فواید خوردن آب قبل از صبحانه را بشناسید

فواید خوردن آب قبل از صبحانه بسیار است. وقتی شما به خواب میرود بدنتان کارهای مهمی انجام می دهد تا به ترمیم سلولهای اسیب دیده بپردازد و بدنتان را پاکسازی کند. در این موقع بدن کاری میکند که مواد سمی دفع شود. وقتی شما بعد از بیدار شدن یک لیوان اب میخورید دفع این مواد زاید و سمی از بدن بسیار راحت تر می شود. یادتان باشد هیچ نوشیدنی به اندازه اب این فایده را ندارد. شما میتوانید از اب ولرم برای اینکار استفاده کنید. همچنین اگر قصد کاهش وزن هم دارید یکی دو قاشق ابلیموی طبیعی هم به این اب اضافه کنید.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه
فواید خوردن آب قبل از صبحانه

فواید خوردن آب قبل از صبحانه پیشگیری از عفونت های ادراری

به گزارش آسان طب یکی از فواید خوردن آب قبل از صبحانه جلوگیری از عفونت های ادراریست . عفونت ادراری در مواردی که کمبود اب داریم بیشتر اتفاق می افتد . وقتی که رطوبت بدن کم است و به کلیه ها اب کافی نمیرسد به احتمال بیشتری دچار عفونت ادرار می شویم. تا جاییکه شاید دیده اید حتی وقتی دچار عفونت ادراری می شویم پزشک به ما نوشیدن فراوان اب را پیشنهاد می کند.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه کاهش بسیاری از دردها

یکی دیگر از فواید خوردن آب قبل از صبحانه کاهش نشانه ها و دردهای مربوط به بیماری هایی مثل آرتریت، ناراحتی قلبی عروقی، آسم، برونشیت، اختلالات کلوی، یبوست، سندروم پیش از قاعدگی و میگرن میباشد. پس برای کاهش این دردها هم پیشنهاد می کنیم حتما صبح ناشتا یکی دو لیوان اب بنوشید.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه تنظیم درجه حرارت بدن

طبق اطلاعات بدست امده نوشیدن آب در حالت ناشتا دمای بدن را تنظیم می کند . زمانیکه دمای بدن تنظیم شده است انتقال مواد غذایی واکسیژن به سلول ها بهتر است.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه محافظت از پوست

یکی از فواید خوردن آب قبل از صبحانه سلامت و زیبایی پوست است. در واقع، بدن ما برای اینکه به طور صحیحی فعالیت خود را در صبح آغاز کند به رطوبت کافی نیاز دارد.

با نوشیدن یک لیوان آب هنگام بیدار شدن، سلول های پوست تقویت می شوند و مواد سمی تجمع یافته در آنها از بین می روند. همچنین به حفظ حالت کشسانی پوست نیز کمک می شود تا مدت طولانی تری جوان و بدون چروک بماند.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه تاثیری مشابه داروهای مدر

بسیار مهم است تا برای دفع مواد سمی و زائدی که در کلیه ها تصفیه شده اند، عملکرد سیستم لنفاوی تحریک گردد که نوشیدن کافی آب می تواند مؤثر باشد. در این صورت مواد زائد جمع شده در کلیه ها از بین می روند زیرا دفع مواد سمی از طریق ادرار تحریک می شود.

این را هم بخوانید : فواید روغن ماهی و خواص روغن ماهی برای ما

فواید خوردن آب قبل از صبحانه تامین رطوبت سیستم لنفاوی

نوشیدن آب در حال ناشتا یکی از مهم ترین توصیه های تامین رطوبت سیستم لنفاوی است و از خستگی غدد فوق کلیوی جلوگیری می کند. این غدد مسئول تولید کورتیزول است که هورمون مؤثر در برابر مقابله با استرس است.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه بهبود عملکرد دستگاه گوارش

اگر بعد از بیدار شدن از خواب آب بنوشید،‌ دستگاه گوارش را تحریک کرده اید زیرا به دفع مواد سمی کمک می شود، حرکات روده ها تسهیل می گردد و برای دریافت مواد غذایی و انجام فعالیت گوارشی آماده می شود.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه تسریع متابولیسم

مصرف آب یکی از روش های کلیدی برای تضمین عملکرد مطلوب سیستم کلیوی است. کلیه های مسئول تغییر حالت چربی به انرژی هستند و مانع از تجمع چربی در بدن می شوند.

زمانی که آب به اندازه کافی به بدن نرسد، این وظیفه منحصرا به عهده کبد خواهد بود که ممکن است دچار بیماری های مختلفی شود و کندی عمومی متابولیسم را در پی داشته باشد.

فواید خوردن آب قبل از صبحانه
آب کثیف نخورید

فواید خوردن آب قبل از صبحانه بهبود بازده جسمانی

مصرف آب برای تضمین حرکات مفاصل، ماهیچه ها و لیگمان ها بسیار مهم است. توصیه می شود هر روز صبح آب نوشیده شود تا رطوبت کافی به بدن برسد و انرژی روزانه تامین شود.

افرادی که به طور منظم فعالیت ورزشی انجام می دهند باید مقدار بیشتری آب بنوشند تا کاهش آب بدن طی تمرینات جبران شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از آسان طب تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. پس سعی کنید هر طور شده صبح ناشتا یکی دو لیوان اب (یخ نباشد ) بنوشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا