مطلبی برای نوجوانان در مورد ارتباط با والدین

ارتباط با والدین مساله بسیار مهمی است که نوجوان باید به ان توجه کنند. به همان اندازه که باید والدین با نوجوانان ارتباط برقرار کرده و آنها را درک کنند، نوجوانان هم باید تلاش خود را برای ارتباط با والدین بکنند.  مثلا هنگام صحبت های والدین نوجوانان نباید وسط حرف آنها بپرند یا جوری رفتار کنند که والدین فکر کنند مسخره شده اند.

ارتباط با والدین

ارتباط با والدین

در این مقاله از آسان طب شما نوجوانان را با مواردی که باعث بهبود ارتباط با والدین تان میشود آشنا میسازیم.

ارتباط با والدین

ترفندهای ارتباط با والدین

۱- حتی در ۴۰ سالگی تان نیز شما برای پدر و مادر تان هنوز بچه (آنها) هستید و آنها ممکن است گاهی ناخواسته و به غلط با همان رفتاری که در ۴ سالگی با شما داشته اند، برخورد کنند. برای ارتباط با والدین کمی بردبار باشید و با منطق و گفتگو آنها را به اشتباهشان واقف کنید.

۲- اکثر پدران و مادران خوبی و سعادت فرزندانشان را میخواهند و آنچه را که به نظرشان برای این مسأله صحیح و درست است، انجام می دهند و در صورت لزوم حاضرند از همه چیزشان بگذرند، ولی غافل از این هستند که در برخی (و گاهی بسیاری) از موارد تصمیم و اعمالشان نه تنها مفید نیست بلکه ممکن است زیانبار نیز باشد. فقط یک نکته را به خاطر بسپارید: لازم نیست همه چیز را خودمان تجربه کنیم (خصوصاً در مسائل اجتماعی). استفاده از تجربهٔ دیگران نشانهٔ خردمندی است و کسانی که از تجربهٔ دیگران درس نمی گیرند، محکوم به تکرار هستند.

۳- هیچ منافاتی ندارد که با نظر و عقیدهٔ کسی مخالفت داشته باشید ولی احترام وی را حفظ کنید. اگر با والدین خود (و یا هر فرد دیگری) بحث و گفتگو می کنید چند نکته را به خاطر بسپارید:

(۱) صحبتهای او را قطع نکنید؛

(۲) از خود رفتار یا حرکتی نشان ندهید که وی فکر کند او را مورد تمسخر قرار می دهید؛

(۳) از به کار بردن کلمات سبک و به اصطلاح کوچه بازاری و بلند کردن صدا و فریاد زدن بپرهیزید (گفتار زیبا و متین معجزه می کند)؛

(۴) با استدلال و منطق نظرات خود را ابراز کنید؛

و (۵) گر طرف مقابل شما منطقی نیست با وی بحث استدلالی نکنید.

۴- زمانی که پدر و مادر تان عصبانی هستند کاری به کارشان نداشته باشید تا به حالت عادی بازگرداند.

۵- والدین گاهی بی انصاف هستند و این کار آنها، شما را عصبانی می کند.برای ارتباط با والدین هنگامی که یکی از شما عصبانی هستید، هیچگاه به بی انصافی آنها اشاره و انتقاد نکنید و صبور باشید.

ارتباط با والدین

۶- اگر نمی توانید با والدین خود صحبت کنید، یا آنها از صحبت کردن با شما عصبانی می شوند،برای ارتباط با پدر  و مادر سخنان خود را بنویسید و به آنها بدهید.

۷-گاهی اوقات با پدر و مادر تان به تنهایی بیرون بروید. به آنها بگویید دوست دارید گاهی با آنها تنها باشید، آنها ابتدا از شنیدن این موضوع نگران می شوند و گمان می کنند که می خواهید خبر ناگواری به آنها بدهید، حتی ممکن است از شنیدن سخنان شما احساساتی شده و شما را در آغوش بگیرند. تحمل داشته باشید.

۸- وقتی والدین شما مشغول مطالعه و یا تماشای تلویزیون هستند، گاهی آنها را همراهی کنید. دربارهٔ موضوعاتی چون مدرسه، دوستان و دیگر مسائل مورد علاقه شان صحبت کنید. آنها ممکن است در آغاز تصور کنند که تغییر رفتار شما دلیل خاصی دارد، ولی این احساس را به تدریج از دست داده و شخصیت جدید شما را خواهند پذیرفت.

۹- هر روز از والدین خود بپرسید که کمکی می توانم به شما بکنم ؟ بیشتر اوقات آنها از شما تشکر کرده و کاری به شما واگذار نخواهند کرد و یا گاهی انجام کارهایی را از شما خواهند خواست که ممکن است فقط چند دقیقه وقت شما را به خود اختصاص دهد. والدین از این رفتار شما خشنود شده و آنها نیز با شما همکاری خواهند کرد.

۱۰- اگر پدر و مادر شما با هم به مشاجره پرداختند، آنها را تنها بگذارید، زیرا اگر شاهد بگومگوی آنها باشید، ممکن است با شما نیز برخورد کنند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35