خوردن خیار برای چربی خون مفید است؛ 2 ویدیو

در این مطلب از سایت آسان طب در مورد خواص و مضرات میوه خیار صحبت می کنیم.

چند دلیل برای این که هر روز خیار بخورید

 

فواید بسیار مهم خیار برای سلامتی

 

خواص میوه خیار:

خیار گیاهی یک ساله است و کشت آن در بیشتر مناطق ایران و جهان متداول است. گفته اند اگر در کنار طفلی که در بستر خوابیده است و مبتلا به تب می باشد چند خیار تازه بگذارند، تبش قطع می شود و شفا می یابد. توصیه شده است که این میوه را همیشه با پوست میل کنید، زیرا دارای مقدار زیادی کلروفیل می باشد که علاوه بر افزایش خواص آن هضم آ نرا را نیز اسان تر می کند و موجب تقویت عضله قلب و زیاد شدن خون میگردد.

خیار

اشخاصی که بعد از خوردن این میوه به پیچش معده، نفخ و گاز معده دچار می شوند برای استفاده از ان باید خیار نازک را با پوست میلی کنند و یا این که آن را با پوست رنده کرده و به همراه ماست و یا آب گوجه فرنگی بخورند و در صورت لزوم می توانند تنها از مغز نازک خیار مصرف کنند.

تفاوتی که این میوه با سایر میوه ها دارد این است که نارسی آن مطبوع تر است

این میوه سرشار از ویتامین های آ – ب – ث و عناصری مثل: سدیم – پتاسیم – منیزیم – گوگرد – کلر و کمی کلسیم می باشد. خیار برای اشخاصی که به ازدیاد صفرا مبتلا میباشند توصیه شده است که هر روز به یک لیوان آب خیار اندکی شکر افزوده و سپس میل کنید، البته در نظر داشته باشید که این آب را بلافاصله مصرف کنید، زیرا در صورت تأخیر در خوردن آن طعمش بدمزه و غیرقابل خوردن خواهد شد.

صرف این میوه برای اشخاصی که به ناراحتی هایی مانند: فشارخون – تب – گلودرد – کم خونی – واریس – استسقاء – حرارت صفرا – آب مروارید – پوکی استخوان – چربی خون – نقرس – اسید اوریک – افسردگی – التهاب معده و روده – سلی – ورم طحال و کبد – ناراحتیهای عصبی و پوستی به خصوص جوش صورت مبتلا میباشند، میوهٔ حیات بخشی میباشد. جوشانده پوست خیار برای مبتلایان به یرقان توصیه شده است که پوست میوه تازه خیار را در آب جوشانده بیاشامند و این دستورالعمل را به مدت ۳ روز ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه آبدوغ خیار چگونه است؟ 3 ویدیو

این میوه برای اشخاصی که از بیماری اسهال رهایی یافته اند توصیه شده است که برای جبران عوارض ناشی از آن مقداری نبات را در یک لیوان آب خیار حل کرده و سپس نوش جان کنند. این میوه در مصارف خارجی برای درمان ورم، خارش پوستی، ترک پوست و اگزما از ضماد مغز خیار استفاده می شود.

تخم خیار مدر و برای کبد متورم فایده بسیار دارد. آب خیار به صورت مالش بر پوست، در لطافت پوست بدن مفید است.

ترکیب شیر خام و نجوشیده و این میوه برای معالجه جوش های قرمزی که در پوست پیدا می شود مؤثر است و باید خیارهای خیس شده در شیر خام را بر روی پوست مالش دهند. اگر تخم این میوه را بکوبید و در مقداری آب رقیق نمایید و بنوشید اثری آرام بخش و خواب آور دارد و تشویش، اضطراب و ناراحتیهای عصبی را تسکین میبخشد.

این میوه به علت دارا بودن یک ماده قوی ارتجاعی، عضلات را زیاد می کند.

بوییدن این میوه، شدت هیجان، غصب، شهوت و تا حدی لرزش اندام را تخفیف می دهد و برای درمان دردسر مفید است.

۶- این میوه را باید حتی المقدور با نمک میلی نمود. زیرا نمک دفع آب فراوان موجورد در آنرا آسان می کند و ناراحتی معده را کم میکند

مضرات خیار

خیار

برخی افراد به خوردن این میوه حساسیت داشته و بعد از صرف آن موجب ناراحتی معده می گردند، این اشخاصی بایستی در خوردن این میوه احتیاط کنند، همچنین اشخاص مبتلا به ناراحتیهای گوارشی نیز باید در مصرف آن احتیاط نمایند.

افرادی که به ناراحتیهایی نظیر: مننژیت – کمر درد – درد پهلو – زخم روده – فتق – کولیت و رماتیسم دچار می باشند، نباید در مصرف خیار افراط کنند.

این میوه برای اشخاصی سرد مزاج و اطفال کوچک مضر است. این میوه برای اشخاصی که معده و روده حساسی دارند و برای رطوبتی ها مضر است و باعث خلط و درد پهلو میگردد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا