معرفی شش نژاد از انواع قناری ها و آشنایی با ویژگیهای آنها

پرندگان زینتی هم چون قناری ها (Canary) از گذشته تا کنون مورد توجه و علاقه بسیاری از انسانها بوده اند . به طوری که در هر محفلی همه این پرندگان همانند قناری ها مورد ستایش بوده است. در این مطلب از مجله آسان طب قصد داریم که به معرفی انواع نژادهای مختلف قناری بپردازیم.

معرفی شش نژاد از انواع قناری ها و آشنایی با ویژگیهای آنها

قناری ها ، پرندگان زینتی جذاب

قناری از جمله منحصر به فرد و پر سر و صدا بهحساب می شود و زیباست ، اما بی دلیل بسیاری از خانواده ها را عاشق و شیفته خود ساخته است تا جایی که امروزه تهیه و توزیع پرندگان و همچنین توزیع وسایل نگهداری از آن ها از مشاغل پرسود در جهان به حساب می آید. قناری ها دارای انواع نژادهای مختلفی هستند ، در حقیقت قناری ها جزوه خوش آواز ترین و همچنین پر طرفدار ترین پرندگان زینتی دنیا به حساب می آیند.

قناری نژاد یورک شایر

 قناری های نژاد موزاییک

نوعی از نژاد قناری به نام قناری موزاییک شناخته می شود و در سال ۱۹۵۰ این نژاد به ثبت رسیده است. پر های این نوع از قناری ها شامل دو رنگ سفید و قرمز است که قناری های در روی بال ها و همچنین قسمت های دیگر رنگ قرمز مشاهده می شود . در اغلب به گونه های رنگ های روشن بیشتر مشاهده می‌شود. در رنگ های جنس نر و ماده ی نژاد موزاییک اختلاف زیادی وجود دارد که اشخاص مبتدی به راحتی متوجه آن نخواهند شد.

 قناری های نژاد موزاییک

نژاد قناری ها ی لیزارد

قناری نژاد لیزارد در سال ۱۹۴۵ و در بریتانیا به وجود آمد. میزان به معنی مارمولک است و دلیل این نامگذاری وجود نقشه مارمولک شکل بر روی همچنین پرده های این پرنده می‌باشد که شبیه فلس های روی هم خوابیده است. شکل فلس مانند به این دلیل است که در این نوع از قناری وسط پر پرنده تیره تر و وحاشیه آن روشن تر است.در برخی از انواع این نوع از قناری هلال های سفید ،زرد رنگ و نارنجی رنگ در سر پرنده مشاهده می شود.

نژاد قناری ها ی لیزارد

نژاد قناری گلاستر

قناری گلاستر در سال ۱۹۶۰ و در بریتانیا متولد شده است. قناری گلاستر دارای جثه کوچک و گرد است و طول آن بین 12.5 – 13  سانتی متر است. قناری دو نوع کاکل دار و بدون کاکل دارد که در ایران از هر نوع از این گونه ها استفاده می شود.

نژاد قناری گلاستر

قناری ها از نژاد کرست

قناری ها از نژاد کرست خصوصیات گلاستر را دارند، اما دارای جثه بزرگ تر می باشد و دارای پره های متراکمی است. دارای پر های زیادی است و دید آن توسط کاکل و ابرو مسدود شده است که باعث این می‌شود که بیشتر در خطر کور شدن قرار بگیرد. لازم به ذکر است که تغذیه نژاد کرد با سایر نژادهای قناری کمی متفاوت است.

قناری ها از نژاد کرست

قناری نژاد لانک شایر

جثه ای کشیده از خصوصیات نژاد های لانک شایر به حساب می آید و در این نژاد هم نوع کاکلی و بدون کاکل وجود دارد و پرنده ها دارای کاکل فرم متقارن هستند. طول آنها در حدود ۲۰ الی ۲۳ سانتی متر است.

قناری نژاد لانک شایر

قناری نژاد یورک شایر

نژاد یورک شایر دارای جثه بزرگ است و طول آن به ۱۷ الی ۲۰ سانتی متر می رسد  که تقریبا عمود بر روی میله قرار می گیرد. این نژاد دارای کلیک گردید و ابروهای پهن ای نیز دارد. درست است که این نوع از نژاد قناری ها در گذشته دارای علاقه مندان فراوانی بوده است ، اما در حال حاضر در ایران زیاد مورد استقبال قرار می‌گیرد.

امیدواریم از این مطلب در مجله آسان طب که در مورد معرفی انواع نژاد قناری های شناخته شده در ایران بود بهره کافی را برده باشید و در آینده مطالب دیگر ما را با علاقه مندی هر چه بیشتر دنبال کنید.

 

 

منبع : http://asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا