سگ های فوق العاده ی کرین جیندو داگ

جایگاه اصلی نژاد کرین جیندو داگKorean Jindo Dog  در کره جنوبی می باشد، کرین جیندو داگ در وفا داری سگی بی همتا خواهد بود. آن ها سگ های فوق العاده هوشمندی در برابر صدای شلاق و ترفند ها برای شکار می باشند و بسیار چابک هستند. برای آشنایی بیشتر با این نژاد سگ های ورزشی در انتهای این مطلب از مجله ی آسان طب با ما همراه باشید.

کرین جیندو داگ ها و معرفی سگ های ورزشی ، وفادار و فوق العاده ی کرین جیندو داگ - آسان طب

کرین جیندو داگ

کرین جیندو داگ ها سخت گیر می باشند، خانه ها و محیط های آرام از آن ها حیوانات خانگی رام و همراهی خواهد ساخت . کرین جیندو داگ به آموزش قوی، صبر و همین طور مقدار زیادی پیاده روی طولانی مدت نیازمند می باشد. آن ها برای افراد فعال و خانواده هایی که وقت کافی برای آن ها می گذارند، گزینه مناسبی خواهند بود تا از این طریق بتوانند شخصیت فوق العاده شان را به خوبی ظاهر کنند. کرین جیندو داگ در صورت مراقبت صحیح تقریبا  ۱۲ الی ۱۵ سال عمر می کند. جیندو داگ های بالغ وزنی در حدود ۱۶ الی ۲۷ کیلو گرم و قدی در حدود ۴۷ الی ۵۳ سانتی متر دارند. البته در اصل قد نر ها ۵۰ الی ۵۳ سانتی متر و قد در ماده ها به ۴۷ به ۵۱  سانتی متر می رسد.

 کرین جیندو داگ ها و معرفی سگ های ورزشی ، وفادار و فوق العاده ی کرین جیندو داگ - آسان طب

این را هم بخوانید : معرفی سگ های ورزشی نژاد ویمارانر

بیماری های رایج در کرین جیندو داگ

کرین جیندو داگ به طور کلی یک نژاد سالم با مشکل ژنتیکی کم می باشد. البته در بین آن ها مشکلات سلامتی نادری وجود دارد، تنها یک مشکل در آن ها شناخته شده می باشد:

  • کم کاری تیروئید: یک مشکل شناخته شده در بسیاری از نژادها از جمله جیندو می باشد. در ابتدا با کسلی ، ریزش مو و نازک شدن پوشش همراه خواهد بود. پوست سگ پوسته پوسته می گردد، اما لزوما با خارش همراه نخواهد بود. در مراحل بعدی کم کاری تیروئید با افزایش وزن و کندی همراه می گردد.  این بیماری کشنده نمی باشد و در واقع به راحتی با داروهای خوراکی روزانه درمان می گردد.

نکات برجسته کرین جیندو داگ ها

جایگاه اصلی نژاد جیندو از جزیره جیندو در کره جنوبی می باشد و به وسیله مهاجران کره ای به آمریکا وارد گشته است. این نژاد به شجاعت و وفاداری مشهور می باشد، داستانی جالب در مورد اووجود وجود دارد که عینا نماینگر این نژاد می باشد. در سال ۱۹۹۱ میلادیک جیندو بنام « با اک گو » به فروش رسید و به ۱۸۷ مایل دورتر منتقل شد. این حیوان پس از گذشت هفت ماه، درحالی که لاغر و رو به مرگ بود نزد صاحب اصلی خود برگشت. این داستان در کره جنوبی بسیار محبوب می باشد و سینه به سینه نقل گشته است و همچنین کارتون ها، کتاب های داستان و مستند هایی با الهام از این داستان به وجود آمده است.

جیندو ها سطح انرژی متوسط رو به بالایی دارند، هوش بالای آن ها نیاز به انگیزش تقریبا ثابتی خواهد داشت. اگر برای زمان زیادی آن ها را تنها بگذارید راهی برای خودش پیدا خواهد کرد . آن ها به خراب کردن مبلمان، تخریب اشیاء کوچک و یا حتی بالا رفتن از دیوار ها و نرده ها برای مدت زمان زیادی جهت تنها ماندن ، شهرت دارند.

خوشبختانه آموزش جیندو داگ با توجه به هوش بالای او سریع و آسان می باشد. در زمینه آموزش این هوش برای آن ها همانند یک شمشیر دو لبه عمل خواهد کرد. بدین صورت که آن ها می توانند دستورات پیچیده شما را با سرعت فراگیری نمایند، اما هوش و ذکاوتشان می تواند آن ها را کمی سرسخت نماید.

کرین جیندو داگ ها و معرفی سگ های ورزشی ، وفادار و فوق العاده ی کرین جیندو داگ - آسان طب

در مورد این سگ ها حتی صاحبان با تجربه هم نیاز به زمان و صبر خواهند داشت. با این وجود ، سرمایه گذاری بر روی این نژاد منحصر به فرد از آن ها برای صاحبان فعال یک حیوان خانگی عالی خواهد ساخت . آن ها وفاداری بسیاری نسبت به صاحبان خود داشته و همراهان خوبی برای آن ها خواهند بود. در برابر غریبه ها محافظه کار می باشند و سگ های نگهبان خوبی نیز می باشند. در حقیقت آن ها بقدری خوب بوده اند که ارتش کره از آن ها برای نگهبانی پایگاه های نظامی خود استفاده کرده است.

با توجه به انرژی و چابکی آنها مناسب می باشد که حداقل زمانی را بیرون از منزل سپری کنند. توجه کنید که حصار مورد نیاز برای نگهداری آن ها باید حداقل با ارتفاع ۲ الی ۲.۵ متر نصب گردد. جیندو ها صاحب پا های عقبی قوی هستند که باعث پرش بسیار خوب آن ها خواهد شد . شهرت جیندو داگ به دلیل وفادری و یادگیری آسانش می باشد. این سگ ها به دستورات توجه کرده و امکان دارد که نسبت به صاحبانی که با احترام و توجه با آنها برخورد ندارند سرسخت و لجباز گردند.

برقراری ارتباط زود هنگام با حیوانات خانگی دیگر، غریبه ها، بچه ها و حتی گربه ها به توسعه اجتماعی یک جیندو کمک فروانی می کند. آن ها بطور غریزی محافظه کار می باشند و در صورتی که بدرستی اجتماعی نگردند، احتمال دارد که نسبت به غریبه ها و سایر حیوانات حالت تهاجمی بگیرند.

جیندوها در هر سنی که هستند نباید مکررا تنها گذاشته شوند، حتی اگر یک بار آموزش دیده گردند احتمال کمتری برای خرابکاری وجود خواهد داشت. جیندو داگ یک نژاد اجتماعی می باشد که اگر تنها ماند، بی حوصله می گردد و حتی امکان دارد اگر با صاحبش در تماس نباشد افسرده گردد.

کرین جیندو داگ ها و معرفی سگ های ورزشی ، وفادار و فوق العاده ی کرین جیندو داگ - آسان طب

کرین جیندو داگ ها ساکنان بسیار خوبی برای آپارتمان می باشند. آن ها برای سوزاندن انرژی بالای خود، نیاز به پیاده روی مکرر خواهند داشت. تمیزی ذاتی و تمایلشان به نزدیک بودن به افراد از آن ها سگه ای خوبی برای محیط داخل خانه ساخته است (آن ها حتی نظیر گربه ها آرایشگر خود می باشند).

کرین جیندو ها حتی سگ های ناظر خیلی خوبی می باشند. آن ها چشم هایی روشن، هشدار دهنده و گوش های رو به بالایی دارند که تمام وقت آن ها در حالت گارد نشان خواهد داد. آن ها به عنوان سگ نگهبان در ارتش کره استفاده می گردند.

کرین جیندو داگ ها به این که بسیار از آب معروف می باشند. حتی بعضی برخی از صاحبان این سگ ها گزارش کرده اند که آن ها از باران نیز ترس دارند. یک جیندو اگر به صاحبش اعتماد پیدا نماید به او اجازه خواهد داد تا او را به حمام ببرد.

افسانه ای نقل می شود که می گوید یکبار سه جیندو موفق به شکار یک ببر سیبری گشته اند. نیاز به گفتن نمی باشد که آن ها سگ های شکاری بسیار خوبی می باشند. آن ها غریزه شکار و ذهنیت بسیار قوی در این زمینه دارا هستند.

خوانندگان گرامی مجله آسان طب ، درست است که باور محبوبیت جیندو در کره بسیار سخت می باشد. اما لقب گنجینه ملی کره به آن ها اعطا گشته و یک موسسه تحقیقاتی به نام « موسسه تحقیقات کرین جیندو داگ » را مختص جیندو داگ ها ساخته اند . حتی به عنوان یک گنجینه ملی، آن ها تحت قانون حفاظت فرهنگی محافظت می گردند.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫3 دیدگاه ها

  1. باسلام خدمت شما من یک کرین جیندو دقیقا مشابه عکس دارم که همین مشخصات و خصوصیات و داره و قبل از اینکه به دست من برسه این حیوون دم خودشو قطع کرده و تا الان من هرکاری کردم که دیگه کاری باهاش نکنه نشد که نشد همش برمیگرده هی ذره ذره هی میجوه ازش و خونی که میشه شروع میکنه به جیغ کشیدن و فرار کردن و همش همینه کارش و جدیدا تصمیم گرفتم به یه مرکز نگهداری بسپارمش که هم مداوا بشه هم بهش آموزش بدن زیر نظر مربی و همینطور خوراک و بهداشتش میخواستم ببینم شما میتونید جایی رو معرفی کنید که مرکز خوب و کاملی باشه که امکان نگهداری ماهیانه داشته باشن ممنون میشم از راهنماییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا