روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

سگ های نژاد اوترهوند Otter hound از دسته ی سگ های تازی می باشند.همچنین این نژاد از سگ  های بزرگ و شکاری به حساب می‌آیند. البته در مقاله های قبلی با سگ های نژاد اوترهوند آشنا شده اید و در این مقاله ما قصد داریم که شما را با نحوه ی نگهداری از این نژاد شکاری آشنا کنیم. برای یادگیری از روش مراقبت از اوترهوند ها در مجله ی پزشکی آسان طب با ما همراه باشید.

روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

سگ های نژاد اوترهوند

امکان دارد که شما در نگاه اول به این فکر کنید که اوتر هوند ها کثیف هستند ، زیرا این نژاد همیشه ژولیده هستند. مو های لایه ی اوتر هوند ها به طول 5 الی 15 سانتی متر و با ضخامت زیاد می باشند. زیر لایه ی آن ها هم کمی چرب و همین طور پشمالو می باشد. به همین علت است که این نژاد نسبت به آب و هوا مقاوم هستند و قادر هستند که در دریاچه و همین طور رود خانه ها شنا کنند.

روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

نگهداری از نژاد اوترهوند

رنگ موی همه ی سگ های تازی همانند یکدیگر می باشد ، اما در این نژاد به جز جگری و سفید، سفید یکدست، یا سفید با تکه های سیاه و سفید و قهوه ای مایل به زرد می باشد. البته خاکستری و سیاه و قهوه ای مایل به زرد بیشتر رایج می باشد.

مو های اوترهوند ها را باید حداقل هفته ای یک بار برس بکشید. بعضی از آن ها (که دارای موی نرم تری هستند) حداقل دو الی سه بار درهفته به برس کشیدن مو ها نیاز مند می باشند.

اگر موی این نژاد را کوتاه کنید ، پس از گذشت دو سال به حال اول در می آید. نژاد اوتر هوند ریش خود را در مواد غذایی و یا روی زمین می کشد و برای این بوی نامطبوع ایجاد نگردد ، نیاز به شست و شوی روزانه ی ریش او می باشد.

حداقل دو الی سه بار در هفته ، مسواک زدن دندان سگ ها ضروری می باشد روزانه برای حداقل دو هفته به هفته. زیرا باعث از بین رفتن باکتری های داخل دهان می گردد. حتی مسواک زدن روزانه از ازبه وجود آمدن بوی نامطبوع دهان و بیماری های لثه پیشگیری خواهد کرد.

هنگامی که شما صدای کشیده شدن ناخن ها بر روی زمین را بشنوید یعنی ناخن ها بیش از حد بلند شده اند ، بنابرین یک الی دو بار در ماه کوتاه کردن ناخن های حیوان ضروری است. حتی هنگامی که سگ می خواهد به شما خوش آمد بگوید و ناخن هایش کوتاه باشند به بدن و صورت شما خراش نمی افتد. 

در ناخن های حیوانات یک سری رگ های خونی وجود دارند که اگر شما بیش از اندازه ناخن ها را از ته بگیرید خونریزی می کنند ، بنابرین بهتر است اگر در این زمینه تجربه ای ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. 

هنگامی که سگ شما هنوز یک توله است ، آموزش های لازم را در او تبدیل به عادت کنید. سعی کنید بیشتر به پنجه های نژاد اوترهوند رسیدگی کنید ، زیرا آن ها روی پا های خود بسیار حساس هستند. تمیزی داخل دهان و گوش حیوان را چک کنید، به این دلیل که نظافت سگ ، آزمایش های دامپزشکی را آسان تر می کند. 

روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

در حین نظافت دهان ، داخل دهان او را چک کنید که از وجود و یا عدم وجود خارش، علائم عفونت مثل قرمزی،علایم زخم، حساسیت به لمس، التهاب روی پوست را در بینی، دهان، چشم و روی پاها مطمئن شوید. چک کردن هفتگی حیوان باعث آن خواهد شد که بیماری ها در مراحل اولیه تشخیص داده شوند.

هر هفته گوش سگ را برای بوی نامطبوع و یا قرمزی (که می توانند نشان دهنده ی عفونت باشند) بررسی کنید. در زمانی که گوش سگ را چک می کنید با تکه ای پنبه ی گلوله شده ی مرطوب و تمیز (و PH متعادل گوش پاک کن) گوش حیوان را پاک کنید (به جلوگیری از عفونت کمک می کند). اگر در امتداد لبه گوش خشک شود با روغن بچه، یا  روغن نارگیل آن ها را چرب نمایید . فراموش نکنید که نباید چیزی را در گوش فرو کنید و فقط باید گوش خارجی تمیز گردد.

نژاد اوترهوند برای نگهداری در فضای آپارتمان مناسب نمی باشد و به فضایی احتیاج دارد که بتواند فعالیت های ورزشی و بدنی خود روزانه ی خود را در آن انجام دهد ( حداقل یک حیاط کوچک ) . این نژاد به فعالیت و دویدن در فضای باز علاقه مند می باشد و اگر او را محدود کنید و در فضای باز قرار نگیرد غیر قابل کنترل ، عصبی و کلافه خواهد شد . 

روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

تغذیه و غذای مورد نیاز نژاد اوترهوند

اوترهوند ها روزانه نیاز به دو وعده ی غذایی دارند ، که شامل 3 الی 4.5 غذای با کیفیت مخصوص سگ می باشد ( تقسیم بر دو کنید و در دو وعده به حیوان بدهید ). البته مصرف مواد غذایی در سگ ها به اندازه، سن، سوخت و ساز بدن، سطح فعالیت آن ها بستگی دارد. سگ های فعال به غذای بیشتری نیازمند هستند .

کیفیت مواد غذایی سگ ها نیز متفاوت می باشد . بنابرین هر چه مواد غذایی بهتر باشند سگ شما بیشتر سیر خواهد شد و در غیر این صورت برعکس می شود . جهت زمان تغذیه باید حیوان را به زمان مناسبی عادت داد و تمام روز در اختیارش غذا گذاشتن اشتباه است . فراموش نکنید که آن ها را فقط و فقط روزانه دو با غذا بدهید .

روش نگهداری از سگ های شکاری نژاد اوترهوند

در این مقاله از مجله ی پزشکی آسان طب با روش نگهداری از نژاد اوترهوند آشنا شدید و امیدواریم که با تهیه ی این مطلب توانسته باشیم رضایت خاطر شما عزیزان را جلب کنیم . در آینده و در مقالات بعدی در مورد بیماری های شایع در سگ های نژاد اوترهوند نیز صحبت خواهیم کرد.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا