معرفی سگ های شکاری نژاد ویمارانر

سگ ها نژاد ویمارانر Weimaraner را برای شکار کردن حیوانات بزرگی همانند گوزن و خرس پرورش می داده اند، با این وجود ویمارانر نیز قادر است که یک دوست خوب برای خانواده ها گردد. در ادامه ی مطلب در مجله آسان طب همراه باشید ، تا بیشتر با نژاد سگ های ورزشی ویمارانر آشنا گردید.

ویمارانر ، آشنایی با سگ های شکاری نژاد ویمارانر و ویژگی های برجسته آنها - آسان طب

سگ های نژاد ویمارانر

نژاد سگ های ورزشی ویمارانر قدی در حدود ۲۷.۵ الی ۶۸ سانتی متر و وزنی در حدود ۲۸ الی ۴۳ کیلو گرم دارند. در مورد عمر این نژاد هم باید عنوان کرد که ، ویمارانر ها بین ۱۱ الی ۱۳ سال عمر خواهند کرد.

روابط و سازگاری نژاد ویمارانر با کودکان و حیوانات خانگی

سگ های این نژاد می توانند دوست خوبی برای کودکان و سایر حیوانات خانگی باشند. آن ها عاشق بچه ها و هم بازی خوبی برای کودکان بزرگ تر می باشند. آن ها برای یک هم بازی بودن با یک کودک کوچک یا نو پا بسیار بزرگ می باشند و به دلیل بی قاعده و بی قانون بودنشان ، احتمال این وجود دارد که به کودک شما آسیب وارد کنند . شما باید هنگامی که سگ ویمارانر با کودکان همراه می گردد بر آن ها نظارت کامل نمایید ، زیرا امکان دارد که هر دو ( کودک و سگ شما ) به یکدیگر آسیب وارد نمایند. به فرزند خود یاد بدهید هنگامی که سگ در حال آموزش دیدن می باشد برای او غذا نبرده و به هیچ وجه به او نزدیک نگردد. این سگ هر چقدر هم اهلی گردد، باز هم زمانی که با کودک همراه می گردد باید او را بست. سگ ویمارانر هرگز دوست نخواهد داشت که تنها رها گردد. آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نمی باشند، اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی گردند امکان دارد که به حالت تهاجمی در بیایند. اما اگر آن ها را به خوبی آموزش بدهید ، قادر خواهند بود که با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر روابط خوبی برقرار کنند.

 ویمارانر ، آشنایی با سگ های شکاری نژاد ویمارانر و ویژگی های برجسته آنها - آسان طب

نکات برجسته سگ های ویمارانر

ویمارانر ها انرژی و استقامت بالایی دارند و به ورزش و تحریک ذهنی زیادی نیازمند می باشند. آن ها سگ های شکاری می باشند و تحمل حیوانات کوچک و یا حتی خز دار همانند خرگوش و حتی گربه و سگ را ندارند.

سگ های ویمارانر بسیار حساس هستند و زمانی که از صاحب خود جدا می گردند به شدت رنج خواهند برد و در صورتی که به مدت زمان طولانی تنها بمانند امکان که به یک سگ پرخاشگر تبدیل گردند و یا به خود آسیب وارد کنند. اگر چه او یک سگ شکاری می باشد، اما دوست نخواهد داشت که در خارج از منزل از او نگهداری کنید. هم چنین آن ها به توجه زیادی نیازمند هستند و دوست دارند که به شما نزدیک گردند و نزدیک بمانند.

ویمارانر اغلب اوقات به همه چیز مشکوک می باشد و برایش عجیب به نظر می رسد ، به همین دلیل می تواند به طور غیر قابل کنترلی پرخاشگر گردد. این سگ ها را میتوان با آموزش های خانگی اهلی ساخت . آن ها بسیار باهوش می باشند و  آموزش ها را به سرعت یاد خواهند گرفت ، اما اگر به خوبی روی آن ها نظارت و هدایت نداشته باشید امکان دارد کار هایی را مثل باز کردن درب ، فرار کردن و غیره یاد بگیرند که شما آن ها دوست نخواهید داشت .

ویمارانر ، آشنایی با سگ های شکاری نژاد ویمارانر و ویژگی های برجسته آنها - آسان طب

برای خرید یک سگ سالم به هیچ وجه آن را از پرورش دهنده های غیر قانونی و یا حتی فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری نکرده و توله سگی را پیدا نمایید که او از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی مورد آزمایش قرار گرفته شده باشد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

 

 

 

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا