معرفی نسخه های درمانی شیرین بیان

فواید شیرین بیان و خواص بی نظیر آن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. ظاهر شیرین بیان کمی شبیه تریاک است. یکی از مهمترین فواید شیرین بیان تقویت معده و درمان مشکلات معده است. همچنین شما میتوانید از آن برای درمان دل درد و درمان یبوست استفاده کنید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مهمترین خواص شیرین بیان را به شما معرفی می کنیم.

فواید شیرین بیان
فواید شیرین بیان

فواید شیرین بیان

برای آشنایی با خواص دارویی شیرین بیان با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

آنژین را با فواید شیرین بیان معالجه کنید

چهل و پنج تا پنجاه گرم ریشهٔ خشک شیرین بَیان را که تکه تکه شده باشد. در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد و بعد آن را از روی آتش بردارید و دوازده ساعت دم کنید سپس آن را از صافی بگذرانید و صاف کنید و هروقت میل داشتید بنوشید. این جوشانده، اثر کاملی در معالجهٔ عفونتهای گلو مثل آنژین، گرفتگی حنجره و گرفتگی صدا دارد.

معالجهٔ برونشیت با خواص شیرین بیان

جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بَیان برونشهای شما را راحت میکند، سرفه های شما را آرام می کند و تب را قطع خواهد کرد. اگر مبتلا به برونشیت شده اید، جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بَیان را تهیه کرده و بنوشید. برای تهیهٔ جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بیان باید چهل و پنج تا پنجاه گرم ریشهٔ شیرین بیان خشک را ریزریز کنید و در ظرفی بریزید و یک لیتر آب به آن اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد و دوازده ساعت آن را دم کرده و بعد از آن صاف کنید و هروقت میل داشتید بنوشید.

فواید شیرین بیان
فواید شیرین بیان

درمان یبوست یک خاصیت شیرین بیان

جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بَیان را به ترتیبی که قبلاً شرح دادیم اگر صبح ناشتا و شب موقع خواب یک فنجان از آن را بنوشید، خاصیت کامل نرم کننده دارد و خیلی زود یبوست شما را برطرف کرده و اعمال روده های شما را منظم خواهد کرد. به جای دم کردهٔ شیرین بیان برای رفع یبوست میتوانید گرد شیرین بَیان را مصرف کنید. در داروخانه های معتبر گرد شیرین بَیان را به نام Réglisse Composée دارند که باید یک قاشق مرباخوری از آن را در نیم لیوان اب بریزید و شب بعد از شام و قبل از خواب مصرف کنید.

دل درد را با جوشاندهٔ شیرین بیان معالجه کنید

هروقت دچار اختلالات هاضمه شدید دم کردهٔ ریشهٔ شیرین بیان را به کمک بطلبید. یک فنجان از جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بَیان بعد از غذا به عمل جوشاندهٔ شیرین بَیان سنگینی هضم غذا را برطرف میکند تشنج و دل درد و ترشی معده را معالجه می کند، به علاوه، در موارد اولسر معده، معالجات پزشکی عادی آن را تکمیل میکند.

قطع تب با فواید شیرین بیان

جوشاندهٔ ریشهٔ شیرین بَیان برای قطع تب دوای مؤثر و ایدآلی است. کسانی که گریپ گرفته و تب کرده اند وقتی این جوشانده را بنوشند، علاوه بر اینکه تب آنها به طور طبیعی قطع خواهد شد مزاجاً نیز تقویت خواهند شد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا