راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر

آلزایمر یا فراموشی یکی از مشکلاتی است که با افزایش سن به سراغ خیلی از افراد می آید. اما شما میتوانید با انجام برخی ترفند ها زمان آن را به عقب بیندازید. به عنوان مثال یکی راههای کاهش آلزایمر تکرار تلفن افراد و حفظ کردن آن است. همچنین برای جلوگیری از آلزایمر مدام شعر، سوره و موارد دیگری را حفظ کنید و با خود تکرار کنید. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب مهمترین راههای کاهش آلزایمر را به شما معرفی می کنیم.

راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر
راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر

راههای کاهش آلزایمر

یکی از راههای کاهش آلزایمر آنست که بعضی وقتها در خانه با چشمان بسته کار کنید. مثلا سعی کنید جای اشیاء را با چشم بسته پیدا کنید. یا مثلا مواد اولیه غذا را با چشم بسته بشویید و خرد کنید. فقط مراقب باشید آسیبی به شما نرسد.

یکی دیگر از راههای جلوگیری از آلزایمر و به تعویق انداختن آن اینست که چشم‌ها را ببندید. از جایی که کلید تان هست، آن را برداشته و با چشم های بسته در را باز و بسته کنید. همچنین برای پیشگیری از آلزایمر باید هر آنچه باعث شادی شما می‌شود، انجام دهید. البته اگر جمعی باشد، بهتر است. احساس شادی موجب افزایش کارآیی بدن بخصوص ذهن می شود.

راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر
راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر

یک ترفند عالی برای درمان فراموشی و پیشگیری از آن ترفند تکرار، تکرار و تکرار است. مثلا شما میتوانید شماره تلفن، شعر، داستان، نام فرد و… را دائم با خود تکرار کنید تا در حافظه تان بماند. بنابراین هر چیزی را که می‌خواهید وارد حافظه کنید، مدام تکرار کنید.

برای جلوگیری از آلزایمر باید بسیار بخوانید و بنویسید. بلند بخوانید، با تغییر صدا و به جای شخصیت‌های کتاب یا نویسنده بخوانید. خاطرات روزانه و… را بنویسید. خواندن و نوشتن موجب تقویت حافظه می شود. حفظ کردن شعر، داستان، متن فیلم، لغات، یک ترانه، فرمول، گوش دادن به موسیقی موسیقدانان بزرگ، یادگیری یک ترفند و… همه از راههای کاهش آلزایمر هستند.

راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر
راههای کاهش آلزایمر و پیشگیری از آلزایمر

برخی دیگر از راههای کاهش آلزایمر

به گزارش مجله پزشکی آسان طب ، یکی از راههای کاهش آلزایمر جابجایی است. مثلا اگر همیشه با دست راست مسواک می زنید گاهی هم با دست چپ اینکار را کنید. یا مثلا اگر همیشه در حمام ساده دوش میگیرید میتوانید به روشهای درست حسابی حمام بروید. مثلا کیسه و سفیداب بزنید. یا به حمام های عمومی بروید.

اگر برای رفتن به سر کار همیشه از فلان مسیر میروید از این به بعد گاهی به خود تنواع بدهید و مسیر های دیگر را هم امتحان کنید. گاهی وقتها به جای نگاه‌ کردن به غذا، از بو یا مزه آن پی ببرید که درون بشقابتان چه غذایی وجود دارد. با چیز‌های دیگر هم می‌توانید همین کار را بکنید، همین حدس زدن به تقویت حافظه کمک زیادی می کند.

باغبانی و گلکاری یکی دیگر از راههای کاهش آلزایمر است. حتی اگر باغچه ندارید یک جعبه کوچک گوشه تراس منزل یا پشت بام بگذارید و کمی سبزی در آن بکارید. کم کم میتوانید سبزی و گلهای زیادی را پرورش دهید. بازی با کلمات، حل جدول، حل معما، طرح چیستان، شبیه‌سازی و… به طور کل بازی به صورت جمعی بسیار شادی‌ بخش است و ذهن را به کار می گیرد.

این را هم بخوانید : درمان آلزایمر با ریحان و گل محمدی

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا