Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
ویتامین c در چه غذاهایی است؟ منابع ویتامین c – مجله آسان طب

ویتامین c در چه غذاهایی است؟ منابع ویتامین c

ویتامین c یکی از ویتامین های ضروری برای سلامتی است که برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفولانزا مفید است. همچنین ویتامین ث برای سلامت پوست، استخوان، قلب و رگ‌ها و … استفاده می شود. سعی کنید روزانه مقدار زیادی ویتامین سی طبیعی استفاده کنید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مهمترین منابع ویتامین c را به شما معرفی می کنیم.

منابع ویتامین c

در این قسمت با منابع ویتامین ث اشنا شوید. سعی کنید حتما از این خوراکی ها در وعده های غذایی خود استفاده کنید تا بدن تان دچار کمبود ویتامین ث نشود.

زعفران

زعفران یکی از منابع ویتامین c است. زعفران همچنین منبع خوبی برای منیزیم، آهن و پتاسیم است.  یک قاشق چای‌خوری زعفران حاوی ۰،۸۱ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱ میزان لازم مصرف روزانه) و ۳ کالری است. همچنین زعفران خاصیت آرامبخشی دارد. شما میتوانید از ان برای انواع غذا و نوشیدنی استفاده کنید.

منابع ویتامین c
پرتقال

پرتقال یکی از معروف‌ ترین منابع ویتامین c است. به گزارش مجله پزشکی آسان طب پرتقال منبعی عالی از اسیدفولیک، پتاسیم، ویتامین‌های گروه B بوده و برای سلامتی بسیار مفید است. میوه‌ پرتقال حاوی ۳۶،۱۱ میلی‌گرم ویتامین سی (%۶۰ میزان لازم مصرف روزانه) و ۳۵ کالری می باشد.

منابع ویتامین c

پودر فلفل قرمز

یکی دیگر از منابع ویتامین c ، پودر فلفل قرمز است. یک قاشق غذا‌خوری از پودر فلفل قرمز ۵،۱۳ میلی‌گرم ویتامین سی دارد که حدود ۹ درصدِ میانگین مصرف روزانه‌ توصیه‌ شده برای یک فرد بالغ است. شما میتوانید از ان برای طعم دار کردن انواع غذا استفاده کنید

منابع ویتامین c
فلفل دلمه‌ زرد

فلفل‌ دلمه‌ حاوی ۳۴۱،۳۱ میلی‌گرم ویتامین سی (%۵۶۹ میزان لازم مصرف روزانه) و ۵۰ کالری است. شما میتوانید از آن در انواع سس، ماکارونی، سالاد، خوراک و … استفاده کنید و از فواید بی نظیر آن بهره مند شوید.

منابع ویتامین c
جعفری تازه

یکی از منابع ویتامین c جعفری تازه است. یک قاشق غذاخوری جعفری تازه ۹ درصد از میزان مصرف روزانه توصیه‌ شده این ویتامین یا ۵،۱۲ میلی‌گرم ویتامین سی را دارا میباشد. همچنین جعفری دارای پتاسیم، کلسیم، منیزیم، ویتامین A و ویتامین‌های گروه B است.

منابع ویتامین c
برگ خردل

برگ خردل یکی دیگر از منابع ویتامین ث است. یک پیمانه از برگ خردل خُرد شده ۵۳۹،۲ میلی‌گرم ویتامین سی دارد. برگ خردل همچنین دارای کلسیم و اسیدفولیک و همچنین ویتامین‌های A و K است.

منابع ویتامین c

رزماری خشک‌

رزماری خشک شده برای سلامتی بسیار مفید بوده و یکی از منابع اصلی ویتامین c است. رزماری خشک‌شده منبع خوبی برای اسیدفولیک، ویتامین A، آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین سی است. طبق اطلاعات بدست آمده یک قاشق غذاخوری جعفری تازه حاوی ۱،۸۴ میلی‌گرم ویتامین سی میباشد.

منابع ویتامین c

برگ شلغم

برگ سبز گیاه شلغم ۳۳ میلی‌گرم آنتی‌اکسیدان ویتامین سی دارد که تقریبا کمی بیشتر از نصف نیاز روزانه‌ی یک فرد بالغ را به ویتامین سی تأمین می‌کند. پس سعی کنید در رژیم غذایی خود کمی بیشتر برگ شلغم را بگذارید.

منابع ویتامین ث
شاهی (تره تیزک)

سبزی شاهی (تره تیزک) یکی دیگر از منابع ویتامین c است که علاوه بر آن حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین A، اسیدفولیک، کلسیم، آهن است و برای سلامتی فواید خیلی زیادی دارد. یک پیمانه شاهی حاوی ۳۴،۵ میلی‌گرم ویتامین سی (%۵۸ میزان لازم مصرف روزانه) و ۱۶ کالری میباشد.

منابع ویتامین ث
کلم بروکلی

کلم بروکلی در کنار اینکه برای لاغری مفید است، یک منبع ویتامین c هم به شمار می اید. یک پیمانه کلم بروکلی ریزشده خام دارای ۸۱،۱۸ میلی‌گرم ویتامین سی است که معادل ۱۳۵ درصد میزان لازم مصرف روزانه این ویتامین می باشد.

منابع ویتامین ث
کیوی

به گزارش آسان طب یک عدد میوه‌ی کیوی حاوی ۸۴،۳۶ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱۴۱ میزان لازم مصرف روزانه) و ۵۶ کالری است. پس مصرف کیوی را به عنوان منبع اصلی ویتامین سی فراموش نکنید. همچنین این میوه برای درمان یبوست مفید است.

منابع ویتامین ث
گل‌ کلم

 یک پیمانه گل‌ کلم حاوی ۴۶،۴ میلی‌گرم ویتامین سی (%۷۷ میزان لازم مصرف روزانه) و ۲۵ کالری است. شما میتوانید از ان در انواع سالاد و ترشی استفاده کنید.

منابع ویتامین ث
آویشن تازه

آویشن برای سلامتی بسیار مفید است. یک قاشق غذاخوری از آن حاوی ۱،۶ میلی‌گرم یا معادل ۳ درصد از میزان مصرف روزانه ویتامین سی است. همچنین دمنوش اویشن برای درمان سرماخوردگی توصیه شده است.

منابع ویتامین ث

فلفل سبز

فلفل سبز یکی دیگر از منابع ویتامین c است. یک دانه فلفل سبز تند، ۱۸۲ درصد از مصرف روزانه‌ی توصیه‌ شده ویتامین سی را تأمین می‌کند، همچنین منبعی غنی از دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها و املاح معدنی است.

منابع ویتامین ث

آناناس

یکی از اصلی ترین منابع ویتامین c آناناس است که برای درمان سرماخوردگی و همچنین ترمیم زخم ها عالیست. یک پیمانه آناناس حاوی ۷۸،۸۷ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱۳۱ میزان لازم مصرف روزانه) و ۸۳ کالری است.

منابع ویتامین ث
گوجه‌ فرنگی

 یک گوجه‌ متوسط می‌تواند نیمی از ویتامین سی مصرف روزانه‌ی ما را تأمین کند، در حالی که تنها ۲۸ کالری دارد و به تناسب اندام هم کمک میکند. یک عدد گوجه‌فرنگی حاوی ۲۸،۷۸ میلی‌گرم ویتامین سی (%۴۸ میزان لازم مصرف روزانه) و ۲۸ کالری است. یکی دیگر از خواص گوجه فرنگی پیشگیری از سرطان است.

منابع ویتامین ث

پاپایا

طبق اطلاعات بدست امده یک میوه‌ی متوسط پاپایا حاوی ۱۸۷،۸۷ میلی‌گرم ویتامین سی است (بیش از سه‌ برابر میزان لازم مصرف روزانه‌ی یک فرد بالغ). همچنین این میوه دارای ویتامین A، ویتامین B، کلسیم و پتاسیم و … می باشد.

منابع ویتامین ث
توت‌ فرنگی

 یک پیمانه توت‌فرنگی‌ حاوی ۹۷،۶۱ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱۶۳ میزان لازم مصرف روزانه) و ۵۳ کالری است. پس توت فرنگی را به عنوان یک منبع ویتامین c فراموش نکنید.

منابع ویتامین ث
گوجه‌ فرنگی خشک

گوجه‌ فرنگی‌ که زیر نور آفتاب خشک می‌شود، منبع خیلی خوبی از ویتامین سی، ویتامین K، پتاسیم و آهن است. یک پیمانه گوجه‌ فرنگی‌ حاوی ۱۱۱،۹۸ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱۸۷ میزان لازم مصرف روزانه) و ۲۵ کالری است.

منابع ویتامین ث
پیازچه

 پیازچه‌ منبع خیلی خوبی برای ویتامین سی هست و می‌تواند به کاهش کلسترول و فشار خون و جلوگیری از ابتلا به سرطان کمک کند. از پیازچه‌ می‌توانید در نیمرو، سوپ‌ها و پوره‌ی سیب‌زمینی استفاده کنید.

منابع ویتامین ث

گرمک

 یک قاچ گرمک (یا حدود یک‌هشتم یک گرمک متوسط) حاوی ۲۰،۱۹ میلی‌گرم ویتامین سی (%۳۴ میزان لازم مصرف روزانه) و ۱۹ کالری است. پس مصرف این میوه خوشمزه را هرگز در فصل تابستان فراموش نکنید.

ویتامین c در چه غذاهایی است؟
گشنیز خشک

گشنیز خشک منبع عالی برای ویتامین سی و منیزیوم است. یک قاشق چای‌خوری گشنیز خشک حاوی ۱۱،۳۳ میلی‌گرم ویتامین سی (%۱۹ میزان لازم مصرف روزانه) و ۶ کالری است.

ویتامین c در چه غذاهایی است؟
پودر میخک

یک قاشق غذاخوری میخک آسیاب شده ۵،۶۶ میلی‌گرم ویتامین سی فراهم می‌کند که معادل ۹ درصد از مصرف لازم روزانه‌ی بدن است.  یکی از خصوصیات مهم آن کمک به دستگاه گوارش است. پس می توانید از آن به عنوان ادویه استفاده کنید.

ویتامین c در چه غذاهایی است؟
انبه

انبه‌ منبعی عالی برای ویتامین‌های A، E و B6 و املاح معدنی چون فیبر، مس و پتاسیم است. در کنار آن انبه یکی از منابع ویتامین c است. یک میوه‌ انبه‌ دارای ۵۷،۳۴ میلی‌گرم ویتامین سی (%۹۶ میزان لازم مصرف روزانه) و ۱۳۵ کالری است.

ویتامین c در چه غذاهایی است؟

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله پزشکی آسان طب تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35