مضرات قند و شکر دو ویران گر و مخرب بدن

مضرات قند و شکر موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. یکی از مضرات قند و شکر خراب شدن دندان هاست. همچنین مصرف زیاد قند و شکر موجب بروز بیماری دیابت و چاقی می شود که به شدت سلامتی شما را به خطر خواهد انداخت. سعی کنید تا جایی که میتوانید مقدار مصرف قند و شکر ذت به صفر رسانده و به جای آن عسل و خرما استفاده کنید.

مضرات قند و شکر
مضرات قند و شکر

قند و شکر

یکی دیگر از مواد غذایی که به طور مداوم به مقدار چشمگیری روزانه به وسیله مردم مصرف می شود قند و شکر سفید است.در این مطلب از مجله اینترنتی آسان طب درباره قند و شکر صحبت میکنیم.

این مواد غذایی بی اثر و بی خاصیت در هر غذایی که طعم شیرین دارد و در ترکیب آن شکر به کار رفته است به طور نهان و یا آشکار وجود دارد و به سلامتی، ضرر می رساند.

در طی تصفیهٔ شکر، تمام آثار حیات و مواد مغذی آن از بین میرود، فیبر، ویتامین، مواد معدنی و خلاصه همه چیز در آن از بین رفته و فقط تفالهٔ رو به مرگی باقی می ماند.

به قول دانشمندان سه ماده خطرناک وجود دارد که آتش به انبار باروت میزنند:

۱- قند ۲- کافئین ۳- الکل .

قند و شکر

مضرات قند و شکر

در قند و شکر هیجگونه مادهٔ مغذی وجود ندارد، در نتیجه بعد از خوردن یک بطری کوکاکولا، مقدار قابل ملاحظه ای از ویتامین ها و مواد معدنی بدن ما مصرف می شود تا قند موجود در آن را متابولیزه کند.

و در نتیجهٔ مصرف زیاد مواد قندی مصنوعی – قند و شکر معمولی – ترشح اضافی اسید معده به وجود می آید که منجر به عارضه ای به نام ترش کردن معده می شود و ادامه این وضع باعث استحاله و تخریب سلول های معده خواهد شد.

امروزه مشخص شده است که مصرف قند ها، علاوه بر چاقی، کم تحرکی و بی اشتهایی با ایجاد پوسیدگی دندان رابطه مستقیم دارد.

از مضرات قند و شکر میتوان به چاقی و بیماری دیابت اشاره کرد که بسیار هم خطرناک است. همچنین موجب افزایش سرعت تخریب دندان ها خواهد شد.

قند و شکر

مضرات قند و شکر در کودکان

مصرف قند و شکر، شکلات و انواع شیرینی، دلیل جذب سریع بالا رفتن قند خون و کم شدن اشتها به خصوصی در کودکان مانع دریافت غذایی کاملی که حاوی پروتئین ها و ویتامین ها و املاح است، میگردد و در نتیجه در کودکان سوء تغذیه به وجود می آید.

و سوء تغذیه در کودکان منجر به عقب ماندگی رشد جسمی و ذهنی و نیز کاهش مقاومت بدن در مقابل بیماری های عفونی و در نتیجه افزایش مرگ و میر میشود و از طرف دیگر مازاد قند مصرفی در بدن تبدیل به چربی شده و در نهایت می تواند موجب چاقی شود.

قند سفید یکی از غذاهای محرک بوده و چون برای سوختن در بدن ویتامین های لازم همراه ندارد خوردن آن زیان آور است و یکی از عوارض آن بی خوابی است که بسیاری به آن مبتلا هستند.

مصرف قندو شکر زیاد و یا سهل انگاری در مصرف آن قبل از ایجاد ناراحتی ها و بیماری های عصبی به ایجاد زخم کمک می نماید. و سلول های سرطانی نیز برای رشد وحشیانه خود از قند استفاده میکنند.

پزشکان و متخصصین معتقدند که یکی از عوامل اصلی بیماری قلبی چربی خون است و یکی از عوامل به وجود آمدن چربی در بدن خوردن قند و شکر و شیرینی است که بلافاصله پس از ورود به بدن قسمتی تبدیل به چربی می شود.

در هر کشوری مصرف قند زیاد باشد بیماری قلبی هم به همان نسبت زیادتر است.  مصرف قند سبب کم شدن ویتامین B میگردد.

بیشتر بدانید : سوکروز چیست ؟ ( قند نیشکر و یا چقندرقند )

 

مضرات قند و شکر
مضرات قند و شکر

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره مضرات قند و شکر تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا