سیر و خواص سیر برای مادران شیرده

سیر برای مادران شیرده مفید است. این تصور که بوی سیر در شیر مادر میرود و او شیر نمی خورد اشتباه است. بوی سیر در شیر مادر با بوی سیر عادی فرق دارد و بچه از آن متنفر نیست. خوردن سیر به صورت ناشتا فوایدی برای مادر و بچه دارد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره خواص سیر برای مادران شیرده اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

خواص سیر برای مادران شیرده
سیر برای مادران شیرده

سیر برای مادران شیرده

مادرانی که به نوزاد شیر می دهند سیر بخورند. مطالعه محققان دانشگاه فردریک الکساندر آلمان نشان می دهد  شیر مادران شیردهی که سیر خورده اند دارای بوی مشخصی است که  برای نوزاد خوشایند است.

بدون شک شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است. فواید شیر سینه به قدری است که ادعا می شود از  ابتلا به بیماری ها و آلرژی ها پیشگیری کرده و بر عادات غذایی کودک هم تاثیر خواهد داشت.

طبق مطالعات قبلی ، نوزادان زمانیکه مادرشان سیر خورده بود، شیر بیشتری می خوردند که نشاندهنده تاثیر تحریک کننده آن است. به گفته محققان این تاثیر ناشی از AMS  (آلیل متیل سولفید)  است ؛ متابولیتی که اولین بار با غلظت بالا در  طول شیردهی ایجاد می شود.

سیر برای مادران شیرده

آندرا باتنر ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «AMS قطعاً مشابه بوی اصلی سیر نیست. به طورکلی یافته جالب تحقیق ما این است که مشتقات انواع بوها در شیر سینه یافت می شود که متفاوت از شکل اصلی شان در غذاهای مصرفی است.»

در این مطالعه، تیم تحقیق شیر مادران شیرده را که سیر خام خورده بودند ( خواص سیر ) حدود ۲.۵ ساعت قبل از شیر دادن به نوزاد بررسی کردند. در ابتدا شیر مادر توسط کارشناسان بوشناسی مورد بررسی قرار گرفت و بو شبیه به سیر  و کلم در نمونه ها مشخص شد.

در حین بررسی ها متابولیت ها توسط کارشناسان بررسی شد و مشخص شد که  AMS  بوی شبیه به سیر دارد، درحالیکه سایر  مشتقات  آن بدون بو هستند.

به گفته محققان، انتقال بو در شیر سینه محدود است، اما سایر بوها نظیر بوی مادر یا بوی ناشی از غذا می تواند تاثیر زیادی بر تمایل نوزاد به شیر خوردن داشته باشد.

گفته می‌شود که سیر را به صورت ناشتا میل کنید تا مواد مغذی موجود در آن بتواند به بهترین شکل به بدنتان جذب شود. سیر سبب کاهش فشار خون می‌شود و می‌توان آن را بهترین دارو برای کاهش فشار خون در نظر گرفت که هیچ اثر جانبی بر سلامتی ندارد.

پیشنهاد می کنیم باز هم قبل مصرف سیر با پزشک مشورت کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا