علت یک دنده بودن مردان چیست؟

چرا مردها احساس میکنند که از عهده انجام هر کاری برمی ایند و از ارائه پیشنهاد و راه حل عصبانی میشوند؟در این مطلب از مجله آسان طب راجع به یک دنده بودن مردان صحبت می کنیم.

 

بیش ترین شکایت مردان از همسرانشان چیست؟

 

بیشترین شکایتی که مردها همواره مطرح می کنند این است که زنان همیشه در صدد تغییر دادن آنها هستند.

 

وقتی که یک زن به شوهرش علاقه مند باشد نسبت به او احساس مسئولیت می کند و می کوشند که مرد را در جهت بهتر انجام دادن کارهایش یاری رساند.

 

در چنین مواردی نیت و انگیزه زن خیرخواهی است و تصور می کند که دارد شوهرش را پشتیبانی می کند

 

اما مرد گمان می کند زن میخواهد بر او تسلط داشته باشد چون مردها تمایل دارند که همسرشان مطیع و تابع آنها باشد و مایل نیستند که بر آنها تسلط داشته باشد.

 

مردها همیشه به دنبال رسیدن به اهداف و خواسته های خود هستند. آنها همواره کارهایی انجام میدهند که قدرت و مهارت خویش را افزایش دهند.

 

و برای آنها قدرت، شایستگی، توانایی و پیشرفت ارزش زیادی دارد. و فقط موفقیت و پیشرفت است که موجب خرسندی و رضایت خاطر آنها می شود.

 

وقتی که خانمها از این ویژگی یک دنده بودن مرد ها در موفق شدن شناخت داشته باشند متوجه خواهند شد که چرا مردها تا این اندازه در مقابل اصلاح رفتارشان و یا توصیه های خانمها لجبازند.

 

ارائه توصیه ای نابه جا به مردها این تصور را در ذهن آنها ایجاد می کند که آنها نمیدانند چه کار کنند یا خودشان از پس کارهایشان برنمیآیند.

 

مردها نسبت به چنین رفتاری بسیار حساس اند. زیرا مسأله شایستگی برای آنها بسیار بسیار اهمیت دارد.

 

از آن جا که مردها تمایل دارند خودشان مشکلات خویش را برطرف کنند، به ندرت درباره مشکلات خود با دیگران صحبت می کنند. مگر آن که نیاز به توصیه ای کارشناسانه داشته باشند.

 

مردها علت این رفتارشان را چنین بیان می کنند:

 

یک دنده بودن

 

«چرا وقتی خودمان می توانیم کاری را انجام دهیم دیگران را دخالت دهیم.

 

مرد مشکلاتش را پیش خویش نگه می دارد مگر آنکه نیاز به مشورت با فرد دیگری به منظور یافتن راه حلی احساس کند.

 

وقتی شما خودتان میتوانید کاری را انجام دهید، درخواست کمک نشانه ضعف و ناتوانی تلقی می شود.»

 

اما پیشنهاد و کمک به یک مرد می تواند این احساس را در او زنده کند که فردی بی کفایت و ناتوان است و حتی دیگران او را دوست ندارند.

 

مردها همواره با تغییر مخالفت می کنند. همواره به دنبال پیشرفت و رسیدن به اهداف و خواسته هایشان هستند.

 

برای آنها پیشرفت در درجه اول اهمیت قرار دارد و تمایل دارند که به تنهایی و بدون دریافت کمک از دیگران به اهداف و خواسته های خود دسترسی پیدا کنند.

 

این تفاوت یعنی یک دنده بودن مرد در مقابل کمک گرفتن از دیگران تاکنون باعث کدورت و تلخی روابط بین زوجهای زیادی شده است و  آگاهی از آن نیز باعث شیرینی مجدد زندگی های زیادی شده است.

 

حال اگر چنانچه احساس می کنید که این موضوع باعث تیرگی روابط بین شما شده این عبارت را با خط درشت، تایپ نموده و در مکانی قابل دید نصب نمائید.

 

تا هر روز آن را به یاد بیاورید و بدین وسیله عشق و علاقه همسرتان به شما افزایش پیدا می کند. «مردها احساس می کنند که از عهده انجام هر کاری برمی آیند و ارائه پیشنهاد و راه حل باعث می شود که آنها احساس کنند به خوبی از عهده انجام کارها برنمی آیند».

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا