معرفی سگ های کاری نژاد چاو چاو

نژاد چاو چاو Chow Chow سگ با تربیتی است. اما گاهی حالت تدافعی پیدا خواهد کرد و سلطه گر، کاملا جدی و مستقل می باشد. نسبت به اعضای خانواده متعهد و اصولا فقط ازصاحبش فرمان پذیر خواهد بود. نژاد چاو چاو حاکم و سلطه جو صاحبی مقتدری را لازم دارد. چاو چاو سگ لجوجی می باشد که نباید از او توقع فرمانبرداری زیاد داشت، او افکار خود را دنبال خواهد کرد. چوچو آموزش ها را به خوبی یاد خواهد گرفت، زیرا که سگ احمقی نمی باشد. بعضی ها بر این اعتقاد هستند که که نوع مو کوتاه چاو چاو فعالیت بیشتری از نوع مو بلند داشته و نسبت به آن ها باهوش تر می باشد.

  نژاد چاو چاو ، معرفی سگ های کاری و با تربیت نژاد چاو چاو - آسان طب

سگ های نژاد چاو چاو

خوانندگان مجله ی پزشکی آسان طب توجه داشته باشید که یکی از خصوصیات نژاد چاو چاو زبان آبی مشکی و پاهای عقبی صاف او می باشد که باعث خرامیده راه رفتنش می گردد و یک نوع مشکل پزشکی محسوب نمی گردد . مو های خارجی چاو چاو دو نوع است:

  • موهای صاف
  • زبر و خشن

رنگ موها ی نژاد چاو چاو اغلب  قهوه ای، سرخ، مشکی و آبی است و امکان دارد که به رنگ کرم وسفید نیز مشاهده گردد که در برخی قسمت ها کم رنگ و پر رنگ می باشد. اما هرگز رنگ موها دو رنگ نخواهد بود. گوش های او گرد و کوچک می باشد و در قسمت پشت سر دارای یال است که چهره چاو چاو را شبیه شیر نشان می دهد. نژاد چاو چاو دارای بینی پهن و مشکی و سینه ای فراخ می باشد. دم آن ها پر پشت و پوشیده از مو های زبر است که آن را به شکل فر خورده می توان مشاهده کرد.

  نژاد چاو چاو ، معرفی سگ های کاری و با تربیت نژاد چاو چاو - آسان طب

تاریخچه سگ های نژاد چاو چاو

کارشناسان حدس می زنند که نژاد چاو چاو یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ می باشد و آزمایش های ژنتیکی درستی این ادعا را ثابت کرده اند. این نژاد در مغولستان و شمال چین به وجود آمده و به آرامی در جنوب با قبایل عشای مغولستان گسترش پیدا کرده است.

ترسیم سگ هایی شبیه چاو چاو در سفال و نقاشی های سلسله هان حدودا در ۲۰۶ تا ۲۲ قبل از میلاد مشاهده می گردد. گفته شده که در یک امپراتور چینی ۲۵۰۰ جفت نژاد چاو چاو را به عنوان شکارچی نگهداری می شد. علاوه بر شکار، سگ ها برای محافظت از اموال صاحبانشان مورد استفاده بودند. در سمت جنوب، خز آن ها برای تمیز کردن استفاده می گشت و گوشت آن ها یک غذای لذیذ به حساب می آمد.

در چین، این نژاد به نام های مختلف نام گذاری گشت و این نام ها عبارتند از :

  • سگ سیاه و سفید (hei shi-tou)
  • سگ گرگ (lang gou)
  • سگ خرس (xiang gou)
  • سگ کانتون (Guangdong gou)
  • نژاد چاو چاو  ( Chow Chow )

در سال ۱۷۸۱، داستان چاو چاو در کتاب انگلیسی، تاریخ طبیعی و آثار باستانی سلبرن، توسط  گیلبرت وایت درج گشت. همسایگان شخصی یک جفت چاو چاو را از کانتون (اکنون گوانگدونگ) را به خانه منتقل کردند و آن شخص توانست مشاهدات خود را در مورد زندگی چاو چاو تکمیل نماید. هواداران ذکر کرده اند که این نژاد از زمانی که گیلبرت ۲۰۰ سال پیش در مورد آنها درج کرد، دچار کمی تغییر گشته است.

 نژاد چاو چاو ، معرفی سگ های کاری و با تربیت نژاد چاو چاو - آسان طب

با این وجود، تا یک قرن بعد، نژاد چاو چاو ها به صورت منظم پرورش می یافتند. ملکه ویکتوریا، که دوستدار سگ ها بود، به این نژاد علاقمند شده و محبوبیت آن افزایش یافت. بطوریکه یک باشگاه نژاد در انگلستان در سال ۱۸۹۵ برای چاو چاو تشکیل شد.

اولین چاو چاو برای نمایش در نمایشگاه سگ آمریکایی به نام « تاکیا » نام گذاری گشت، که در سال ۱۸۹۰ در نمایشگاه کلمهای وست مینستر کلاس کلاسیک جایگاه سوم را کسب کرد. باشگاه آمریکایی قاچاق (AKC) این نژاد را در سال ۱۹۰۳ به رسمیت اعلام کرد و اولین چاو چاو با نام « ین هو » در AKC ثبت نام گشت.

 نژاد چاو چاو ، معرفی سگ های کاری و با تربیت نژاد چاو چاو - آسان طب

نژاد چاو چاو در دهه ۱۹۲۰ در بین خانواده های ثروت مند معروف و محبوب گشت. آن ها حتی به کاخ سفید اعزام شدند، تا جایی که رئیس جمهور کالوین کولیج و همسرش Timmy،Chow قرمز و Blackberry، Black Chow را به سرپرستی پذیرفتند. سیگموند فروید نیز از یک سگ نژاد چاو چاو  نگهداری می کرد و دخترش آنا سگ ها را نگه داشته و به پرورش آن ها مشغول شد . طرفداران بیشتری از جمله مارتا استوارت؛ برخی اوقات با این نژاد در نمایش تلویزیونی ظاهر می شدند. امروزه، چاو چاو رتبه ۶۴ در میان ۱۵۵ گونه و گونه های شناخته شده AKC قرار دارد.

 منبع : https://mag.asanteb.com

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا