بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

سگ همه کاره کوکاپو Cockapoo ، سگ هایی کوچک هستند . برای نگهداری صحیح از سگ های کوکاپو باید بدانید که آن ها هم مثل حیوانات دیگر و همین طور سگ های دیگر دچار بیماری هایی می شوند، بنابر این بهتر است در مورد بیماری های رایج در آن ها اطلاع داشته باشید .

بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

سگ همه کاره کوکاپو

وزن سگ همه کاره کوکاپو نر و سگ کوکاپو ماده با هم برابر می باشد و چیزی در حدود ۳ الی ۱۲ کیلو گرم می باشد و همچنین ارتفاع سگ های کوکاپو ی  ماده  و نر با هم برابر می باشد و در حدود ۲۵ الی ۳۸ سانتی متر می باشد.

همه سگ های کوکاپو به طور کلی سالم می باشند اما همانند همه نژادها، آن ها نیز مستعد ابتلا به برخی از بیماری ها می باشند. همه سگ های این نژاد مریض نخواهند شد، اما در صورتی که شما با این نژاد سر و کار دارید توجه به بیماری ها و آگاهی لازم و ضروری می باشد. در مقالات گذشته شما را با نژاد سگ های کوکاپو و همین طور روش نگهداری از کوکاپو ها آشنا کردیم ، در ادامه مطلب از مجله ی پزشکی آسان طب شما را با شش بیماری رایج در این نوع از سگ ها آشنا می کنیم.

بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

آب مروارید در سگ همه کاره کوکاپو

آب مروارید گاهی اوقات درسگ های نسبتا جوان و کمتر از شش سال رخ می دهد و اغلب معمولا ارثی می باشد.

در رفتگی کشکک در سگ همه کاره کوکاپو

در رفتگی کشکک و یا « تضعیف خفه » یک مشکل شایع در سگ های کوچک می باشد. این بیماری هنگامی ایجاد می گردد که کشکک که دارای سه بخش استخوان ران (استخوان ران)، پاتلا (کشکک) و درشت نی می باشد به درستی شکل نگرفته باشد. این امر موجب لنگش در پا و یا یک راه رفتن غیر طبیعی می گردد، نوعی که همانند جست و خیز و یا هاپ بنظر می آید.

این شرایط ممکن است در هنگام تولد رخ دهد ، اگر چه بی نظمی فعلی و یا در رفتگی تا مدت ها بعد نمایان می گردد. در رفتگی کشکک ناشی از مالش می تواند به ورم مفاصل یا بیماری دژنراتیو مفصل منجر گردد. چهار درجه از در رفتگی کشکک وجود دارد:

  • در رفتگی کشکک درجه یک : که لنگش موقت گاه به گاه باعث در رفتگی در مفاصل می گردد .
  • در رفتگی کشکک درجه دو : که در آن عطف ساق پا و کشکک شدید نیست وجود دارد.
  • در رفتگی کشکک درجه سوم و چهارم : در رفتگی شدیدتر کشکک ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد.

بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

دیسپلازی مفصل ران

دیسپلازی مفصل ران معمولا در سگ های این نژاد رخ می دهد. عوامل بسیاری از جمله رفتار ژنتیک، محیط زیست و رژیم غذایی، در این تغییر شکل مفصل ران تاثیر گذار هستند. سگ مبتلا ممکن است قادر به زندگی عادی و سالم باشد، اما برخی از آن ها نیازمند عمل جراحی می باشند. این یک بیماری ارثی است که در آن نسبت استخوان ران به مفصل ران متناسب نیست و به صورت چسبیده می باشد.

با اینکه درد و لنگش در یک یا هر دو پاهای عقبی بعضی از سگ ها نشان می دهد، اما شما هیچ نشانه ای از ناراحتی در یک سگ با دیسپلازی مفصل ران نخواهید فهمید. در سگ های مسن تر، ورم مفاصل می تواند ایجاد شود. سگ با دیسپلازی ران باید درمان گردد. اگر شما در حال خرید یک توله سگ هستید، مطمئن شوید که پدر و مادر سگ برای این بیماری و مشکلات ارثی دیگر آزمایش شده باشند. دیسپلازی مفصل ران ارثی است، اما رشد سریع آن را می توان ناشی ازعوامل محیطی از جمله یک رژیم غذایی اشتباه یا نادرست دانست.

آلرژی در سگ همه کاره کوکاپو

آلرژی یک بیماری شایع در سگ کوکاپو می باشد. احتمال وجود آلرژی نسبت به غذاهای خاصی است و حذف مواد غذایی خاص از رژیم غذایی سگ تا زمان پیدا کردن عامل محرک، راه درمانی خوبی می باشد. آلرژی های تماسی نوعی از آلرژی هستند که توسط چیزی که سگ لمس می کند همانند پودر کک، رختخواب، شامپو سگ و یا دیگر مواد شیمیایی واکنش به وجود می آید. آلرژی ها می تواند با شناسایی و از بین بردن علت درمان گردند.

 سگ همه کاره کوکاپو و بیماری کبد

این ببماری به دو شکل ظاهر می گردد که عبارتند از:

  • هپاتیت مزمن فعال
  • مسمومیت مس

احتمال این وجود دارد که هر دو مسائل ژنتیکی باشند. در این مسئله هیچ کس مطمئن نیست و برای اطمینان از این مسئله تحقیقات بیشتری مورد نیاز می باشد، اما در عین حال بهتر است که در مورد سگ کوکاپو ی خود در مورد تاریخچه بیماری کبد والدین وی بپرسید.

بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

سگ همه کاره کوکاپو و عفونت گوش

این بیماری می تواند به دلیل رطوبت ، خاک و باقی مانده ی کثیفی های گوش در گوش به وجود بیاید. گوش های سگ کوکاپو باید به صورت منظم چک و تمیز گردد. توجه داشته باشید که بهتر است از دامپزشک خود در مورد محصولات مراقبت از گوش مناسب بپرسید و توصیه های وی را در این مورد اجرا کنید.

بیماری های رایج در سگ همه کاره کوکاپو

فراموش نکنید که گواهی عدم سوء پیشینه بهداشت برای سگ کمتر از دو سال سن صادر نمی گردد. دلیل این امر برخی از مشکلات سلامتی می باشد که تا هنگامی که یک سگ به بلوغ کامل نرسد ظاهر نمی گردد. به همین علت، معمولا توصیه می شود که سگ را تا زمانی که دو یا سه ساله نشده است آن را نخرید .

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا