه ماه نداشته باشید.

سعی کنید در رابطه جنسی در بارداری از کاندوم استفاده کنید

سعی کنید حتما در این رابطه در نه ماه بارداری از کاندوم استفاده کنید. چون کاندوم مانع انتقال بعضی بیماری های مقاربتی و کاهش خطر ابتلا به عفونت میگردد. این عفونت هم سلامت مادر و هم سلامت جنین را به خطر می اندازد .

آیا ارگاسم در بارداری و هیجان ناشی از مقاربت جنسی سبب زایمان زود رس می شود؟

باید بگوییم که اصلا اینطور نیست . درست است که  لذت ناشی از س . ک . س موجب انقباض رحمی خواهد شد، ولی باید بدانید که این انقباض با انقباض مربوط به زمان زایمان متفاوت است. اگر بارداری شما نرمال است و از نظر دکتر طبیعی است لذت جنسی نمی تواند باعث زایمان زود رس شود، حتی در ماه های آخر بارداری.

بیشتر بدانید : در رابطه جنسی چه کسی پیش قدم شود؟

چه زمانی رابطه جنسی در بارداری خطرناک است ؟

درست است که گفتیم رابطه جنسی در بارداری  بی خطر است، ولی در برخی مواد باید به گفته پزشک از ان خودداری کنیم. پیشنهاد میکنیم هر چند بار یکبار که به دکتر میروید از او درباره رابطه جنسی سوال کنید :

– احتمال زایمان زودرس در شما زیاد است.

– شما خونریزی بدون دلیل مهبلی دارید.

– ترشح ماده آمونیوتیک دارید.

– گردن رحم قبل از موعد باز شود

– جفت به صورت کامل یا جزئی بخشی از دهانه گردن رحم را پوشانده است.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. پس به طور کلی رابطه جنسی در بارداری اگر مقعدی نباشد و با کاندوم باشد مشکلی ندارد. مگر این که خود پزشک برای جنین خطرناک بداند . خب خانم های باردار مدام باید نزد پزشک معاینه شوند. میتوانند هر بار از پزشک سوال کند . چه اشکالی دارد.

رابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی در بارداری به هیچ وجه موجب سقط جنین نمی شود. درست است که در زمان رابطه بدن منقبض می شود ولی این مشکل به بچه صدمه نمی زند. مگر حاملگی از نوع حاملگی با استراحت مطلق باشد. پس یادتان نرود از رابطه نترسید. فقط هر بار که برای معاینه پیش دکترتان رفتید درباره بی ضرر بودن رابطه مطمین شوید.

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا