عضلات در مقابل چربی بدن (مردان و زنان)

عضلات در مقابل چربی بدن (مردان و زنان) موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. عضلات خانم ها و آقایان با هم فرق می کند. شما باید سعی کنید چربی های بدن را به عضله تبدیل کنید تا به تناسب اندام برسید. در این مقاله از آسان طب با تفاوت های عضلات در بدن زنان و مردان و واکنش آنها به میزان چربی بدن آشنا میشویم.

عضلات در مقابل چربی بدن

 تفاوت عضلات زنان و مردان و واکنش آنها به چربی بدن

بزرگترین مزیت مردان در مقابل زنان قدرت عضلانی آنان میباشد. در سن بلوغ هورمون تستوسترون در مردان منجر به افزایش حجم عضلانی میگردد. بلوغ در زنان باعث ازدیاد چربی ذخیره ای بدن و تامین ذخیره چربی جهت فعالیتهای ورزشی می شود.

پس از بلوغ، بدن مردان به طور متوسط شامل ۴۰ درصد عضله و ۱۵ درصد چربی میباشد در حالیکه زنان بعد از سپری نمودن این دوران ۲۳ درصد عضله و ۲۵ درصد چربی دارند.

گرچه فعالیت های ورزشی، باعث کاهش چربی بدن می شود ولی، هیچ وقت فعالیت ورزشی قادر به مشابه ساختن بدن زنان در مقابل بدن مردان نیست.

زنان و مردان سعی دارند جهت افزایش حجم عضله بدن خود، از مواد دوپینگی به نام آنابولیک استروئیدها استفاده نمایند که برای سلامت بدنی زیانآور است. بزرگ بودن عضلات تنها عامل قوی تر بودن مردان در مقابل زنان نیست.

مردان دارای قلب و شش بزرگتر و هموگلوبین بیشتر در خون جهت رساندن اکسیژن بیشتر به عضلات می باشند که آنان را قادر میسازد بهتر از زنان فعالیت نمایند.شانه های پهن مردان مزایای اهرمی بیشتری را برای آنان فراهم نموده است به علاوه پاهای بلند آنان در هر گام مسافت بیشتری را طی میکند.

اگرچه آماده ترین بدن در زنان، از نظر قدرت پاها می تواند با مردان برابری کند ولی توان بالاتنه زنان در بهترین شرایط ۱/۳ و یا ۳/۴ کمتر از آماده ترین بدن مردان است.

چربی اضافه در شناگران زن باعث شناوری بهتر و محافظت بیشتر در مقابل سرما می شود.

از طرفی شانه های باریک زنان سطح مقاومت در آب را کاهش داده و در نتیجهٔ زنان می توانند در مسابقات شنا رکورد بهتری داشته باشند گزارشات نشان داده است که زنان در رشته های استقامتی میتوانند تا اندازهای بهتر از مردان ظاهر شوند. در دو ۱۰۰ کیلومتر و بیشتر، زنان به طور کلی بهتر می دوند چون زمانی که بدن از انرژی خالی می شود و احتیاج به انرژی بیشتر دارد، چربی، | انرژی مورد نیاز بدن را تأمین می نماید و زنان دارای چربی بالاتری میباشند.

اندام های تولید مثل زنان، در مقابل ضربات و فشار خیلی مقاوم تر از مردان است و تحرک سینه آنان در فعالیتهای ورزشی، عامل بازدارنده سرطان سینه در آنان می باشد. موفقیت زنان در رشته های مختلف ورزشی در مقایسه با مردان نباید دستکم گرفته شود. امروزه در بعضی کشورها از مسئولین مرد برای برنامه ریزی تمرینات زنان استفاده می شود تا برنامه ای یکسان با مردان از هر نظر پیاده شود.

‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا